İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Acil Winsock

A

Anonymous

Misafir
Herkese kolay gelsin bana acil yardım lazım yoksa sıyırıcam...
terminal-sunucu programlarım var bunlar birbirleriyle canavar gibi haberleşiyor ama araya 2.terminal girince server'a bağlanamıyor.Bağlantı rededildi hatası veriyor.Acaba server'a terminal sayısı kadar winsock mu yerleştirmem gerekiyor ki çok saçma olur herhalde.Bana bu konuda acil birşeyler yazarsanız sevinirim.Buarada
winsock ile sadece lan damı haberleşebiliyorum yani internet üzerinde bağlanmak mümkün değil mi?Mümkünse nasıl?
Başarılar...

A

Anonymous

Misafir
tabiki internet üzrerindende haberleşebiliniyor. Bu arada istediğin program örneğini bana mail atarak istersen gönderebilirim. Kolay gelsin.

[email protected]

A

Anonymous

Misafir
tabiki bunu yapabilirsin bu aslinda zephyrin daha önce sordugu olayla ayni iki bilgisayar arasinda dosya transferi yapabiliyosan haberlesmesinide saglamissin demektir bunun icin ben sende git ve www.planet-source-code.com da file transfer diye arat istemedigin kadar bulacaksin takildigin bir yer olursa buraya yazarsin tekrar kolay gele...

enosoft

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet onun gibi birsey yapman lazim :)
nasilmi olcak
2 socket eklicen
biri local biri remote olcak
local socket listen olcak atiyorum localport=8888
localporta user baglandiginda yeni bir socket acicak tabi bu olay collection degisken tanimlamasi ile olcak.
user WinSck(x) bilgiyi local socekete gonderdiginde local socket remote socketten userin gondermek istedigi sockete gonderecek
bu sekilde bir conferance program hazirlamis olursun
olcay basit
look = http://www.planet-source-code
scan = irc client - irc server
(Arkadasimin verdigi adreste cok guzel ornekler var)
kolay gelsin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5