ABD Borsası Kriptoyu Engelliyor mu?

webekka

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
23 Şubat 2014
Mesajlar
129
Reaction score
0
ABD Kriptoyu Engelliyor mu?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, kripto firmalarıyla birden fazla tartışma yaşadı, ancak ABD’nin dijital coinleri yasaklama konusunda Çin’i takip etmeyeceğini söylüyor. Gensler Salı günü yaptığı açıklamada, hükümetin odak noktasının endüstrinin yatırımcı ve tüketiciyi koruma kurallarına, kara para aklamayla mücadele düzenlemelerine ve vergi yasalarına uymasını sağlamaya odaklandığını söyledi.

ABD Kriptoyu Engelliyor İddiası

Gensler verdiği demeçte, “Yaklaşımımız Çin’e göre gerçekten oldukça farklı” dedi. Ancak herhangi bir yasağın muhtemelen Kongre tarafından yasalaştırılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Çin geçen ay kripto ticaretine karşı kapsamlı bir ültimatom yayınladı ve tüm işlemlerin limit dışı olduğunu ve token madenciliğini kökten çıkarmak için agresif bir şekilde hareket edeceğini söyledi. Duyuru, sanal para birimleri hakkında aylarca artan Çin uyarılarının ardından geldi. Gensler’in sözleri, 30 Eylül’deki bir kongre oturumu sırasında kripto para birimlerini engellemeye “niyetinin” olmadığını söyleyen Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın sözlerini de doğrular nitelikte.

Kaynak: https://www.koindeks.com/abd-kriptoyu-engelliyor-mu/
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst