İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Acil Yardım: Sedo Email Geldi

Y

yuhhu

Misafir
6 Mayısda Böyle Bir Email Geldi Ne Diyorlar? Cvp ne yazıcam ? :(

Hello from Sedo,

Thank you for using our parking program. During our routine parking traffic check, we carried out a thorough analysis of your domains and found that certain domains had traffic which was derived from paid sources. This e.g. applies to:

elitsiteler.com

Please note that using paid sources to drive unnatural traffic to domains contravenes our Terms of Service:

<<http://www.sedo.com/about/agbs.php3?language=us>>

We therefore have to withhold April's parking revenue for these domain.

In order to protect our advertising partners and provide the best possible service to our customers, we would like to inform you that any further breach of our terms and conditions would result in the closure of your parking account and the withholding of your parking earnings.

If you are using paid traffic sources to drive customers to your pages for sale, then you can of course use a link to your domain offer page rather than your parked page.
e.g.
<<http://www.sedo.com/search/details.php4?language=us&domain=sneakers.com>>

Thank you for your co-operation and we look forward to working with you in
the future.

Best Regards,

Your Sedo Team

E

efeS

Misafir
Sanırım kurallara aykırı sekilde hareket ediyormussun ve kazanclarını sıfırlamıslar. Paneline gir bakalım sıfırlanmısmı.. ?

A

|AtyMir|

Misafir
efeS' Alıntı:
Sanırım kurallara aykırı sekilde hareket ediyormussun ve kazanclarını sıfırlamıslar. Paneline gir bakalım sıfırlanmısmı.. ?

yau sen genemi banlandın :D:D

E

efeS

Misafir
|AtyMir|' Alıntı:
yau sen genemi banlandın :D:D
Ya o kullanıcı adı sıkmaya baslamıstı. Efes Pilsen reklamı yapalım birazda :)
Bir dahaki sefere senin rekorunu egale edecegim. En fazla banlanan benim. Aynı anda 3 nick banlatan sensin. Ben 4 nick banlatıcam insallah :)

c4timer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ARKaDaSlar ölmez , iyinet bölünmez. ;=) [ Konuyu böldük ama olsun ]
arkadas seni En çok nick kullanan Türk olarak Guiness 'e göndercez ha gayret az kaldı.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitene para karşılığı trafik sağlamışsın, adamlar da hesabı 0lamışlar tabi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5