İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

acemi linüx'çü

Shadowman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
makineye mandrake 8.2 türkçe linüx kurdum. kurulum başarılı tamamlandı. ancak açıldığında login ve password'u giriyorum. komut satırı ile karşılaşıyoruz. iki kere esc tuşuna basıldında (zannedersem) kullanılabilen komutların listesini veriyor. linüx'ün şu windowsa benzeyen arabirimine nasıl ulaşabiliriz. teşekkürler.

E

etil

Misafir
bu soruyu linux bölümüne yazsan daha iyi ederdin.
linux'da X adlı grafik arabirimine geçmen için komut vermen gerekiyor.
startX yahutta X (büyükX) komutları.
Kurulum sırasında grafik tabanlı açılışı seçseydin daha kolay olurdu.
Ayarlardan bunu değiştirebilirsin.
lolay gelsin

Shadowman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ayarlara nasıl girebiliriz kurarken tam olarak nerede nasıl bir seçeneği ayarlamamız gerekiyor ayrıca şu an diğer makinada linux kurulu komut satırından ayarlara nasıl geçebiliriz yardımın için teşekkürler

M

mikro

Misafir
bence kurulumda hata yapmissiniz iyi derecede linux bilmem ama
benim makinede de linux mandrake 8.2 var kurarken uzman kurmayin standar kurun pc acildiginda lilo nun gelmesi lazim ordan linux kullanacaksan linux windows kullancaksan windowsu secip birini kullanabilirsin bende acemisiyim ama sorun yasamadim modemi tanisaydi iyi olacakti herneyse birdaga kur derim uzmani ecme standart kur

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5