İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

750MB hosting 25GB Trafik Cpanel 19$/yıl www.750mbhosting.com

R

rencber

Misafir
Bu bir kampanya değildir. Bu hosting fiyatlarında bir piyasa balansı ayarlamasıdır.

1 - Hosting işinde fahiş fiyatlandırma dönemini kapatıyoruz.
2 - Trafikte alt sınırı 25GB'a çekiyoruz.
3 - Disk alanında alt sınırı 750 MB'a çekiyoruz.
4 - Email sınırlamasını kaldırıyoruz. Sınırı, disk alanına bağlı olarak müşteriye bırakıyoruz.
5 - Cpanel'i standart kontrol paneli kabul ediyoruz.
6 - Müşteriye teknik yönetimli ve teknik yönetimsiz olarak 2 ayrı maliyet sunuyoruz. Cpanel kullanabilen müşteriye daha ucuza web hosting imkanı sunuyoruz.

Konsept yeni yayına girmesine rağmen, rakiplerimize de "hosting işi nasıl yapılır" dersi veriyoruz ;)

Bekleriz efem...

N

nudembilisim

Misafir
Bu bir kampanya değildir. Bu hosting fiyatlarında bir piyasa balansı ayarlamasıdır.

1 - Hosting işinde fahiş fiyatlandırma dönemini kapatıyoruz.
2 - Trafikte alt sınırı 25GB'a çekiyoruz.
3 - Disk alanında alt sınırı 750 MB'a çekiyoruz.
4 - Email sınırlamasını kaldırıyoruz. Sınırı, disk alanına bağlı olarak müşteriye bırakıyoruz.
5 - Cpanel'i standart kontrol paneli kabul ediyoruz.
6 - Müşteriye teknik yönetimli ve teknik yönetimsiz olarak 2 ayrı maliyet sunuyoruz. Cpanel kullanabilen müşteriye daha ucuza web hosting imkanı sunuyoruz.

Konsept yeni yayına girmesine rağmen, rakiplerimize de "hosting işi nasıl yapılır" dersi veriyoruz ;)

Bekleriz efem...

Merhaba;
Güzel bir çalışma şekli.
Başarılanızın devamını dilerim...

Saygılar

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
66.97.177.213 using package 15-DAY-TEST and is licensed though: Test Licenses (active on: 2006-09-18 17:36:14, group: Inter NET Bilg. Ltd. Sti.) and is expired/deactivated by unknown on 2006-10-04 08:00:01.

lisansı check edın yzmısınız bende ettım bunu buldum

R

rencber

Misafir
önce test lisansıyla alıp kuracaksın, sorun yoksa aktif hale getireceksin. sorun varsa sunucuyu da değiştirebilirsin. veya işletim sistemini. tabi tüm bu işlemlerin mevcut müşteriye yansımaması gerek.

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Forum kuralları çerçevesinde kampanya hakkında önceki devam eden konudan devam etmeni öneririm ayrıca başarılarının devamını dilerim.

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.............
Alıntı yaptığım cümleye kadar hayırlı olsun.. yolunuz açık olsun.. msn eklerseniz arada müşteri de paslarız.

Alıntı kısmı şık durmamış..
((1500/25)*19)/12 = 95$
Ders vermeden önce belki matematik konusunda ders almanız gerekiyor.. ya da zaman size bu dersi verecektir. Ama arada size inanan insanlara yazık olma ihtimalini de değerlendirmeniz gerekebilir.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
ana makine(ler)nizin özellikleri nedir ve hangi dc de acaba

R

rencber

Misafir
Linux sunucumuzun özellikleri: P4 Dual Core 2.8Ghz, 2 GB ECC Registered Ram, 250 GB Hdd, Fedora 4, Cpanel
Windows sunucumuzun özellikleri: P4 2.4 Ghz, 1 GB ECC Registered Ram, 80 GB Hdd, Windows 2003 Std Ed. (DC lisanslı), Hosting Controller
MySQL DB sunucumuzun özellikleri: Dual Xeon 2.4 Ghz, 2 GB ECC Registered Ram, 250 GB Hdd, Windows2003 Web Edition, MySQL 5 Database server, Saniyede 1000 bağlantı kapasitesi.

DC: www.marlinwebhosting.com , Florida, ABD

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sayın asoza,
"((1500/25)*19)/12 = 95$" neyin hesaplaması?

1500 gb /ay bantwidth hakkınızın olduğu veya sunucunun 1500 gb bant tüketecek ziyaretçi yoğunluğunu karşılayabileceği varsayımına göre aylık max. getiri limiti.
Yukarda verdiğiniz sunucu özelliklerine her sunucu için aldığınız aylık bantwidth i de eklerseniz hesap daha aydınlatıcı olabilir. Kaç müşteriye satabileceğiniz ve sözünü ettiğiniz konsept netleşirdi.

R

rencber

Misafir
1500 GB sizin internette kiraladığınız sunucuysa, dediğiniz doğru. Peki ya sınır yoksa?

Ticarette aldıkça verirsiniz. Eğer sunucuya "şu kadar gb sınırı var ve ben ancak şu kadara satabilirim" diye bakarsanız hatalı sonuç çıkar.

Hesaplarken neden sadece 19$ı göz önünde bulundurdunuz? Teknik destek talep eden onlarca müşteri var. Peki sitelerindeki forumları ciddiye alıp DB server talep edenler? Ya sitesine eklenti isteyenler?

Bizim DC ile anlaşmamızda bir limit yok. Ne kadar tutarsa o kadar ödüyoruz. Kimi aylar yüksektir, kimi aylar düşüktür. Ama bu müşterinin sorunu olmamalı. Müşterimize söz verdiğimiz 25GB'ı veririz. Yetmezse, 2x pakete yükseltir, 50 GB veririz.

Restoranta girdiğinizde öğünü çorba ile kapatıyorsanız ayrı ;)

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bizim sunucularımızda limitsiz..
Limitsiz olması limitsiz kullanabileceğiniz anlamına gelmiyor.
Limiti sunucu konfigürasyonunuz belirlemiş zaten.
1500 gb trafiği üretecek ziyaretçiyi göğüsleyebilecek sunucu yukarıda görünmüyor.
1500 gb çok ciddi bir tüketimdir. Evdeki hesapla olmuyor.
Sunucunuzun marjinal tüketim noktasından hareketle maliyetleri değerlendirdiğinizde, size verdiğim matematiğin ne kadar iyimser ve yüksekten uçtuğunu görürsünüz.

Sizin zihniyetinizle bir çok satış yapan kişi var. Hiçbirisine şimdiye kadar görüş belirtmedim sanıyorum. Sizin farkınız bilmediğiniz konularda veya belki başka niyetlerle çizmeyi aşmanızdan kaynaklanıyor.

R

rencber

Misafir
siz 1 sunucudan bahsediyorsunuz. biz sunuculardan bahsediyoruz. Şuan 66.97.177.210-224 bloğundaki sunucular...

Sunucu optimizasyonu konusunda ise, neyin daha fazla kaynak tükettiğini yeterince incelememişsiniz diyorum.

Sınırsız trafikten söz ederken kapasite kullanım oranını %100 olarak değerlendiriyorsunuz. Bu da işin maliyet muhasebesine uymuyor. Sınırsız trafik, sınırsız sunucuyla birleştiğinde yurtdışındaki şirketlerin sunduğu imkanları sunarsınız. Tabi Türkiye'de 1 Mbit en az 99$'dan satılırken ABD'de 15-60$ arasında. Datacenter kendi kabininize başka taşıyıcılardan hat bağlamanıza bile izin veriyor.

Başkalarından sunucu / lisans kiralayarak hosting işi yaparken bizim hesabı tutturamazsınız. Hele piyasada yeni oyuncu iseniz (!). Peki müşteri neden daha fazla ödesin?

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Size sunucularınızla :) başarılar dilemiştim.. tekrarlıyorum..
gereken dersi zamanın vereceğini söylemiştim onuda tekrar ediyorum.

R

rencber

Misafir
bu arada, size de bir öneri :) Sitenizde MSSQL Hosting'den bahsediliyor. Onu kaldırın yoksa BSA sizi haşlar. Aylık 220 $ lisans kiralayabiliyorsanız ayrı ;)

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu arada, size de bir öneri :) Sitenizde MSSQL Hosting'den bahsediliyor. Onu kaldırın yoksa BSA sizi haşlar. Aylık 220 $ lisans kiralayabiliyorsanız ayrı ;)

Bu ne şimdi.. kişisel konuları özel mesaj yoluyla çözmenizi tavsiye ederim.
Bahsettiğiniz konuda bir sıkıntı olduğunu düşünüyorsanız vatandaşlık görevinizi yapıp şikayet edersiniz.
Değilse üyesi olduğunuz forum seviyesinde mesaj yazmaya gayret göstermenizi bekliyorum.

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hesaplı bir hizmet, tebrikler, aradığınız zaman muhatap bulabileceğiniz, 24 saat açık msn desteği, ilgilerinden dolayı 750mbhostinge teşekkür ederim.

" servisten yararlanmaya başlayalı yaklaşık 20 gün oldu, sağ olsunlar ftp de dahi problem çıksa onlar çözüyo ;)

HostPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Guzel dusunulmus bir hizmet.Yakinda buna benzer fakat Reseller olarak bende boyle birsey dusunuyorum.Pardon ama fatura kesiliyormu +KDV odendigi taktirde ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5