İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

absürt Bölüm açılmış:)

C

chemeng

Misafir
millionkurt' Alıntı:
iyide ozaman normal web siteleriyle reklam alıp satanlarada paralı olsun.. yada hiçbirine paralı olmasın. Yani adamın absürt sitesi var diye çokmu zengin oluyorda onlardan para istemiyor ? merakımdan soruyorum :D

not: 7 tane absürt (yabancı) sitem var. Hiçbirine reklam almayı düşünmedim bundan sonrada düşünmüyorum. Ama gerçekten merak ediyorum absürt sitesi olanlara multimilyoner gözüyle felanmı bakılıyor ?

not2: iyinet admin i paralı yaptığı için eleştirmiyorum onun en doğal hakkı ancak çifte standart olmamalı, ya tamamına paralı olsun ya tamamına bedava.. Aradaki ayrımın nedeni nedir?

paralı olmasının nedeni absürt site webmasterlarının zengin olmasından değil konunun özel olmasını istemesinden kaynaklanıyor olabilir.

caper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
millionkurt' Alıntı:
iyide ozaman normal web siteleriyle reklam alıp satanlarada paralı olsun.. yada hiçbirine paralı olmasın. Yani adamın absürt sitesi var diye çokmu zengin oluyorda onlardan para istemiyor ? merakımdan soruyorum :D

not: 7 tane absürt (yabancı) sitem var. Hiçbirine reklam almayı düşünmedim bundan sonrada düşünmüyorum. Ama gerçekten merak ediyorum absürt sitesi olanlara multimilyoner gözüyle felanmı bakılıyor ?

not2: iyinet admin i paralı yaptığı için eleştirmiyorum onun en doğal hakkı ancak çifte standart olmamalı, ya tamamına paralı olsun ya tamamına bedava.. Aradaki ayrımın nedeni nedir?

absürt sitesi multimilyoner değildir ama Türkiye'deki en iyi webmaster forumlardan birine reklam ilanı bırak (heleki normal siteler ile kıyaslanamayacak bir içerik için) belli şartları yenie getirdikten sonra olmalı.

Ücretlide olsa ilan bırakmak, hiç ilan bırakamamaktan iyidir sanırım.

Adminin elinde kaliteli bir kitle var bunu değerlerdirmek ve en akıllıca şekilde kullanmak profesyonelliğini gösterir. İsteyen pek çok forumda ücretsiz ilan bırakarak daha çok kazanmayı düşünebilir/tercih edebilir. Ama iyinet'ten alınabilecek verim alınabilir mi orası tartışılır.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iyide ben absürta karşıyım demedim ki.

ayrıca absürt için paralı üyelik biraz garip duruyor.

aile ve bayan olayına gelince, onu forum kurallarını okuyarak öğrenebilirsin, bize bu konuda taviz vermememiz söyleniyordu, o yüzden söyledim. madem paralı yapılmış, okumakta paralı olursa o zaman kimse istemeden o başlığa giremez, bu düşüncedeyim.

chemeng, alaka kurmak ile ilgili yazdığım cümlede anlatmak istediğim,
bazı arkadaşlar absürt resim ve video konacağını düşünmüş, bende bunun mantıksız olduğunu anlatmaya çalıştım.

R

Rcilan

Misafir
kulanıcılardan talep varsa böyle bir bölüm acılmalı bencede bu işle ugraşan benim gibi bir cok kişi olduguna eminim bence güzel bir uygulama tebrikler iyinetadmin

Sanalvadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neden paralı ?

Bana sorarsanız derim ki İşte orası tartışılır.

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk önce forumda şöyle bir yanlışlık oluyor genellikle.. Foruma uzun süre katılan üye forumun bir kısmını kendisinin sanmaya başlıyor. Hayır üye yalnızca görüşünü belirtir topic açıldı ise kararı site sahibi verir.. Buraya emek veren büyüten site sahibidir diğerleri yalnızca katılım sağlarlar.. Bunu pohpohlamak olarak sakın algılamayın forum sahibi olan arkadaşlar inanıyorum ki ne dediğmi anlayacak ve hak vereceklerdir.. Mesela adam foruma girer ilk mesajında şu paneli sağa alalım forumdaki şu kuralı kaldıralım diye topic açar sizde cinnet geçirirsiniz ...

Onun dışında çok uzadığı zaman fark ettiğim için topici okumaya erinmiştim bende absürt video bölümü açılıyor sandım paralı ne alaka dedimdi :)

Sonuçta bu yönde webmaster arkadaşlarının bir talebi var ise ve site sahibi bu yola gelir kazanacak ise neden olmasın. Zaten bu tür bölümler paralı olunca isteyen girer istemeyen girmez..

Everences

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşların anlatmak istedikleri o değil... Biz zamanlar burada absürt felan istemiyoruz diyen iyinetadmin ( şimdi iyinet ) şimdi ne oldu ? Allah yolundan mı şaştı ? Yoksa para Allahınımı değiştirdi ? Arkadaşların anlatmak istediği o... VazgectimSenden sende tam bir yalakasın bea, geçen sefer iyinet'in üye siteler üzerinden saldırı yapmasından dolayı ağzına geleni yazıyordun şimdi yalakalığa başlamışsın... Moderatör mü olmak istiyorsun yoksa :) iyinet beni bu sözlerimden dolayı banlama, yazdıklarımı oku bak haksızsam banla... Bana yanlış bir nokta göster ben banlıyayım kendi mi !

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana göre çok saçma oldu adam para kazanacam ümidiyle paralı üye olacak ve orda kimse olmayacak ne alaka???Birde admin absürt lafı geçen yerlerde kızıyordun neredeyse şimdi ise absürt açıldı bune perhiz bune lahana turşusu?...

caper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cınaroğlu' Alıntı:
Bana göre çok saçma oldu adam para kazanacam ümidiyle paralı üye olacak ve orda kimse olmayacak ne alaka???Birde admin absürt lafı geçen yerlerde kızıyordun neredeyse şimdi ise absürt açıldı bune perhiz bune lahana turşusu?...

Adam sitesine reklam almak için mesaj yazacak. Reklam vermek isteyen biride özel mesaj ile kendisine ulaşacak.

Yazmak ücretli, izlemek bedeva.

komikhane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu konu böyle çoooooooook uzar gider, admin istediğini yapar, hatta çok kişide üye olmuş bile...

hayırlı işler admin ;)

G

Geveze.at

Misafir
Cok kisa ve net konusacagim.
iyinet, absürt bölümünü acarak para icin herseyin mübah oldugunu sergilemistir.

G

Geveze.at

Misafir
Heryerde cocuk po. kullanip ilk siralara yükseldigini bahsediyor. Öze dönüs ile arkadaslarin demek istedikleri bunlar. Ates olmayan yerden duman cikmaz.
Herkes spam sayfasi yapiyor ama bu masum cocuklarin kullanilmasi gercekten hos degil.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
simdi soyle bir durum var. teknik açıdan anlatmaya çalışacağım. konu ile alakası yoktur.
iyinet'in kullandığı Spam Scripti'nin özelliği böyleydi. yani kullanıcılar hangi kelimeyi ararsa, o kelime için serverda sayfa oluşturuyordu
atıyorum " Bok kafa " diye bir kelime aratan olursa " Bokkafa.html" veya uzantsı herneyse, o şekilde bir sayfa yaratıyordu serverda.
Yani özellikle kendisinin oluşturduğu bu tür içerik olduğunu sanmıyorum. bunu hiç bir aklı yerinde insan yapmaz. Ben şahsen inanmıyorum buna.
bu eleştiriler biraz acımasız, anlamsız ve ne bileyim..garip oluyor.

hem bu konu başlığı ile alakasız oluyor, hemde eleştiri dozu farklı yerlere kayıyor.
Yanlış bunlar baylar.

konu absürt bölümün açılmasıdır ve bu konuda talep olduğuna göre, site sahibinin bunu değerlendirmesi çok doğaldır.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Geveze.at' Alıntı:
Heryerde cocuk po. kullanip ilk siralara yükseldigini bahsediyor. Öze dönüs ile arkadaslarin demek istedikleri bunlar. Ates olmayan yerden duman cikmaz.
Herkes spam sayfasi yapiyor ama bu masum cocuklarin kullanilmasi gercekten hos degil.

Geveze.at, seninde her yerde cocuk uygun-değilsu yaptigindan bahsediliyor.

Bakin insana camur etmek ne kadar kolay, forumdan atilan kisilerden ne beklersin ki, tabiikide her firsatta ellerinden gelen kotulugu yapmaya cekinmiyorlar. Bir adama 40 gun delisin demisler deli olmus. Size de 40 gun iyinet kotudur dediler inandiniz :)

Konu baska yonlere gitsin istemiyorum.
Bildiginiz uzere absürt bolumu acildi, absürt konularda yazmak isteyenler buyursun ilgili bolume yazsinlar, baska bolumlere absürt mesaj yazanlar uyarilacak ve gerekirse eskiden oldugu gibi forumdan uzaklastirilacaklardir.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Geveze.at' Alıntı:
peki liseliler .eu diye adres alıp oraya 18 yaş altı kızların resimlerini veya filmlerini koymak ta masum çocukların kullanılması demek değilmi?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
absürt- Domain

iyinet admin senden ricam olacak.O forumun adına absürttan sonra domain koyarak bu şekilde değiştirirmisin ? Sanırımki siz içeride video resim var düşünüyorsunuz bu tepki nedirki bu kadar ? Tamam karşı gelen birinin bunu yapmasını bende doğru bulmuyorum kesinlikle.Ama mademki absürt domainlerimiz var onları satıp - alacaz reklam arıyacağız hiç olmamasındansa böyle bir bölüm olması + puan...

I

i.s.a.q

Misafir
beceriksiz_acemi' Alıntı:
absürt- Domain

iyinet admin senden ricam olacak.O forumun adına absürttan sonra domain koyarak bu şekilde değiştirirmisin ? Sanırımki siz içeride video resim var düşünüyorsunuz bu tepki nedirki bu kadar ? Tamam karşı gelen birinin bunu yapmasını bende doğru bulmuyorum kesinlikle.Ama mademki absürt domainlerimiz var onları satıp - alacaz reklam arıyacağız hiç olmamasındansa böyle bir bölüm olması + puan...

Birde insanları geçmişleriyle lütfen yargılamayalım .

peki absürt site ya da domain bulundurmak doğru birşeymi sence ?Yani Bu İşi Yapmak./Sadece Merak.

Everences

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet' Alıntı:
Geveze.at, seninde her yerde cocuk uygun-değilsu yaptigindan bahsediliyor.

Bakin insana camur etmek ne kadar kolay, forumdan atilan kisilerden ne beklersin ki, tabiikide her firsatta ellerinden gelen kotugu yapmaya cekinmiyorlar. Bir adama 40 gun delisin demisler deli olmus. Size de 40 gun iyinet kotudur dediler inandiniz :)

Konu baska yonlere gitsin sitemiyorum.
Bildiginiz uzere absürt bolumu acildi, absürt konularda yazmak isteyenler buyursun ilgili bolume yazsinlar, baska bolumlere absürt mesaj yazanlaruyarilacak ve gerekirse eskiden oldugu gibi forumdan uzaklastirilacaklardir.

Şimdi sen ben öyle birşey yapmadım mı demek istiyorsun ? Onlarca insan yalan mı söylüyor yani ? Hepside anlaşıp gelin iyinete böyle çamur atalım mı diyorlar ?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Everences' Alıntı:
Şimdi sen ben öyle birşey yapmadım mı demek istiyorsun ? Onlarca insan yalan mı söylüyor yani ? Hepside anlaşıp gelin iyinete böyle çamur atalım mı diyorlar ?

Evet aynen oyle diyorum, onlarca insan yalan soyluyor. Evet hepside anlasip iyinete camur atalim diyor. Bunlarin basini cekenler iyinet'ten atilanlar tayfasi r10.net adresine gir daha orada neler neler var benim hakkimda, halbuki iyinet hakkinda yazilmayan hafta yok, arattirip bakabilirsin :)

Ben de diyorum ki sana Everences, madem boyle biseye inaniyorsun yada inanmak istiyorsun yapildigini ispat et, hodri meydan, yok ispat edemezsen burada herkesin onunde ozur dilemeye hazirmisin?...

Ama yok ben illa ne dusunursem ona inanmak istiyorum diyorsan gidersin bu adrese takilirsin digerleri gibi: r10.net

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5