İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Açık öğretim hakkında bir soru

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar açık öğretim 4 senelik programa kaç puanla kayıt olabilirim. Ben 160 biliyordum ama bazı arkadaşlar en az 185 puanla açık öğretime kayıt olabilirsin diyorlar. 185 puan alsam zaten açık öğretimle işim olmazki başka bölümlere giderim. Sizce saçma değilmi açık öğretimin 185 puan olması. Umarım 160 puandır yoksa askere gidcem :(

CANIBEYAZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Boşver onları kardeşim . 160 puanı al gir AÖF'ye. Hayırlı , uğurlu olsun.
MEKANSIZ AÖF Müdavimi :D

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4 senelikmi 2 senelikmi 160 puanla hangisine girebilirim ?

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
160 ile 2 yıllık 185 ile 4 yıllık diye biliyorum ben...

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hepsi aynı. Alt barajı geçince 2 senelikte 4 senelikte aynıydı. Tabi ben 4 sene önce kaydolmuştum. Şimdiki baraj muhabbetini bilmiyorum.

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bakın burada işletme fakültesi - işletme bölümü 170 puan diyor : http://www.isl.anadolu.edu.tr/puan.htm

Bildiğim kadarıyla işletme bölümünün 2 seneliği yok. Bu 4 senelik sanırım ve 170 puanla giriş yapılabiliyor.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben sana şunu öneririm.

Ben 2 senelik halkla ilişkilere girdim ve mezun oldum. Sonra 4 seneliğe dikey geçiş yaptım sınavsız hakkın var zaten.

Diyeceksinki ne avantajı var?

2 diploman olacak öncelikle. Dahada önemlisi, İşletme ve İktisat bölümlerinde ilk sene matematik dersi vardır. Ve tanıdığım herkes bu dersten sınıfta kaldı. Halkla ilişkilerde bu dersi görmüyorsun. Mezun oluncada İktisat-İşletme 3. sınıftan devam ediyorsun..

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki bu 2 senelik girdiğin açık öğretimmi yoksa örgün öğretimmiydi. Benim aö girmem lazım işim olduğumdan okula gidemiyorum. 2 senelik aö okuyup sonra 4 seneliğe çevirebiliyorsak güzel tabiiki.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet. Tam adı, Açık Öğretim fakültesi Halkla ilişkiler bölümüdür zaten.

Şu an elimde 2 senelik H.İlişkiler diplomam var. Dikey geçiş yaptım. Şimdi 3. Sınıf iktisattayım. Kısmet olursa seneye son senem.

A

Amanha

Misafir
trextra' Alıntı:
Evet. Tam adı, Açık Öğretim fakültesi Halkla ilişkiler bölümüdür zaten.

Şu an elimde 2 senelik H.İlişkiler diplomam var. Dikey geçiş yaptım. Şimdi 3. Sınıf iktisattayım. Kısmet olursa seneye son senem.

yaş kaçtı merak ettim

A

Amanha

Misafir
trextra' Alıntı:

senin dediğin yöntemle bizim komşunun oğlu 4.üni okuyor şuan
meslek lisesi çıkışlı 2yıllık okudu+ 2 yıllık açık öğretim sonra 4 yıllığa geçti işte çift lisans onuda bitirdi şuan össye girdi biyer kazanacağından emin

4diploma olacak yani umarım işe yarar seninde onunda güzelyöntem :)

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Amanha' Alıntı:
senin dediğin yöntemle bizim komşunun oğlu 4.üni okuyor şuan
meslek lisesi çıkışlı 2yıllık okudu+ 2 yıllık açık öğretim sonra 4 yıllığa geçti işte çift lisans onuda bitirdi şuan össye girdi biyer kazanacağından emin

4diploma olacak yani umarım işe yarar seninde onunda güzelyöntem :)
Ben şanslıydım sanırım. Bilinçli olarak yapmamıştım. Allah yüzümüze baktı ne diyeyim :) Şimdide herkese öneriyorum.

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Walla ben 24 yaşındayım 4 senelik okursam 28 yaşıma gelirim ve askerliği 5 ay yaparım :) Zaten 29 yaşına gelince ünv. okusan bile alıyorlarmış askere böyle birşey duydum. Bu arada tavsiyeleriniz için teşekkür ettim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5