İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Açık Tablolar, index oluşturmak?

yshner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar;
mysql optimize scriptleri ile bazı veriler elde ettim. Hep açık tablodan bahsediyorlar. Bu açık tabloları nasıl kapatabilirim?

bu forumda Emektar İyinet arkadaşımızın şu yazısında şöyle demiş:
Tablo boyunun buyuyecegini hesaplayan MySQL ve benzeri veritabani yaraticilari, INDEX denen objeleri yaratmislar. Indexi bir tablodaki bir verinin nerede oldugu bilgisini saklayan baska bir dosyadir. Hani kitaplarin basinda hangi konunun hangi sayfada, kitaplarin sonunda hangi kelimenin hangi sayfalarda gectigi yazilirya, iste index odur. Aradiginizi hizlica bulmanizi saglar.
Hizlica bulunca CPU ve I/O harcamasi azalir.
Sonuc: Tablolar uzerinde gereken indexler yok ise buyuyen tablolar fazla CPU ve I/O harcarlar.
İşte bahsettiği bu "INDEX denen objeleri" nasıl yaratabilirim?
Vbulletin forumu var serverde...
myadminden şöyle bir ekran görüntüsü vereyim:
kırmızı ile gösterdiğim yere basarsam olmayan index dosyaları oluşur mu?
yoksa her klasörün içinde ayrı ayrı boş index.html dosyası mı atmam gerekiyor?

9f4zg.jpg

Mutlaka forum.iyinet.com da bir bilen vardır... Teşekkürler...

yshner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sanırım arkadaş ondan değil de bundan bahsetmiş galiba
Tam olarak ne yapmam lazım ?
phpmyadminden--> herhangi bir tabloya giriyorum orada kırmızı yazı ile indexlenmemiş filan diyo tablo...
ne yapmam gerekir?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5