İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

accese te subform da islemler

A

Anonymous

Misafir
selam,
bir satis formunun altinda bulunan subform uzerinde satis bilgileri girmek istiyorum. formun control source sinde MALZEME TABLE var, subform uzerindeki malzemenin kodu hucresine satisi yapilacak malzemenin kodunu girdigimde malzemenin adini,dagitim birimini (adet kg gibi) veya diger bilgilerini hemen gormek istiyorum.birim fiyatini girdigim zamanda toplam fiyatini hesaplasin istiyorum. ayrica bir malzemeye ait satIis fiyati MALZEME TABLE DE fiyat1, fiyat2, fiyat3 olarak bulunmaktadir. satis formu uzerinde bu fiyatlardan birini secmek ve o rakam uzerinden hesaplamalari yapmasini istiyorum. ve SATIS TABLE na satis yapillan fiyattan islenmesini istiyorum.yardimlariniz icin sonsuz tesekkurler.

A

Anonymous

Misafir
İki tablo arasındaki bilgiyi eşleştiren (birbirine bağlayan) bir alan var ise, (Örn. Ürün ID si ve satış tablosunda satılan ürünün ID si) subform un ;
link child fields ini Ürün tablosundaki ID ye
link master fields ini ana formdaki satılan ürün ıd sine eşitleyince,
ana formda değişiklik olduğunda subform da ilişkili kaydı getirir.

Bundan fazlası için bir programcı ile anlaşmanızı öneririm..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5