İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

acemice bir photoshop sorusu ama ...

murathanouz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben bu işte yeniyim ama bunu öğrenmek te istiyorum.kitaplarrı okuyorum. videolarını izliyorum.ama aradığım bir sorunun cevabını hala bulamadım.şimdi hazır bir template indirdik..ben bunun üzeriinde gerekli değişiklikleride yaptım. web sayfası olarak kaydetmeyi amaçlıyorum. ama bazı bölgelerin boş kalmasını yani mesala sağ alt framenin boş kalmasını onuda frontpageden düzenlemek istiyorum.fakat yan sol tarafta menu olduğu için ve butonlara da link verdiğimiz için o boş bölgeyi de her nedense resim olarak tanıyor.bunu nasıl engelleriz.
yani şöyle bişey istiyorum.
+++++++++
++---------
++---------
++---------
++---------

artı lar photoshıopta yapılacak - ler frontpage de düzenlenecek.bu şekilde nasıl kaydederiz.

2. sorum ise butonlara link verdiğimzde yam tarafta açılması için her seferinde yaniden yüklemedektense bir kere yüklendikten sonra normal frameli sayfalardaki gibi yanda nasıl açtırabiliriz.
yani yukarıdaki şekle göre + lara basıldığı zanman - lerde açılsın ve bu da photoshopta yapılsın.

saygılarımla çok teşekkür ederim.

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
tasarımını oluşturduktan sonra istediğin alanları kesip save for web sekmesi ile kaydediyorsun. oradan da .html and images şeklinde kaydettiriyorsun.

oradan sonra editorunde açıp istediğin alandaki resmi kaldırıp arkaplan yaparsın veya yerine farklı birşey koyarsın . frameli çalışacaksan frame adı neyse linklerine target='frameadı' şeklinde kod eklersin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5