İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

8mbit'e geçtim fakat fark yok

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhabalar,

Önceden adsl 1024 sınırsız kullanıyordum , 8mbit' 15gb sınırlıya geçtim denemek için yaklaşık 1 hafta önce fakat öncesindende yavaş.
Sorun nedir anlayamadım,önceden rapidshareden yada mediafiredan 100kb ile çekerdim , 8mbite geçtim 80-100/kb çekebiliyorum.

Hız testi yapıyorum telekomun ve yabancı sitelerin servislerinde hızımın saniyede 800 kb civarı indirmesi gerektigi çıkıyor..

Sorun nedir anlayamadım,başınıza böyle birşey geldi mi ?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Aynen valla :) netten cs 1.6 indirdim full ping var 400 lerde yani :) sadece geceleri azalıyor. Format attım pcye değişmedi. Tek pc bağlı ve kablosuz yinede düzelmedi melet :) 8GB de olmakla olmamak arasındada fark görmedim açıkcası.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
8mbit yaklaşık 2500 GB eder aylık tam kullanımda, 15 gb limit de %1 inden de az kullan kapasitenin diyorlar, 10 saat filan full kullanım download da limit bitiyor. O zaman 8mbit hızın ne güzelliği var, 1024 sınırsız her turlu daha mantıklı, toplumda 300 gb aylık hakka denk geliyor. Hesabımda bir yanlışlık yoksa.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Dikkat edin, geçtiğiniz tarife "8 MB" değil de, "8 MB'e kadar" olmasın? :)

Aynı tarifeyi (bir farkla, 8 MB'e kadar, sınırsız) ben de kullanıyorum ve indirme yöneticisi olarak Internet Download Manager (IDM) kullanıyorum. RapidShare için seçtiğiniz sunucu da elbette etkin bunda. RS Premium olarak devamlı Level II sunucularını kullanıyorum ve IDM ile downlod hızım 1,20 mbps'dan başlıyor ve şu ana kadar hiç 600K'nın altına düşmedi.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
8mbit hıza ulaşmanız bulunduğunuz yer ile alakalı bir durum. 8mbit pakete geçerken bu hız garanti edilmiyor. Bulunduğunuz bölge 8mbit'e kadar desteklemiyor olabilir. Bu sebeple hızınız düşük oluyor.

8mbit'e geçmeden önce bağlı bulunduğunuz Telekom Müdürlüğünü arayarak internet hızınızın en fazla ne kadara kadar desteklediğini sormalısınız. Bundan sonra geçecekler olursa öncelikle yukarıda değindiğim gibi "bağlı bulunduğunuz Telekom Müdürlüğünü" aramanızı tavsiye ederim.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Türk telekom şuan Türkiyenin %99una 4 megabit ve yukarı hızlarını veremiyor. Senin bağlı olduğun santral demekki sana çok uzak. Ttneti ara, sana diyecekler santral çok uzak o yüzden hız veremiyoruz eski tarifene döndürelim.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Gökhan ttnet bu konuda kesin bir bilgi veremiyor. Onun için ttnet yerine bağlı bulunan Telekom Müdürlüğünü aramak daha net cevap alınmasını sağlayacaktır. Eğer bir sorun varsa da kendileri ilgilenecektirler.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Aynı geçişi ben de yaptım ancak ben turk.net adsl kullanıyorum. Santral ile aramızda oldukça uzun mesafe olmasına rağmen rapidshare download hızı 800K altına inmedi. Sizin probleminiz TTNET'in yurt dışı tıkanmalarıyla ilgili olabilir. Speedtest.net adresine girip test edeceğiniz bölgeyi avrupa ya da amerika kıtasından bir yer seçip bunu anlayabilirsiniz. varsayılan olarak Türkiye'den bir sunucu seçili gelecektir speedtest.net'e girdiğinizde.

Eğer böyle bir probleminiz varsa size ve herkese turk.net ADSL öneriyorum. TTNET altyapısı yerine kendi altyapısını kullanıyor ve 1 senedir bir kere olsun herhangi bir bağlantı problemiyle karşılaşmadım. Üye sayısı TTNET'e nazaran daha az olduğu için hizmet daha kaliteli.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
İki adet aboneliğim var ve ikisini de 8 MB yaptırdım ..
Harbiden uçuyor .. Bende durum süper ..

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Teşekkür ederim herkese teker teker,bakalım bir adsl ile görüşeyim sorun nedir çözmeye çalışcam.Olmazsa alternatifler arıcam.

100k ile indirmek nedir ya 8mbit ile :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Türkiye'de kağıt üzerindeki hiç bir şey her yere herkese aynı kalitede verilmiyor ne yazıkki. Adsl harici mobil kullanım için turkcell 3g aldım. Ondada aynı durum var. Levent-Etiler de bağlantım 3g ama hızım adsl den kötü. Arada bir t.dağa gidiyorum yazlığa veya çiftliğe gidince oradada 3G şebekesi yok 14kpbs üzerinde ağlaya ağlaya bağlanıyoruz...Heleki ramazanda iftara yakın saatlerde ne adsl nede 3G den verim aldım.
Hızlı ve çabuk iletişim adı altında aylık 100 lira civarı sadece internete para verirken aldıgımız hizmetin karşıılığı koca bir sıfır. Ben artık Türkiye'yi gerçekten anlayamıyorum!

Gur.Kem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
TTNET'i arayın, hızımdan şikayetçiyim diyin. DNSleri otomatik yapın vs. birsürü şey söyleyecekler, ısrarla söyleyin düşük olduğunuzu. Türk Telekom'un sitesinden test yapıyorum düşük çıkıyor felan diyin. Sonra arıza kaydı alacaklar. 5 dakika sonra arıyorlar tekrar. Ordakiler de RS Premium kullanın vs. diyecekler. Onlara da ısrar edin. Hattınızı resetliyorlar. Ondan sonra gerçek hızınıza ulaşıyorsunuz.

Ben 1Mbit ile 20 kb hızda indiriyordum. Bu işlemi yapınca 80-90'ın aşağı düşmüyor.

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Bende evi taşıdım. Tekrar ADSL Bağlattım bende 8mbit bağlattım. Hiç bi farkı yok gerçekten. Bu ay sonunda tekrar eskisine döncem niye 4 lira fazla veriyim :D

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bir de ben not yazayım. Bazen hızınızı artırdık diyorlar ama artırmayı unutuyorlar. Benimde abimin evinde 1 ay artırmamışlar, telefon edip sorunca pardon dediler ve düzelttiler. Ama dendiği gibi santrale uzaklık çok önemli.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
ek bilgi: TTnet'in bir paneli var, işlem merkezi gibi.. Oradan yükseltildiğinde anında bağlantı hızı yükselmiş oluyor.

toplumesajci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
8 megabite geçtim 5 para etmez ,
kaç defa söyledim yaptık diyorlar dosy indiremiyorum hat kopuyor. günde 40 defa kopuyor en az. Yani bundan bir kandırmaca var. eski 1 megabit bundan daha iyiydi.
bazen modeme grip bakıyorum upload 512 download 6000 yazıyor. Bazen bişey yzmıyor.
yani saçma sapan bişey, ne olduğunu daha çözemedim ama çok düzensiz. internet varla yok arasında...

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
8 megabite geçtim 5 para etmez ,
kaç defa söyledim yaptık diyorlar dosy indiremiyorum hat kopuyor. günde 40 defa kopuyor en az. Yani bundan bir kandırmaca var. eski 1 megabit bundan daha iyiydi.
bazen modeme grip bakıyorum upload 512 download 6000 yazıyor. Bazen bişey yzmıyor.
yani saçma sapan bişey, ne olduğunu daha çözemedim ama çok düzensiz. internet varla yok arasında...

İşte bu sizin bulunduğunuz yerin 8 megabit'e kadar desteklemediğinden oluyor. Bu gibi durumlarda TTNET ile görüşünce galiba sorunu maksimum hızı 8 değilde daha düşük yaparak çözüyorlar. İletişime geçmenizi tavsiye ederim.

toplumesajci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sürekli irtibat halindeyiz, bir değişkenlik var adsl bağlı 1 haftadır kopamdı diyor modem ama daha bu gün defalarca koptu, msn gitti diğer şeler yok oldu. dns ilemi alakalı diyorum ama bağlantı gidip geliyor. Tam birisiyle önemli bişey konuşuyorum yine gidiyor. Yani insanı rezil duruma düşürüyor çok kötü gerçektende, vdsl2 istedim bakalım gelip bakacaklarmış. Ama tlekoma karşı soğukluk geldi başka firmalardan fiberoptikli internet istedim 10 kişi olursa özel hat çekiyorlarmış malesef burad aoda yok

LitmuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
eskiden bendede oluyordu bu sorun sürekli arıyordum bana dedikleri şey internet kablosu uzunmu, modemi kapatıp açın, modemin fişini çıkartın biraz bekledikten sonra tekrar takın vs. vs. saçmalıklar yani diyorum adamlara bakın kablolar yeni sorun yok modemde herşey tamam sorun bizden kaynaklıymış onlarda kopma görüntülenmiyormuş arza bildirimi yapalım dediler tamam dedim kaç kere arza bildirimi verdim 1 saat sonra arıyorlar kopma varmı diye şuanda yok diyorum aradan 2 saat geçmeden bir daha başlıyor yani kısacası bu bağlantı sorunları insanın ömründen ömür alıyor download etmeye korkuyor insan bende 8mbit e geçmeyi düşünüyordum ama değişen bir durum yok kimse değişiklik fark etmemiş sanırım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi