İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

9 Yılın Faturası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MaykCan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
9 Yıllık kabusun sorumlusu AKP, yandaşlarının ne kadar semirdiğini gösteren ilanlar yayınlıyor.Yani kardeşlerimizin işsiz kalmasını, komşularımızın borç altında ezilmesini, köyümüzde tarlaların kurumasını, ailelerin yoksullaşmasını yine görmezden geliyorlar.Sadece yandaşı için hesap yapanlar varsa, vatandaş için hesap sormak da bizim görevimizdir.

İşte 9 yıl boyunca kaybedilenlerin ve kaybedenlerin hesabı..

Aralık 2002 : Devletin borcu : 148,5 Milyar dolar..

Aralık 2010 : Devletin borcu : 306,1 Milyar dolar..

Dokuz yılda ikiye katladıkları borçları adaletsiz vergilerle vatandaşın sırtına yükleyenler kim ?

Aralık 2002 : Kişi başına kamu borcu : 2.249 Dolar..

Aralık 2010 : Kişi başına kamu borcu : 4.152 Dolar..

Dokuz yılda kişi başına düşen kamu borcunu ikiye katlayanların yüzünden çocuklarımız artık rızkıyla değil, borcuyla birlikte doğar oldu.

Aralık 2002 : İç borç stoku : 149,9 Milyar lira ..

Aralık 2010 : İç borç stoku : 352,8 Milyar lira..

Devlet, vatandaşına olan borcu için yine vatandaşa borçlanıyor.Tayyip bey ” Devleti küçülteceğiz ” derken ayaklar altına almaktan mı bahsediyordu ?

Aralık 2002 : Özel sektörün dış borcu : 43 Milyar dolar ..

Eylül 2010 : Özelsektörün dış borcu : 178,7 Milyar dolar.

Özel sektör dış borçla ayakta durmaya çalışırken devlet bankalarının olanaklarını yandaşa peşkeş çekenler kimin iktidarı ?

1988 – 2002 Arası : Ortalama işsizlik oranı : %8

2003 – 2010 Arası : Ortalama işsizlik oranı : %11,2

AKP’nin iyi ekonomiden anladığı milyonlarca insanı işsiz bırakıp sonra da istismar etmek mi ?

Aralık 2002 : Cari işlemler açığı : 0,6 Milyar dolar..

Aralık 2010 : Cari işlemler açığı : 48,6 Milyar dolar..

Türkiye’nin cari işlemler açığını 9 yılda 80 kat artıranlar hâlâ utanmadan ekonomik başarıdan bahsediyor.

Aralık 2002 : 52 Yılda verilen cari açık : 43,7 Milyar dolar..

Aralık 2010 : 9 Yılda verilen cari açık : 219,4 Milyar dolar..

Memleketi tüm rafları ithal mallarla dolu dev bir süpermarkete dönüştüren 9 yılda 52 yılın toplam açığını 5′e katlayan politikalar kimin eseri ?

Aralık 2002 : 80 Yıllık dış ticaret açığı : 247 Milyar dolar..

Aralık 2010 : 9 Yıllık dış ticaret açığı : 396,9 Milyar dolar..

Türkiye’yi ürettiğinden fazlasını tüketen bir ülke hâline getiren, kaynaklarımızın işçimize ve sanayicimize değil, yurtdışına gitmesine göz yumanlar kim ?

Aralık 2002 : Karşılıksız çek sayısı : 743 Bin..

Aralık 2009 : Karşılıksız çek sayısı : 1 Milyon 911 bin..

Domuzbağıyla adam öldürenler salınırken yalnış politikalarla borcunu ödemeyenler hapse düştü. AKP’nin adalet ve kalkınmadan anladığı bu mu ?

Aralık 2002 : Protestolu senet tutarı : 0,8 Milyar lira..

Aralık 2010 : Protestolu senet tutarı : 5,8 Milyar lira..

Halkın ödeme gücünün bittiğini gösteren rakamlar kimin eseri ?

Aralık 2002 : Tüketicilerin Banka Borcu : 6,6 Milyar lira..

Aralık 2010 : Tüketicilerin Banka Borcu : 180,1 Milyar lira..

Vatandaşı kazandığını değil, geleceğini harcamaya mahkum eden bu iktidar değil mi ?

Aralık 2002 : Aile Borcunun Gelire Oranı : %4,7

Eylül 2010 : Aile Borcunun Gelire Oranı : %43,5

Her aile, evine giren paranın yarısıyla borç öder hale getirilmedi mi ? Ayın ilk günü parasız kalan milyonlarca insan hangi ülkede yaşıyor ?

Aralık 2002 : 1 Kilo Ekmeğin Fiyatı : 1,03 Lira..

Aralık 2010 : 1 Kilo Ekmeğin Fiyatı : 2,12 Lira..

Çiftçiye sırtını dönüp taşıma buğdayla değirmen döndürenlerin iktidarında ekmek fiyatları ikiye katlanmadı mı ?

Aralık 2002 : Çifçilerin Banka Borcu : 5,1 Milyar lira..

Aralık 2010 : Çifçilerin Banka Borcu : 23,8 Milyar lira..

5 Kat artan çiftçi borcunun sebebi tarımı bitiren, ithal ürünlerle çiftçiye rekabet şansı bırakmayan AKP politikaları değil mi ?

1946 – 2002 Arası : Yıllık Ortalama Büyüme Hızı : %5

2003 – 2009 Arası : %4,3

Sürekli büyümeden bahsedenlerin döneminde yıllık büyüme hızı kendilerinden önceki son 56 yılın altına düştü.

1980 – 2002 Arası : Büyüme Sıralamasında Sıramız : 49.

2003 – 2009 Arası : Büyüme Sıralamasında Sıramız : 88.

Ülkemiz geride kalırken servetine server katanlar kimin yandaşı ?

+ video için : http://www.maykcan.com/9-yilin-faturasi/

Mustafa Maşa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kaynak alabilrmiyim hocam ?

Nerde açıklanmış bu istatistikler ? Bana resim felan atmayın resmi devlet kurumlarından kaynak bekliyorum. Degilse ps de bi grafik çizmek zor iş degil.

ebaydestek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Başka bir hükümetten daha iyi bir tablo mu bekliyordunuz? Belki benzin pahalı ama çok sükür hiç değilse kuyruğa girip almıyoruz.

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
istikrar sürsün diyorlar 9 yılda 7 mali af çıkarttılar.

Madem istikrar var neden AF çıkartıyorsun demezler mi adama.

Benzin olayını söyleyen arkadaşın tevellüdü kaç acaba ?

O zaman tamamen yine ecnebilerin spekülatüf söylemleri ile stokçuların mal kaçırması idi.
Ama onların gözleri ver görmez, kulakları var işitmez...

ebaydestek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Benim tevellütüm seni neden ilgilendirsin ki sen arızalı bir vicdana sahip isen... Ben hayatımda particilik,dernekçilik,kurumculuk biri yapmamış biri olarak yazdım ki ,bir üstte yazdıklarım da bu ülkenin gerçeğidir. Bana inanmayan babasına sorsun o yılları. Ya da bir kaç kitap karıştırsın.

Zamanı geldi bu hükümeti de yerden yere vurdum. Telaşlanmayın,üzülmeyin,heyecan yapmayın...

Bu arızalı vicdan kabiliyetinden kurtulamayan zihniyetin sonu hayırlı değildir. İlk önce bakmak ile görmenin ayrımını yapmalısınız.

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
bi taraf olan bertaraf olur.
ünlü türk düşünürü söyledi. öncelikle bi tarafın olmalı .

ve emin ol ki karıştırdığım değil okuduğum kitapların arasına girsen yolunu bulup çıkamazsın.

"ÜLKE BAKKAL DÜKKANI DEĞİLDİR. HER KURUM TUTARSIZCA SATILARAK İŞ YAPILMAZ.BAKKAL BİLE OLSA SATTIĞININ YERİNE MAL KOYAMAZ İSE İFLAS EDER."
Bu kadar düz mantığı bile göremiyorsanız o sizin probleminiz.

HackerboyZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar allah için ya bu ne saçmalıktır adamlar türkiyeyi nerden nereye getirdiler sabahları imf 500 milyon dolar daha serbest bıraktı haberlerini ne tez unutunuz bir gecede doların 2 katına çıktığını ne tez unutunuz bunların yaptıkları projeler hizmetleri kim yapacak bana parti gösterin gidip ona oyumu vereyim biri derki işsizlik be adam sana demezlermi bu ülkede şuan Srap kosgeb vb yüzlerce proje yapılıyor sana iş kurman için devlet destek veriyor ve büyük kısmını hibe ediyor biri diyorki mesleğim yok be adam sana demezlermi git iş kurda hergün açılan kurslar var hem sana mesleği öğretiyolar hemde günlük 15 ile 30 tl arası para veriyolar taa fi zamanından kalan key ödemelerini çıkıp ödeyen adamlar bunlar türkiyenin a zından z sine sağlık eğitimi getiren bunlar parası olmayan aille bizim zamanlarımızı hatırlıyoruz önceki sınıfların kitabını alır okurduk ucuz olsun diye çocukların kitabı daha çocuk başlar başlamaz eline geçiyor sağlıkta yaptığı devrimler türkiyede nerdeyse çift şerit yol kalmadı her yer otoban gibi gariban herkes kışın sobasını yakıp ocağı tütsün diye grostonlarca kömürü dağıtır mutlaka yanlışları vardır ama bugünkü siyaseti 70 80 dönem siyaseti yapanlardan bin kat daha iyidir hangi hükümetyerli uçak otomobil tank gemi projesine girdi bana dermisiniz bunuda.

İnsana demezlermi 80 yılda hangi hükümet bunları yaptı biri çıkmış 600 lia maaş bağlayacam insanları işsizliğe alıştırır diğeri çıkar bilmem ne kart vercem insanları hazıra alıştırır.

Yukarda verilen rakamlarada zerre kadar itimat etmiyorum

ebaydestek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
O söz şöyle olmasın; "Haksızlığa bitaraf olan, bertaraf olur"

Ki,dediğin gibi olsa bile vatan sevmenin tarafı olamaz.

Senin tarafın olsun ama gözün kör olmasın !

Ülke yönetmek zor zanaat, hele de ipler senin elinde değilse. Kıcasa tarafı olduğunuz taraf,eleştirdiğiniz hükümetten daha iyi bir iş yapamayacaktır. Tarih boyu böyle olmuştur.

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
@heykısboyz sen lamerlik yap işine bak..

yazdıkların sadece buzdağının görünen kısmı, aynen senin gibi kanan bunlara KURU KALABALIK var. ama içerden bütün kaleler fethediliyor.
Yıllardır her gelen iktidar salakmıydı bü ülkeden kitleri satmadı. 80 yıl kimsenin aklına gelmedi mi ?

Göz boyamak için herşeyi yaptıklar. Sağlık için hiçbirşey söylemeyin işim sağlık ve gelinen nokta çok daha kötü. Temmuzda yeni SUT çıkacak ve ortalık karışacak eğer böyle devam edilirse.

DUBLE yolların başbakanına söyle. salı gecesi ankaradan istanbula dönerken izmitte 2,5 saat kontak kapattık . Yol yapmayı hala becerememiş demek ki...

ebaydestek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arkadaşlar allah için ya bu ne saçmalıktır adamlar türkiyeyi nerden nereye getirdiler sabahları imf 500 milyon dolar daha serbest bıraktı haberlerini ne tez unutunuz bir gecede doların 2 katına çıktığını ne tez unutunuz bunların yaptıkları projeler hizmetleri kim yapacak bana parti gösterin gidip ona oyumu vereyim biri derki işsizlik be adam sana demezlermi bu ülkede şuan Srap kosgeb vb yüzlerce proje yapılıyor sana iş kurman için devlet destek veriyor ve büyük kısmını hibe ediyor biri diyorki mesleğim yok be adam sana demezlermi git iş kurda hergün açılan kurslar var hem sana mesleği öğretiyolar hemde günlük 15 ile 30 tl arası para veriyolar taa fi zamanından kalan key ödemelerini çıkıp ödeyen adamlar bunlar türkiyenin a zından z sine sağlık eğitimi getiren bunlar parası olmayan aille bizim zamanlarımızı hatırlıyoruz önceki sınıfların kitabını alır okurduk ucuz olsun diye çocukların kitabı daha çocuk başlar başlamaz eline geçiyor sağlıkta yaptığı devrimler türkiyede nerdeyse çift şerit yol kalmadı her yer otoban gibi gariban herkes kışın sobasını yakıp ocağı tütsün diye grostonlarca kömürü dağıtır mutlaka yanlışları vardır ama bugünkü siyaseti 70 80 dönem siyaseti yapanlardan bin kat daha iyidir hangi hükümetyerli uçak otomobil tank gemi projesine girdi bana dermisiniz bunuda.

İnsana demezlermi 80 yılda hangi hükümet bunları yaptı biri çıkmış 600 lia maaş bağlayacam insanları işsizliğe alıştırır diğeri çıkar bilmem ne kart vercem insanları hazıra alıştırır.

Yukarda verilen rakamlarada zerre kadar itimat etmiyorum

İşte bakmak ile görmeyi ayırt etmek budur. Hele ki 80 li yıllar da ilkokul okuyan biri olarak,yine bir üst sınıfın kitaplarını hava da kapan biri olarak mezun olmuşsanız,bakış açınız daha da değişir...

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
80in sonlarında bende öğrenciydim ve çernobilin fındıklarının ve sütlerinin okula dağıtıldığında senin herkesten daha fazla yediğini anladım ebaydestek :)

ebaydestek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Mevlana, "Gel ne olursan gel yine gel" derken bir ekleme daha yapmış.

Kor cehalet çirkeflestirir insanlari !
Suskunlugum asaletimdendir...
Her lafa verecek bir cevabim var...
Lakin bir lafa bakarim laf mi diye,
Bir de soyleyene bakarim adam mi diye... ;)

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
biliyorsan konuş alim sansınlar,

bilmiyorsan sus adam sansınlar
Ayrıca yzdığın mevlananın hayat görüşü ile bağdaşmıyor, senin gibi sonradan hadisçilerin işi genelde bu sözü mevlanaya yüklemek :)
Ama sende zamanla öğrenirsin ben ile nasıl konuşman gerektiğini...

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
cem yılmaza sor o gösterir.

sen ne olursan gel diyen birinin o lafları söyleyeceğine inanıryorsan o senin gibi sonradan hadisçilerin işidir derim aksini sen iddia edersin..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5