İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Acer Notebook hakkındaki yorumlarınız..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
acer, datron vs. gibi markalar kutusuz tabir ettiğimiz parçaları kullandıkları için pek tavsiye etmem. Bir nevi 2. kalite gibi yani. Ancak çalışma hızı vs. gibi konularda fark olmuyor pek fazla. Tek dezavantajı yanma bozulma riski, ısınma, çalışma ömrü gibi faktörleri ele alınca diğerlerinden kalitesiz anlamı çıkıyor. Zaten nasıl olurda aynı sistem ama ayrı markalar arasında 300-400$ fiyat farkı olabilir ;)...bu zaten anlatıyorda anlayana :)
kısacası tavsiye etmem...alacaksan fiyat aralığı olarak diğerlerinden uygun olan asus ve lenovo düşünebilirsin. Lenovo ibm indir.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Intel Chipsetli anakart kullanilmamis hicbir acer, datron, vestel, casper urununu evinize sokmayin. Size kardes tavsiyesidir.

MadLuck

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
önerileriniz için çok teşekkür ediyorum öncelikle :) peki ortalama bu fiyatlarda biraz daha yüksek olabilir bu siteden nasıl bir laptop önerebilirsiniz ?

Saygılarımla,

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Evet AMD olanlari onerebilirim, peki niye az once onermiyordunuz derseniz aciklama yapayim.
Bildiginiz gibi AMD islemcili notebooklar pek uretilmiyor, genelde Intel islemcili notebooklar uretiliyordu ancak acer, vestel gibi basit firmalar maliyeti dusurtmek icin ucuz yongali anakartlar tercih ediyorlardi SIS ve Via gibi ve haliyle performans diye birsey soz konusu olmuyordu.

Ben tecrubelerime dayanarak sunu soyleyebilirim ki, Intel Chipli yonga kullanan anakartlar ile Intel islemciler nasil bir performans farki yaratiyorsa, VIA chipli anakartlar ile AMD islemcilerde o oranda performans gosteriyor.

Alacaginiz notebook un anakatina, veriyolu hizina, ram herzine lutfen dikkat edin.. Size 4mb cache bellegi olan cift islemcili bir notebook bile verseler, diger parcalardan birinin kapasitesi dusukse, siz o makinadan performans felan alamazsiniz.

Bir su tesisatı düşünün ucunda su pompalayan bir motor ve belirli bir uzunlukta boru hattı.. Sizin pompanız ne kadar su bassada, 30cm çapındaki borularınızdan sadece birinin çapı 10cm ise siz o borunun kapasitesinde su basabilirsiniz..

Ozellikle anakarta ve chipsetine dikkat etmenizi şunun için söylüyorum, genelde ürünü tanıtırken ram ve işlemciyi söylerler, anakartın ne olduğunu hangi chipset kullanıldığını söylemezler kaldıki anakart bir notebook un en pahalı parçasıdır.

ACER, VESTEL, ARCELIK, BENQ gibi firmalar basit firmalar ve bu oyunu en cok onlar oynuyorlar. Aman dikkat, para kolay kazanılmıyor.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
BENDE düşünüyorum bi laptop - Beğendiğim ve olumlu görüş aldıklarım

ASUS iyi fiyatlarıda uygun - DELL idare eder fiyatlar uygun - Toshiba uygun fiyatlı sağlam laptop - SONY vaiolar süper ama pahalı :)

Kararsızım ASUS olacak gibi yada toshiba yada dell.

ixus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yanlış Bilmiyor isem Acer dünyanın en çok adet bazında en çok satan laptopu, öneririm fiyat/performansı iyidir. Lenowa ise Ibm ın PC kısmını kökten satın alan Çin in dev pc firmasıdır.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Yanlış Bilmiyor isem Acer dünyanın en çok adet bazında en çok satan laptopu, öneririm fiyat/performansı iyidir. Lenowa ise Ibm ın PC kısmını kökten satın alan Çin in dev pc firmasıdır.
Ben bu piyasanin icinde biriyim, Liderlik HP de, DELL pesinden geliyor, acerda bu sene itibariyle DELL in hemen altinda(performans konusunda kendisini duzeltmeye basladi, intel islemcilerle artik intel chipli anakartlar kullanma karari aldi).

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Arkadaşların acer konusundaki görüşlerine hiç katılmıyorum.
Amd olan versiyonu performansta çok iyi.
http://www.ufuk.info/gunluk/2007/06/14/yeni-laptopum-acer-9301/
bu adrese aldığım zaman bir yazı yazmıştım.
Intel yerine Amd olan versiyonları seçilebilir.

acer, datron, casper...şimdilik bunlar geldi aklıma...Bu markalar 2. sınıf ürün kullanıyorlar. Bunu herkes bilmez zaten, bilenler donanım konusunda uzman olanlardır. Böyle biri varsa cevrende bir sor istersen ;)...Piyasada bildiğimiz kutulu ve kutusuz ürün tabi ettiğimiz çeşitlemeler demek istediklerim. Bu markalarda kutusuz ürün kullanıyorlar. Aynı özelliklere sahip acer ve toshiba yı yanyana koy bi banc yap bak ne sonuç alıyosun :D Ama gidip ben browser açıcam bide arada bi outlook dersen aşağıdakini alman Acer dan daha iyidir...En azından daha ucuz :D
http://www.kaannotebook.com/detay.asp?id=853

MadLuck

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dell bi laptop da kafama takıldı ama acer eski ve sağlam bir firma diye biliyorum. acer hakkında burdan başka hiçkimseden kötü yorum almadım acer konusunda ısrarcı gibiyim haala ama farklı yorumlara göre başka markalara yönelinebilir tabi :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Düzgün kullandıktan sonra hiçbir laptop sorun çıkarmaz zaten. Acer da gayet iyidir, Türkiye'de de laptop pcdepo'dan başka bir yerden alınmaz. Aynı markalar, aynı modeller başka yerlerle 100 dolar fiyat oynuyor neredeyse. 1,5 yaşındaki DELL laptopum serverlara taş çıkartacak şekilde 24 saat açık ve mütemadiyen üzerinde çeşitli işkenceler yapıyorum. Yere bile düşürdüm. Halen sağlam. 2 ay yaşındaki Acer'da gayet canavarus gibi çalışmakta. AMD bu ısınır filan demeyin allah çarpar, sürekli açık öyle çok bir ısı görmedim daha.

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
acer, datron, casper...şimdilik bunlar geldi aklıma...Bu markalar 2. sınıf ürün kullanıyorlar. Bunu herkes bilmez zaten, bilenler donanım konusunda uzman olanlardır. Böyle biri varsa cevrende bir sor istersen ;)...Piyasada bildiğimiz kutulu ve kutusuz ürün tabi ettiğimiz çeşitlemeler demek istediklerim. Bu markalarda kutusuz ürün kullanıyorlar. Aynı özelliklere sahip acer ve toshiba yı yanyana koy bi banc yap bak ne sonuç alıyosun :D Ama gidip ben browser açıcam bide arada bi outlook dersen aşağıdakini alman Acer dan daha iyidir...En azından daha ucuz :D
http://www.kaannotebook.com/detay.asp?id=853
Ben açıkcası laptopumdan çok memnunum,
Bende ilk alırken performanstan kuşkulu idim.
Ama şu an Amd işlemcili Acer dan hem fiyat hemde performas açısından tavsiye ediyorum. Günümüz oyunlarını rahatça oynuyorum. Eğer bütçeniz kısıtlı ise Datron, Arçelik, Beko gibi markalar yerine Acer ı tercih etmelerini öneriyorum, ayrıca mutlaka 1 gb ram ve fazla olan modelleri tercih edin.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
memnunsan sorun yok dostum ;)
bende ne yazıkki yılların amd cisi olarak artık intele teslim olmuş durumdayım :(
notebook um zaten inteldi ancak geçenlerde desktoptıda intel yaptım mecburen. Fena halde hız farkı var. Birde notebook alırken dikkat edin fan çıkışı alt kısımda olmasın. Özellikle datronlarda böyle bir sorun vardı. Yumuşak zeminlerde içerdeki sıcak hava çıkacak yer bulamayınca makine ağlamaya başlıyo, hoş yeni sistemlerde artık bu fazla yok ama siz yine alırken bunu sormayı ihmal etmeyin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5