İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

acces de kopyalama

meinhoff

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
veritabanında istediğim bir satır'a kayıt yapmaya çalışıyorum.bunu yapmak içinde tabloyu bir satır aşağı kaydırmaya çalıştım.ama olmadı.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Access icinde de cozumu kesin vardir, ama ben bu nanenin neye yaradigini nasil calistigini bulamadim bir turlu. Excel'e ver tabloyu orada istedigin islemi yap, sonra Dosya -> Dis veri al'den Excel'den geri al. Bu yolla olur, diger yolunu Access kullanan arkadaslar soyleyebileceklerdir.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Otomatik id oluşturan bir alan varsa yapamazsınız bunu. Bir alt boş satıra yeni bir şey kopyalarsınız ama araya üste yeni kayıt sıkıştıramazsınız.

meinhoff

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
otomatik id olduğu için mi olmuyor son satırı bir altına kopyalamak.kaydırsam halledicem gibme geliyor.araya sıkıştırmak istediğim şeyi update ile yapıcam çünkü

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Update ile yapabilirsin. Ya alanları tek tek kendin kopyala. Ya da basit bir döngü ile halledebilirsiniz işi. Varolan kayıtları güncelleyebiliyorsunuz ama araya yeni kayıt almak mümkün değil.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5