İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Açık Liseden Tecil Oluyor mu?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
evet aynen öyle...açık liseden tecil olmuyor...askerdeyken vardı bi kaç kişi açık lisede okuyan...izin alıyorlardı sınav zamanları

Macos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tecil yok kardes allah yardimcin olsun hayirli teskereler :)

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Benim bildigim kadarıyla ögrenci oldugun sürece ne okursan oku tecil ettirebiliyorsun genede şansını dene

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bence bir araştır.

Mantıken okul okuldur,
Öğrenci de öğrenci.

Yani tecil ettirebilmen gerek büyük ihtimal..

Ayrıca bu tür konuları burada sormamanı tavsiye ederim.
Çünkü bu ülkede eğitimle ilgili sistemler her sene değişir. Bu sene de değişmiş olabilir. En yakın açık liseye gidip sorman daha mantıklı.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
tecil veya kayıt dondurma olmuyor zaten 1 yıl kayıt yaptırmazssan kayıt donmuş sayılıyor ama askere gitmeden önce kayıt yaptır evinin adresini söle sınav giriş kagıdın gelsin ailen sana aps ile göndersin sınav günü askeriyeden gireceksin askeriye kesinlikle göndermem diyemiyoru eğitime engel olmaktan suç işledikelri için sesi cıkmıyor snei en yakın sınav yapan okula götürrürler veya kendin gidersin sivil. sonra oradaki görevliye sınav giriş kagını gösterip misafir öğrenciyim diyorsun ve sizi misafir öğrenci sınıfında sınava giriyorsun hiç bir sorun olmaz.. sakın askerim diye bırakma devam et.

en©in

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaşda önemli kaç yıl tecil ettirdin kaçakmı görünüosun şu anda..

emirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Daha 18 yaşındayım :D Düşüncem açık liseye başlayıp tecil ettirmek ama olmucak heralde..
Götürecekler...

en©in

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
emirx' Alıntı:
Daha 18 yaşındayım :D Düşüncem açık liseye başlayıp tecil ettirmek ama olmucak heralde..
Götürecekler...
bence orda ilk önce lisyi bitir tr de açıktan üni okursun işletme filan hem 6 ay yaparsın:D

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ettirebilirsin. arkadaşların dediği gibi askere gidersende izin alıp sınava girebiliyorsun. buna Açık UNV. okuyanlarda dahil:

manyetic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mesleki açık öğretimde okuyanlar tecil ettirebiliyor onlarında haftada bir falan okulda dersleri var sanırım.

düz açıklisede askerde gereken kolaylığı gösteriyorlar 3 günlüğüne eve gidebilirsin demişlerdi bana dağıtıma az kaldığı için gitmeyip karabükte sınava girdim cuma cumartesi pazar günleri sabah çıkıp akşam geldim. yani kafadan 3 gün izinlisin.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
açık öğretim lisesi gidenlere üni gibi tecil hakkı yok.. ama hiç bir sebebsiz 1 yıl tecil hakkın var onuda bitirnce mutlaka sebeb göstericen ( okul vs..) diger şekilde ben acık lised eokuyorum dediğinde adı üstüne acık lise diyor orada devem edersin diye tecil etmiyorlar

emirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Permission' Alıntı:
açık öğretim lisesi gidenlere üni gibi tecil hakkı yok.. ama hiç bir sebebsiz 1 yıl tecil hakkın var onuda bitirnce mutlaka sebeb göstericen ( okul vs..) diger şekilde ben acık lised eokuyorum dediğinde adı üstüne acık lise diyor orada devem edersin diye tecil etmiyorlar
Buna sevimdim 3 yılda dışardan bitiririm zaten liseyi ondan sonrada ver elini üniversite:)

A

Amanha

Misafir
bizim komşu gidiyor eğer mesleki açık öğretime gidipte dönemini 12 yi geçmemişse tecil yaptırabilirsin normal açık öğretim lisesi tecil olmuyor eğer tecil ettriceksen 0dan mesleğe yazıl

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5