İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Acil Destek lazım...

I

iyiyureklim

Misafir
Merhaba !...

Bir sorunum var dedicated hakkında bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

2Gun once bi dedicated aldım firma ismi vermiyeyim de tum ayarları yapmamişlar 30+ sitem var yukledim hepsini "Webmail" çalışmıyor bunu tekrar panelden insatall edecegim fakat tum sitelerimde

formmail.php var iletişim bolumlerinde ve çalışmıyor.
ornek: www.siirleri.net/iletisim.htm
Onceki hostlarımda sorunsuz çalışıyordu Dedicated php destekli Forum filan çalışıyor ama ufacık formmail çalışmıyor Aldıgım yere sordum bana dediki
/scripts/easyapache yap biseyi 6 seç olur dedi. Nasıl yapacagımı nerden yapacagımı söylemedi Dün akşam arkadasla tüm makinayı kurcaladık ama bulamadik oyle birsey ayarliyamadik açikcasi.

Makinaya sadece panelden kontrol ediyorum. Bilgisi olan varmı bu ufacık formmail neden çalışmaz bi incelerseniz ve yardım ederseniz sevinirim

CS.GEN.TR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
belki formmail'in qmail yerine başka bir component destekliyordur..

webmail içinde sunucu ayarlarında bi problem olabilir. allah bilir neyden çıkıcaktır. onun için bakmadan bişey diyemem belki diğer arkadaşların bi bilgisi vardır.
iyiyureklim' Alıntı:
Merhaba !...

Bir sorunum var dedicated hakkında bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

2Gun once bi dedicated aldım firma ismi vermiyeyim de tum ayarları yapmamişlar 30+ sitem var yukledim hepsini "Webmail" çalışmıyor bunu tekrar panelden insatall edecegim fakat tum sitelerimde

formmail.php var iletişim bolumlerinde ve çalışmıyor.
ornek: www.siirleri.net/iletisim.htm
Onceki hostlarımda sorunsuz çalışıyordu Dedicated php destekli Forum filan çalışıyor ama ufacık formmail çalışmıyor Aldıgım yere sordum bana dediki
/scripts/easyapache yap biseyi 6 seç olur dedi. Nasıl yapacagımı nerden yapacagımı söylemedi Dün akşam arkadasla tüm makinayı kurcaladık ama bulamadik oyle birsey ayarliyamadik açikcasi.

Makinaya sadece panelden kontrol ediyorum. Bilgisi olan varmı bu ufacık formmail neden çalışmaz bi incelerseniz ve yardım ederseniz sevinirim

I

iyiyureklim

Misafir
formmail cok basit birsey

yani formu dolduran direk benim mailime mail geliyor sadece formmail.php baska bir dosyası yok. "elmasgunes formmail v1."

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Hata kaydina bakmak gerekli. Buradan soyleyebilecek cok birsey yok.

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
apache ye phpsuexec ile desteği ile derlemeyip tweak settings de prevent the nobody from sending mails seçeneğini işaretlediyse apache nobody altında çalışıyor olacğaından bu tip php ile mail göndericek uygulamalar çalışmayabilir öncelikle onu bir kontrol edebilirsin
Kod:
Prevent the user 'nobody' from sending out mail to remote addresses (php and cgi scripts generally run as nobody if you are not using phpsuexec and suexec respectively.)	
		Silently Discard all FormMail-clone requests with a bcc: header in the subject line
bu 2 seçeneği,n işaretli olmadığına emin ol başlangıç olarak eğer işaretli değillerse service status e bak exim çalışıyormu oda çalışıyorsa php.ini yi aç disable functions kısmına bak bu kısımda mail diyebir fonksiyon tanımlanmışmı tanımlandıysa silip restart at bunlar başlıca sebepler angelo nunda deiği gibi hata loglarına bakmak lazım doğru ayarlanmamış grsecurity libsafe bile bunlara sebep olabilir

orcunyucel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
php genelde sendmail kullanmaktadir. sunucularda ise daha cok exim tercih edilir. sorununu bu sekilde cozebilecegine inaniyorum;
1. sunucuya baglan ve root kullanicisina gecis yap,
2. hangi smtp sunucusunu kullaniyorsan servisini durdur,
3. /usr/sbin/sendmail dosyasini baska bir isim adi altinda kaydet. or mv /usr/sbin/sendmail /usr/sbin/sendmail.yedek,
4. yeni bir sendmail dosyasi olustur. or touch /usr/sbin/sendmail,
5. yeni olusturdugun sendmail dosyasina calisma izni ver. or chmod +x /usr/sbin/sendmail
6. smtp servisini yeniden calistir.

bir de eger fedora veya redhat kullaniyorsan alternatives --config mta komutuyla farkli smtp serverlari arasinda degisim yapabiliyorsun.

bunlari bir dene olmazsa ben buralardayim ;)

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burda arkadaş easyapache den bahsediyorsa cpanel sunucusu olmalı cpanelde /usr/bin/sendmail in sendmaille alakası yoktur exim e linklenmiş bir binarydir oraya farklı bir şey koyması tamamen exim i kullanılmaz hale getiricektir

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5