İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Acil cevap gerekti ASP de belli sayıya kadar karakter cekme.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
MESAJ verimiz var. burdan mesajın ilk 100 karakterini almak istiorum..bu nasıl yapılır en basit sekilde. hatırladıgım suna benzer bişi vardı.

rs(("veri"),xxx) :) yani tek satırda alıordu belirtilen kadar karakteri. nette aradımsada cıkaramadım. cevap veren olursa simdiden tesekkurler

Sanırım buldum --- ediittt :D

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
az once pc net sitesinde bulmustum. yinede tesekkurler ilgin icin :) arayan arkadaslar varsa bu konudan faydalanırlar dilerim.

Birde acaba belli sayıda harf alıoruz da Belli sayıda Sozcuk alma imkanımız varmı :)

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kod:
<%
kelime_adet = 5 ' Buraya ne yazarsan +1 kadar kelime yazar. Saymaya 0 dan başlıyor çünkü ;)
Kelime = "selam meraba boncur"
Kelime_Bol = split(Kelime," ")
kelimesayisi = ubound(Kelime_Bol)

if kelimesayisi < kelime_adet then kelime_adet = kelimesayisi ' istediğimiz kadar kelime çıkmazsa script hata vermesin

for kelimeno = 0 to kelime_adet 
Response.Write Kelime_Bol(kelimeno) & " "
next
%>

Anlamadığın birşey olursa buradan sorabilirsin.

İyi çalışmalar.

Komikdunya.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en iyisi sql sorgusundan almak

sql="select left(veri,50) as veri from tablo"

response.write rs("veri") şeklinde yaparsın

webrlis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bide bunun sağ versiyonu var right(veri,100) sondan 100 karakteri alır
bide ortan alma var mid(veri,50,100) verideki 50. karakterden itibaren 100 tane alır

Komikdunya.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) anladım. Kendini geliştirmen gereken konulardan birinin bu konu olduğunu bilmen gerektiğine inanıyorum. Hadi kolay gele

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5