İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

6000 adet program linki ve açıklaması

Human COLOR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
6000+ program linki ve açıklaması
Tamamı türkçe
Son güncelleme : 11.05.2006
Dosya türü : csv

csv olarak isterseniz : 50$
.sql olarak isterseniz : 65$

Ayrıca istediğiniz konu ile ilgili database bulunur , taranır , imal edilir.

Özel mesaj atabilirsiniz , fakat herkesin anlaması için sorularınızı bu mesaj altına atmanızı tavsiye ederim .

Human COLOR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
veriler internetteki tüm türkçe içerikli program sitelerinden harvest edilmiştir.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
harvest nedir?
mesela "Ayrıca istediğiniz konu ile ilgili database bulunur , taranır , imal edilir" yazmışsınız?bu verileri başka sitelerden mi çekiyorsunuz?haliyle izin almıyorsunuz.
kimse buna müsade etmez çünkü. mesela bizim program sitemiz var. 6.000 e yakın program ekledi editörler. bu da 600 YTL demek ( ödediğimiz miktar )
yani siz nasıl bir emek veriyorsunuz " imal edilir " derken?
bu kadar ucuza sattığınıza göre..

bu garip bir başlık olmuş ta, meraktan soruyorum kusura bakmayın.

eğer düşündüğüm gibi ise, bu hiç etik değil. değilse, öğrenmek isterim ciddi anlamda
açıklama yaparsınız umarım.

Human COLOR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu ucu açık bir soru , eğer eklediğiniz programlar size ait ise ve programların kullanım hakkı size ait ise dediğiniz gibi bu hem etik değil hemde bir suç . Ama bu programlar shareware ise yada freeware ise açıklamalarıda program ile birlikte verilir.
Bunun aynısı şiirler için , atasözleri için ya da kendine ait olmayan herhangi bir materyal için geçerlidir.

Ama bu konu tüm dünyada tartışılan bir konu olmuştur , kimileri benim gibi düşünürken kimileride sizin gibi düşünüyor . Data harvesting hakkında çoğu forumda tartışmalar var onları okuyabilirsiniz.

Human COLOR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayrıca birşey daha eklemek istiyorum , kesinlikle para kazanmak amacı ile yapmıyorum , sadece yapılan işlem çok hoşuma gidiyor ve zevkle yapıyorum.

İstediğiniz bir database 'i sizin için bulmaktan zevk duyarım .

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ben yine de bu işin etik olmadığı kanısındayım.
mesela bana " iyinet forumun mail listesini + DB sini " çek dersem, iyinet admin'in hoşuna gidermi bu? elbette hayır.

bu hoş bir işlem değil

Human COLOR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
favorites' Alıntı:
ben yine de bu işin etik olmadığı kanısındayım.
mesela bana " iyinet forumun mail listesini + DB sini " çek dersem, iyinet admin'in hoşuna gidermi bu? elbette hayır.

bu hoş bir işlem değil

İşte fark burada , sen bunu isteyebilirsin ama ben yapmam.
Sen artniyetli düşünebilirsin , ama ben düşünmem ;)

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşın belliki para için yapmadığı yapsa bu fiyata değilde daha fazlasına satardı Tebrik ederim

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
pardon anlayamadım sizi. art niyetli derken?
ha iyinet ha velinet. site adı farketmez..sonuçta veri hırsızlığı yapıyorsunuz.
evet farki zaten belirtmissiniz..
konu kişisel tartışmaya dönmesin. ben fikrimi belirttim sadece.

Human COLOR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki ozaman sizin anlayacağınız dilde anlatayım ;

yukleyelim.com sahibisiniz ,

Sitenizin ana sayfasında En son eklenenlerin en başında Webcopier Pro var .
Açıklamasında aynen şu yazıyor ,

Üreticinin Açıklaması :
Offline tarayıcı olan WebCopier Pro, sitemizde de bulunan WebCopier programının ücretli sürümüdür. Çalıştırır çalıştırmaz bağlanmaya çalışıyor ve başında durmayacağınız indirmelere programlıyamıyorsunuz. Artı olarak, site haritası sayesinde indirilmiş isteleri gezmek oldukça kolay ve bir sitenin bir kısmını veya tamamını yazdırabiliyorsunuz. Buna karşın dahili tarayıcıyı kullanmak zorundasınız ki o da sadece I.E 3.0 veya daha yükseği sisteminizde yüklüyse çalışıyor.

Tamam burdan ilk satırı kopyalayıp Google'da bir arayalım , arama sonucu na tıklayarak gidelim

Sonra çıkan sonuçlarda yukleyelim.com var mı ona bakalım , tabii'kide yok .
İlk linke tıklayarak linke gidelim , downloadarsivi.com ?

Ozaman ha yukleyelim.com 'a downloadarsivi.com 'dan copy paste ettiğiniz bilgi , ha benim size sizin yerinize harvest edeceğim bilgi .

Siz de mi veri hırsızısınız ?

Fikrinize saygılıyım , ama mantık cercevesinde .

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
sitelerinizde yayınladığınız program açıklamalarını adınıza tescil ettirdiyseniz ve bu arkadaş bunları alırsa yasal olarak suç işlemiş olur. bunun dışında bu tip veritabanları genelde konu ile ilgili olarak en büyük olan sitenin verilerinden çekiliyor.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bakın konuyu saptırıyorsunuz siz. konu bu değil
programlar Freeware veya software dir. milyonlarca web sitesinde bu bilgiler bulunur. verdiğini örnek tamamen anlamsız ve konu dışı.

biz editörlere 6.000 program için 600 YTL ödedik ve öemeye devam ediyoruz. her gün ödemeler yapılmakta. siz ne yapıyorsunuz? Bir program açıyorsunuz ve hoppp yarım saat içinde alakalı siteden, tüm verileri çalıyorsunuz. işte fark burada. gayet açık konu.

100 den fazla aktif editörümüz var, internet sayfalarını search edip bu verileri derliyorlar. kimseden hırsızlık yaptıkları yok. buda ikinci fark tabi.

Human COLOR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Doğrudur , ben aynen yapılan işleri söylüyorum , hatta özellikle sitelere duyduğum saygıdan dolayı hiçbir zaman yorumları almıyorum . Ama public olan programlarında alınamayacağını düşünenler yanılıyorlar . Düşünenlere saygım sonsuz , ama ben mantıklı açıklama yapıyorum .

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
zokkie' Alıntı:
sitelerinizde yayınladığınız program açıklamalarını adınıza tescil ettirdiyseniz ve bu bunları alırsa yasal olarak suç işlemiş olur. bunun dışında bu tip veritabanları genelde konu ile ilgili olarak en büyük olan sitenin verilerinden çekiliyor.

konu telif hakkı değil şu an. programların yapımcıları " download sitelerinde " programlarının yayınlanmasını elbette hoşnut olarak ister.
zaten bu sitelerin amacı bu. programları derleyip " tek çatı " altında sunmak.
ha bu programları sizde derleyin düzenleyin toparlayın. ona eyvallah.
ama böyle programla şunla buna arkaya yaslanıp çekmek, hiç etik değil. anlatmak istediğim olay bu

Human COLOR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
favorites' Alıntı:
bakın konuyu saptırıyorsunuz siz. konu bu değil
programlar Freeware veya software dir. milyonlarca web sitesinde bu bilgiler bulunur. verdiğini örnek tamamen anlamsız ve konu dışı.

biz editörlere 6.000 program için 600 YTL ödedik ve öemeye devam ediyoruz. her gün ödemeler yapılmakta. siz ne yapıyorsunuz? Bir program açıyorsunuz ve hoppp yarım saat içinde alakalı siteden, tüm verileri çalıyorsunuz. işte fark burada. gayet açık konu.

100 den fazla aktif editörümüz var, internet sayfalarını search edip bu verileri derliyorlar. kimseden hırsızlık yaptıkları yok. buda ikinci fark tabi.

Sizin editörlere ödediğiniz ile benim yaptığım işin arasındaki fark , sizin tanımladığınız argo kelime ile hooop çalmak.
Size yukarıda örneğiyle anlattığım şey , konuyu saptırtmak , benim pratik zekam ve programlar yardımıyla yaptığım şey çalmak.
Pes doğrusu ... Sizin umrunuzda olan , 600 YTL ödediğiniz şeyi benim ücretsiz yapabiliyor olmam bu açık .

Eh kiminin parası , kiminin bilgisi yapacak hiçbir şey yok .

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Human COLOR' Alıntı:
Doğrudur , ben aynen yapılan işleri söylüyorum , hatta özellikle sitelere duyduğum saygıdan dolayı hiçbir zaman yorumları almıyorum . Ama public olan programlarında alınamayacağını düşünenler yanılıyorlar . Düşünenlere saygım sonsuz , ama ben mantıklı açıklama yapıyorum .

biz yukleyelim.com sitesini açacağımızı duyurunca sizi temin ederim en az 6-7 PM attı arkadaşlar.
size xxx.dir.com sitesini verelim, şunu verelim bunu verelim.
ya nasıl veriyorsunuz dedim öyle şey olurmu. olayı anlatılar ( sizin yaptığınız işlemi ) düşündük ve buna olumsuz karar verdik. çünkü bu bize yapılsa hiç hoş karşılamayız. onun yerine editörler bulalım ve onlar eklesin dedik. hem ek kazanç olur onlara hem piyasa şenlenir. yoksa 100 YTL verip bahsettiğim siteyi komple almakta vardı..
yani bu olay gerçekten hoş değil

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Human COLOR' Alıntı:
Sizin editörlere ödediğiniz ile benim yaptığım işin arasındaki fark , sizin tanımladığınız argo kelime ile hooop çalmak.
Size yukarıda örneğiyle anlattığım şey , konuyu saptırtmak , benim pratik zekam ve programlar yardımıyla yaptığım şey çalmak.
Pes doğrusu ... Sizin umrunuzda olan , 600 YTL ödediğiniz şeyi benim ücretsiz yapabiliyor olmam bu açık .

Eh kiminin parası , kiminin bilgisi yapacak hiçbir şey yok .

bakın yine konu dışına çıktınız. yine iletişim kopukluğumuz var
argo kelime değil "hopp çalmak ". bizzat konunun kendisi. alınmayın ama öyle.
zekanızı daha farklı şeylerde kullansanız iyi olur. zekanıza sözüm yok. mutlaka zekisinizdir. ben yaptığınız işi hoş karşılamıyorum. olay sadece budur
ve + 600 ytl Yİ "önemsemiyoruz " merak etmeyin:)
neyse konu sapmasın. kolay gelsin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5