İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

access to sql yardım lütfen

forumselcuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
merhaba arkadaşlar
ben sitemin veritabanını access den sql e çevirmeye çalışıyorum
ESF Database Convert - Enterprise diye bi program çıktı
ordan access dosyasını seçtim devamında ise şunları istiyor
server
username
password
port
database
hepsini anladımda bu server ne oluyor localhost yazdımmı olmuyor
ne yapabilirim

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar
ben sitemin veritabanını access den sql e çevirmeye çalışıyorum
ESF Database Convert - Enterprise diye bi program çıktı
ordan access dosyasını seçtim devamında ise şunları istiyor
server
username
password
port
database
hepsini anladımda bu server ne oluyor localhost yazdımmı olmuyor
ne yapabilirim

sql servera çevirebilmen için bi sql server lazım ve localhost çalışmıyosa (makinende sql server kuruludur varsayımıyla anlatıyorum) sql server bi instance'da kurulu olabilir. yani localhost\mssql gibi. yok eğer direk serverda çevireceksen oraya serverin ip adresini ve sql server instance yazman gerekli. tabi instance olmadan da çalışabilir sql server o yüzden önce server ipsini yazıp dene derim

edit: ayrıca sql enterprise manager ayrı bi programa gerek kalmadan çevirebilir accessi mssqle. yalnız otomatik sayı olan alanlarda falan problem çıkabilir onları manuel düzeltmen gerebeilir.

manglerman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ms sql mi mysql mi?

gerçi ben genelde çevirileeri kendi yazdığım küçük kod parçalarıyla hallediyorum ama yinede olsun.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
ms sql mi mysql mi?

gerçi ben genelde çevirileeri kendi yazdığım küçük kod parçalarıyla hallediyorum ama yinede olsun.

arkadaş yukarıda mssql a gore anlatım yaptı ayrıca microsoft enterprise manager 2000 in import data ozelliğini kullanarak ta yapabilirsin ceviriyi server kısmına gelince servis saylayıcından sql sunucu icin ip numarasını oğren server yazan yere servis sağlayıcının sana verdiği ip i girecksin

Kolay Gelsin

forumselcuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
saolun bayağı faydalı oldu
peki microsoft enterprise manager 2000 internetten ücretsiz indiriliyormu yoksa cd ile almammı lazım

sata

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende acsessden mysql ye çevirmekmek istiyorum AccessMySQLConverter programı var fakat demo tablolarımın tümünü çevirirmi acaba bir kısıtlama varmı bu programda bu program hakkında bilgisi olan arkadaslardan cevap bekliyorum
forum selçuk ESF Database Convert programı free sürümmü

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5