İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Acele 2 karakterli domaini nerden regleyebilirim

W

www_sozluk_net

Misafir
o doımain bence bos deil. benimde basima oyle cok geldi bos gibi gozukup hatta regleyip sonrada firmanin sorun oldu domain reglenemeyecek durumda demesi gibi.

ama directnic.com oneririm.

bu arada 2 haneli domain mi lazim :)

satarim 10.000 $ dan basliyor :)

W

www_sozluk_net

Misafir
sen domaini nerede boş gordun oradan alsana.

boş gordugun yer vermiyorsa en saglamı git internic.net ten kontrol et.

http://www.gkg.net i de deneyebilirsin bu arada.

ama dedigim gibi iki harfli domainler imkansiz gibi birşey. oyle insanlar var ki bunlar snap sistemlerine mi ne veriyorlar adamlar okadar hizlilarki bu iste, oda eger dusme ihtimaline kalirsa ki cogu firmalarda kendi serverlerinde 2 haneli domainin dusmesine pek gonullu deiller :)

ne bilim ma sans olur mu olur

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iki haneliyi birak üc haneli bile cok zor bulmak boş göruntüsü veripte dolu cıkan domainler var hakketen yanılsama durumunda olma cahveci

W

www_sozluk_net

Misafir
bende okadar ugrastim hic bir domaini kendim regleme serefine nail olamadim ( 2 ve 3 hanelilerimi).

cidden epey zor.

B

besiktaslim

Misafir
en az 1000 tane 2 karakterli boş domain bulurum ama tescil edilemiyor malesef

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 karakterli domain kaydetmek oldukça zor. Birçok zaman işin içine büyük registrarlar hile katarlar. Büyük paralarla bazı şirketlere satılır. Normal düşenlerde backorder ile yakalanır ve binlerce dolara patlar. Bazen veritabanlarında böyle hatalar oluyor. Bahsettiğiniz domain günlerce boşmuş gibi görünebilir. Domaini boşuna kaydetmeye çalışmayın, paranız gider. 3 karakterli (harfli) lazımsa satabilirim.

M

mfk_1868

Misafir
besiktaslim' Alıntı:
en az 1000 tane 2 karakterli boş domain bulurum ama tescil edilemiyor malesef
guzel kardesim onlar registrar reserve bazı whois siteleri bos gosteriyor. bende bi kere butun tek karakter biz leri bos gormustum megersem registrar reserve mus:D

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
bende öyle bir domain bulmuştum. fs.org diye. turkticaret sorun çıkardı, register kaydetti geri ödeme yaptı, netsol parayı çekti ama ertesi gün sen alamazsın dedi kaydı iptal etti....

B

besiktaslim

Misafir
mfk_1868' Alıntı:
guzel kardesim onlar registrar reserve bazı whois siteleri bos gosteriyor. bende bi kere butun tek karakter biz leri bos gormustum megersem registrar reserve mus:D

istersen güzel bir iddaya girebiliriz ? 1000 biraz fazla kaçmış olabilir :) ama 100 den fazla söyleyeceğim .. varmısın ?

M

Maksim

Misafir
tr.st' Alıntı:
bende öyle bir domain bulmuştum. fs.org diye. turkticaret sorun çıkardı, register kaydetti geri ödeme yaptı, netsol parayı çekti ama ertesi gün sen alamazsın dedi kaydı iptal etti....

ne demek sen alamazsın ya?

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
bazı domainler kısaltma olarak çeşitli kuruluşlara verilmiş. özellikle .org lar. bu tür domainleri transferi için icann kendi çapında kurallar koymuş ama bunlara ulaşamadım. yoksa tek haneli domain almakta mümkün ( www.x.com ) . ama bunlar şans işi elinde....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5