İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

7 AYDA 960 Milyar' ın hikayesi mutlaka okuyun

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu sistemi geçen ay ilk kez bu forumlarda yoğun bir şekilde gördüm, o zamandan beri konuyla alakam ve bilgim olmadığından dolayı herhangi bir yorumda bulunmadım.

Bu yazıyıda okuduktan sonra bu konu üzerine biraz araştırma yapmanın zamanının geldiğini anladım ve internet üzerinde 6 saati aşkın araştırma yaptım. Sonuçlar oldukça garip, sizlerle paylaşmak istedim.

- Sistem ilk kez Almanya' da bir bilgisayar firmasının basmak için hazırladığı kitapları haciz sonrasında e-book haline getirerek saygın müşterilerine çok uygun fiyatlardan satmasıyla başlamış.

- Aynı şirket bu satışlar üzerinden 88.300 € kazanınca hem acizi kaldırmış hemde şirketlerini farklı bir yöne taşımış.

- İsviçre ve Hollanda' da ilk müşterilerini bulan şirket onlara da en az kendileri kadar kazanma vaadinde bulunmuş ve oldukça yaygın bir şekilde satışlara devam etmiş. İlk zamanlar para kazanma garantisi veren ve belli kağıtlar imzalayan şirket paydan dağıtmaya başlayınca işi e-book' ları alanlara yüklemiş. Böylece kârını kimseye dağıtmak zorunda kalmadığı gibi ortaklarındanda para kazanmaya başlamış.

- Aynı şirketin şuanda tam 65 davası sürmekte.

- Bu sistem ile ilgili olarak "yasadışı işlem" yüzünden dava açılamıyor, böylece üye olanlar kurtulmak için sadece ve sadece e-book satmak zorunda kalıyor.

- Üst üste düşen 39 davadan sonra hiçbir üye "ZARAR ETTİĞİ veya DOLANDIRILDIĞI" konusunda yardım istememiş :)

- En dikkat çeken yanları vaadettikleri büyük miktar paralar.

- Hiçbir üyesi bu sistemden şikayetçi değil :)

- Risk oranı %0 (Tabii üyelerin ve kurucuların deyimiyle :) )

P

Parae

Misafir
Güzel Araştırma Shadow ,

Zaten Belliydi Çogu Almanya domainler vs. kullanıyordu ,

Eline Saglık ..

G

garantibet

Misafir
Baska firmalarda var herkes okumalı

Bu sadece e book sistemi. Aslında dunyadaki sirketler artik bu yolla satis yapmaya basladilar. Bu sistemin adı network marketing. Bu sistemle satis yapan bazi firmalar.
Forever Living (Aloe Vera)
Herbalife
Avon
Oriflame
Bunların hepsi distributor yontemiyle calisiyorlar. Hadi oriflame ve avona birsey demiyorum onlar bakım urunleri satıyor. Ama herbalife ve aloe vera kesinlikle guvenilir degil nasil diceksiniz. aloe vera nın zayıflatıcı cayı meyve suyu vs var. ama size su uyarı yapılıyor kesin zayıflarsınız diye birsey yok vb. Arkadaslar kanmayalım bu tur seylere...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5