İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Access 97>2000, xp

A

ACCESS

Misafir
merhaba arkadaşlar
yardımcı olursanız sevinirim.
çok acil.
bilg.'da access97 ile yaptığım bir database'i diskete yükleyip evde xp'ye dönüştürdüğümde açılmasında sorun yaşanıyor.veritbnı dönüştürme ve etkinleştirme izni yok diye uyarı veriyor.
şirkette kullandığım bilg. haliyle ağa bağlı, evde acaba o ağ üzerindeki kullanıcıyı mı arıyor? aşağıda verdiği uyarınınbölümlerini yazıyorum. şimdiden teşekkürler

aşağıdakilerden emin olun.
*vt'a erişmek için kullanılan kul. hesaplarını tanımlayan çalışma grubuna katılmalısınız

*kullanıcı hesabınızın bu vt'ı için aç/çalıştır ve özel kullanımda aç izinleri olamalı.

*kul. hes.'nın vt'daki tüm tablolar için "tasarımı değiştir" veya yönetici izinleri olmalı veya hesabınız, vt'daki tüm tabloların sahibi olmalı

*kul. hes. vt'daki tüm nesneler için tasarım oku izni olmalıdır.

*diğer kullanıcıların vt'ı kapatmasını isteyin

M

mtorcu

Misafir
aynı sorunu bende yaşıyorum.
windows 2000 de de yapıyor aynısını. ofis 97 dosyasını win98 üzerindeki ofis 2000 e sorunsuz dönüştüğrüyor ama işletim sistemi win2000 veya xp olursa aynı şey oluyor ve de hiç sorunsuz bir formu bulamadığını yazıyor.
Benim tahminim bunun ofis2000 nin xp ya da win 2000 işletim sistemi için bir bir yama ihtiyacı olduğu. ofis2000 sr1a güncellemesini microsoftun sitesinden buldum. ama dosyayı download etmiyor, internete bağlıiken direkt makineyi güncelliyor. 40 mb dosya. bağlantı kopunca iş yarım kalıyor sil baştan oluyor.
win xp de ofis xp ye yükseltme esnasında aynı sorun varmı bilemiyorum. eğer çözüm bulursanız benim de çok işime yarayacak

A

Anonymous

Misafir
Bu konuda bende sıkıntı çektim. Fakat dosya içerisinde linklere dikkat edin. Mesela excel bağlantısı veya dbase bağlantısı olan access dosyası diğer acces versıonlarında çalışmaz.

M

mtorcu

Misafir
çözüm çok işime yarıyacak ama mesajdan hiç bir sey anlamadım. mesajı tekraralarmısınız.
sorunun kaynağını buldum ama çözümünü bulamadım. win xp ve win 2000 türkçe "ı" ve "İ" gibi harfleri desteklemiyor. bunları değiştirince ddüzeliyor ama binlerce var. hepsini bulmak mümkün değil.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5