chat ege.net

Acil Sağlık Hizmeti Nedir?

veli10

Onaylı Üye
Katılım
27 Mar 2019
Mesajlar
33
Yaş
27
Konum
Bursa
Acil sağlık hizmeti, kişilerin hastalandıkları ya da kaza geçirdikleri durumlarda sağlık çalışanlarının ilk müdahalesini yapıp, kontrollü ve güvenli bir biçimde hastane ve sağlık kurumlarına nakil işleminin gerçekleşmesini sağlar. Hastaların veya kazazedelerinin mümkün olduğu en kısa sürede hastaneye taşınması oldukça önemlidir.


Acil sağlık hizmeti, Napolyon döneminden itibaren 18. yüzyıla kadar uzanır. Günümüze kadar da önemini yitirmeden gelen acil sağlık hizmetinde ki özel ambulans, acil durumlarda insanlığın en büyük yardımcısıdır.


Acil sağlık hizmeti, yaşanana olumsuz durumlarda, normal taşıtlardan daha üstün bir özelliğe sahiptir. Özellikle trafikte, geçiş üstünlüğü sayesinde acil durumdaki hastayı kısa zamanda en yakın hastaneye ulaştırır. Özel ambulans, kişi, din ve dil ayırt etmeden insanlık için hizmet sağlar.
Kaynak: https://alemikadin.com/acil-saglik-hizmeti-nedir/
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst