İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

[ACİL] C# Yardım

kerem96

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar.Klavyeden şifre girilecek ve 3 kere yanlış girildiğinde şifreyi bloke edecek c# programını yapabilirmisiniz..Şimdiden teşekkürler :)

Stork44

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben console'da yaptım.Ama sınır belirtmedim.Yani şifre 1 ile 10 arasında da olabilirdi.Ayrıca belirtmeliyim ki bu soru bize sınavda soruldu.

kodlar;

Kod:
int x = 3;      //Burada int tipinde bir değişken belirtiyorum kullanımını birazdan anlatacağım   ":)"
            int sifre = 9; //Burada şifremizi belirliyoruz "benim şifrem 9" olucak

Console.WriteLine("Şifreyi Giriniz");// Kullanıcıya şifreyi girmesi için soru soruyorum
            int a = Convert.ToInt32(Console.ReadLine());// int tipinde a değişkenini alıyorum

for (int i = 1; i <= 3; i++) // Burda for açıyoruz ve aşağıdaki işlemleri yani 3 defa şifre istemesini sağlıyorum
            {

Console.WriteLine();
                Console.WriteLine("{0}deneme hakkınız kaldı!",x--); // işte burda kullanıcıya kaç hakkı oldugunu soyluyorum istersen kullanmazsın

if (a==sifre) // eğer a yani girilen sayı şifreye eşitse koşulun içindeki işlemleri yapıcak
                {
                    Console.WriteLine("Giriş Yapıldı.Şifre Doğru");    
                }
                else // eğer Değilse Yani şifre yanlış girilirse aşağıdaki işlemler yapılacak
                {
                    Console.WriteLine("Şifre Yanlış Lütfen Tekrar deneyiniz!");
                }
            }

Console.ReadLine();

kerem96

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben console'da yaptım.Ama sınır belirtmedim.Yani şifre 1 ile 10 arasında da olabilirdi.Ayrıca belirtmeliyim ki bu soru bize sınavda soruldu.

kodlar;

Kod:
int x = 3;      //Burada int tipinde bir değişken belirtiyorum kullanımını birazdan anlatacağım   ":)"
            int sifre = 9; //Burada şifremizi belirliyoruz "benim şifrem 9" olucak

Console.WriteLine("Şifreyi Giriniz");// Kullanıcıya şifreyi girmesi için soru soruyorum
            int a = Convert.ToInt32(Console.ReadLine());// int tipinde a değişkenini alıyorum

for (int i = 1; i <= 3; i++) // Burda for açıyoruz ve aşağıdaki işlemleri yani 3 defa şifre istemesini sağlıyorum
            {

Console.WriteLine();
                Console.WriteLine("{0}deneme hakkınız kaldı!",x--); // işte burda kullanıcıya kaç hakkı oldugunu soyluyorum istersen kullanmazsın

if (a==sifre) // eğer a yani girilen sayı şifreye eşitse koşulun içindeki işlemleri yapıcak
                {
                    Console.WriteLine("Giriş Yapıldı.Şifre Doğru");    
                }
                else // eğer Değilse Yani şifre yanlış girilirse aşağıdaki işlemler yapılacak
                {
                    Console.WriteLine("Şifre Yanlış Lütfen Tekrar deneyiniz!");
                }
            }

Console.ReadLine();

Zaten bende sınavda çıkacağını duydum ve sınavdan 10 dk önce yazdım. :( Şu andan sonra pek işime yaramaz ama yinede saol :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5