İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Acil Php MySQL Sorunu

Leaving

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyi günler.Arkadaşlar bir sorun var ve sorunun neyden kaynaklandıgını bir türlü çözemedim.Localhostta easyphp kullanıyorum script mysqlden verileri çekemiyor kodlar görünüyor ve mysql_connect kısmında gerekli ayarları yapıyorum fakat orda herhangi bir veriyi yanlış girmeme rağmen tasarım kısmı karşıma geliyor hiç bir hata vermiyor script düzenli çalışmıyor bunu sunucuda yaptıgımda bilgileri yanlış girince hata veriyor ve bilgileri doğru girdiğim zaman kodlar takır takır çalışıyor burdaki sorunu bir türlü çözemedim
PHP Kodu:
PHP:
<?
$hostname  = "localhost";
$kullanici = "";
$sifresi   = ""; 
$database  = "";

$baglanti=@mysql_connect($hostname, $kullanici, $sifresi) or  die("<div   align='center'> <p>
                                          <font color='red'>    Mysql'e bað***ýlamadý</font> <p></div>");
 @mysql_select_db($database,$baglanti) or die ("<div   align='center'> <p><font color='red'>
                                          veritabaný dosyasýna bað***ýlamadý</font> <p></div>");
?>
Gerekli ayar.php dosyam bu şimdiden ilginize teşekkür ediyorum..

metadige

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Arkadaşım eğer kodlar karşına geliyorsa php ayarlarında bir sorun vardır, yani kurulumu doğru mu ?
Ayrıca o komutların başlına @ koyduğun için hata mesajları zaten çıkmaz. Sorguyu şu şekilde yap bakalım ne hata verecek:

PHP:
$baglanti= mysql_connect($hostname, $kullanici, $sifresi)  or trigger_error(mysql_error(),E_USER_ERROR);

mysql_select_db($database,$baglanti) or trigger_error(mysql_error(),E_USER_ERROR);

Ayrıca lokalde çalışırken öncelikle php.ini de display_erorrs=on olarak çalış ki hata mesajlarını görebilesin devamlı.

Leaving

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hata mesajı derken @ ile or die de bağladığım hata mesajlarını kast ettim.Burda sorguyu dediğiniz şekilde yaptım fakat yine aynı hiç bir şekilde mysqlden veri alıp gönderemiorum display_errors on durumda.Dönem ödevi için uğraşıyorum çıldırcam localde anlatım yapıcağım için sunucuda çalışmasının bi önemi olmuycak sunucuya attığım zmn dediğim gibi mysql bilgilerim yanlış olunca hata mesajlarımı görüyorum fakat bu local'e gelince kodlarım görünüyor parça parça mysql ile irtibata geçmiyor doğru olsada.

superweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
local sunucunuzda php.ini dosyanızın içindeki short_open_tag tanımının karşısında ne yazıyor? Eğer off ise on yapınız(değiştirdikten sonra apache restart). Eğer zaten on ise sorununuz nedir birşey çıkaramadım :(

Leaving

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
superweb o kısımda on sorun easyphpden kaynaklanıyor galiba..appserv ile denedim ve sistem çalıştı.tşk ederim ilginize..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi