İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Acil Mysql Hatası Yardımı

N

NoDRaC

Misafir
Merhaba dün bir forum sitesinin dump ederken söle bir hata alıyorum

PHP:
ERROR 1064 (42000) at line 780952: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '<br />
<b>Fatal error</b>:  Maximum execution time of 60 seconds exceeded in <b>' at line 1

bu hatayı nasıl düzeltebilirim mysql boyutu 63 mb panelde atılmıs olarak 55 mb gozukuyor yardımlarınızı esirgemeyin lüfen... Şimdiden herkese teşekkürler...

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
forumun dump scriptini kullanıyorsun sanırım?

dosya boyutu büyük olduğundan php üzerinde böyle zaman aşımı sorunları yaşayabilirsin, phpmyadmin'in gzip fonksiyonunu kullanarak 63mb veritabanını yedekleyebilirsin.

2. alternatif ise ssh üzerinden yedek almak.

Y

ysf

Misafir
Dosya boyutunun büyüklügüne / sunucu ayarlarina / sunucu hizina gore degisebilen bir hatadir bu. Sunucu sahibiyle gorusurseniz belki sql yedegini kendisi dump etmeyi kabul edilecektir. yada sayin nokie nin dedigi islemleri yapabilirsiniz.

Bunlartda olmaz ise sql yedegini parcalara ayirilp ( tablolar veriler ) seklinde dump ederseniz, dump islemi daha hizli gercekleseceginden timeout a yakalanmazsiniz.
Saygilarimla.

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yazdıklarınız olabilir.
Ancak değinmediğiniz bir noktadan söz etmek istiyorum.
Hatada MySQL server versiyonuna uygun syntax kullanılması telkini var.
hata satırına bakarak sunucu değiştirildiğini ve bu iki sunucudaki MySQL versiyonlarının syntax yönünden uyuşmadıklarını düşünüyorum.
Kanaatimce line 780952 de create table direktifi içerisinde alanlar tanımlanıyor.
Bu tanımlamada geçen alan isimlerinden birisine mevcut MySQL versiyonu duyarlı. Yani onun için ayrılmış kelimelerden birisini alan adı olarak içeriyor.
Size önerim line 780952 civarında bahsettiğim create table bölümünü kopyalayıp sunucu panelindeki phpmadmin aracılığı ile sql komutu çalıştırma bölümünden eklemeye çalışmanız. zaten orada aynı hatayı verecektir.
Sorunun benim anlattığım sebeple olduğuna karar verirseniz çözümünü şöyle önerebilirim.
Sorunlu alan adını değiştirin. örneğin max ise max2 yapın ve tabloyu sql sorgusu ile ekletin.
Ardından düzenleme bölümünden yeniden max yapın.
Asıl sql yedeğinizden o tablonun create edildiği satırları çıkarıp yeniden yükleyin.
umarım açıklayıcı olmuştur.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Hata MySQL ile ilgili degil, hata PHP nin calisma zamani limitinden kaynaklaniyor.

php.ini icindeki rakami arttirabilirsin:
max_execution_time = 3000 ; Maximum execution time of each script, in seconds

Script icinde, zaman limitini su sekilde kaldirabilirsiniz:
PHP:
<?
set_time_limit(0);
...
...
php kodu
...
?>

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence o hata mesajında script sorunu var.
MySQL nin gönderdiği hata mesajı ile birlikte sorguyu yapan script geri dönüş yapmamış gibi. Hatanın devamında zamanaşımı kadar bekleyip ardından MySQL hatası ile birlikte kendi hatasını dönmüş gibi görünüyor.
Çünkü MySQL nin hata mesajı ile zamanaşımının alakası yok.
Yukardaki önerime uygun bir problem çıkacağını zannediyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5