İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

600 mb lik bir tar.gz dosyasını nasıl çekicem ?

emucu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mrb,

yeni bir sunucu aldım eski sunucudaki (root yetkim yok) cpanelden backup alıp ssh ile yeni serverime gönderiyorum en fazla 400 mb si geliyor.

transfers seçeneğinden direk taşıyorum sonuç yine olumsuz.

ne yapmamı tavsiye edersiniz ? bu dosyayı sunucudan sunucuya nasıl taşırım ?

iki sunucuda linux ve cpanel

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitenin şu an bulunduğu sunucuda cPanel ile Home Directory seçeneğini seçerek ana dizine yedek aldırın.Yedek işlemi tamamlandıktan sonra dosyayı File Manager ile public_html dizini içine taşıyın.Daha sonra dosya iznini 777 olarak değiştirin.

Daha sonra yeni sunucuya SSH ile giriş yapın.Ve

komutuyla yedek dosyasını çekin.Daha sonra o dosyayı root veya home dizinlerindne birine taşıyın.Daha sonra WHM'ye root olarak giriş yapın ve sol menüden Restore a Full Backup/cpmove file kısmından yedeği yükleyin.

Kolay gelsin..

G

Gmail

Misafir
R10'da da Aşağıdaki RapidLeech İsimli Dosyayı Vermiştim.Arkada 1.5 İle Başaramamış.Bu 2.2 Sürümü.

Yukarda Arkadaş Belirtmiş SSH de Sorun Oluyomuş.

RapidLeech Dosyasıda SSH de wget Komutu İle Dosya Çekme İle Aynı Hızda Dosyayı Sunucuya Çeker.Ve Bu Sunucunun Sahip Old. İnt. Hızı İle Karşı Sunucunun İnt. Hızına Göre Değişiklik Gösterir.Yanlış Bilgilendirme Vermek İstemiyorum Fakat DreamHost'ta Sanırım 1GB lık Dosyayı 1 Saatte Falan İndirdim Hostuma.

RapidLeech i Burayada Ekleyim,Başka Arkadaşların da İşine Yarayacaktır :)
http://www.nuhcakir.com/xoops/rapidleechv2.2_ciyara.gen.tr.rar

emucu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eski sunucu sahibinin root şifresi ile partlara bölerek otomatik taşıyor şu anda insallah sorun çıkmaz tşkler arkadaşlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5