İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

98 de network

addall

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar ben network konusunda fazla bilgili değilim. sorum şu: win98 yüklü iki makinayı birbirine bağlayıp internet paylaşımını nasıl yapabilirim?
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :cry:

muratemer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar Dostum....

Öncelikle iki bilgisayar arası bağlantıyı sağlamak için her makinede ethernet kartı takılı olmalı eğer masraf yapmak istemiyorsan bu makineleri konuşturabilmek için hub almana da gerek yok yanlızca ethernet kartı ile de bu işi çözebilirsin fakat bütcen uygunsa almanı öneririm.Eğer hub almayacaksan önce bir bilgisayarcıya Cross network kablosu yaptırmalısın daha sonra bilgisayarlardan uygun network protokollerini yükleyerek networ kurabilirsin.Aslına bakarsan biraz detaylı bir konu sen en iyisi bir bileni çağır ve yaparken onun ensesinden ayrılma hem öğrenmiş de olursun....

kolay gelsin....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5