İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Acilan basliklara verilen cevaplar

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ozellikle son 10 -15 gundur cok yapilmaya baslandi ornek bir hosting basligi acildiginda hemen senin hosting siteni su siteden calmissin ( bunun konu ile yada hostingle ne alakasi var)
baska bir ornek adsense topic inde sitesindeki adsenseler le ilgili bir soru sormus
bir uyenin verdigi cevab senin siten su siteden kopyalanmis o yuzden sana yardim etmem ( yav adsense ile ilgilui soru sorulmus sana sahis benim sitem kopya diye sormamis ki hem kopya yada degil bu diger kisilerin sorunu degilki site sahipbinin sorunu )
biraz once bir baska baslikta sitesini diger site tamamen kopyalamis ve teshir etmek icin yazmis altina verilen cevap * Calinsa ne olur iki sitenin dizaynida kotu yani acilan basliklarla alakasi olmuyacn hatat baslik acan kisileri ve o basligi biraz ateslendirip ortalik karistirici mesajlar atiliyor
buraya neden geliyor insanlar sonucta faydali bir seyler goruyorki geliyor ama bu sekilde mesajlar arttikca faydali seyler yerine tartisma mesajlari gorecegiz herhalde
buda dogal olarak uyeleri iyinetten sogumasina sebeb olacaktir ( benim kendi dusuncem 1 hafta once iyinette 1 saat online oluyorsam simdi 3 gunde 10 dakika online olmuyorum

forum yoneticilerinin ve modlarinin su alakasiz mesajlara ve saniyorum bu mesajlarla bir el atmalari fena olmaz
Not: benim yazdigim mesajlara boyle alakasiz yada tartisma cikaracak bir mesaj yazilmadi ama diger basliklara yazilan bu sekilde ki mesajlardan dogal olarak bende rahatsiz oluyorum

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Benim anlamadigim sey, kullanicilar bunu yapiyor, siz bizden yardim istiyorsunuz.
Neden kullanicilar ile tartisma yoluna gitmiyorsunuz, burasi forum degil mi?

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinetadmin' Alıntı:
Benim anlamadigim sey, kullanicilar bunu yapiyor, siz bizden yardim istiyorsunuz.
iyinetadmin sanirim olay yanlis anlasildi ben sizden yardim istemedim sadece forumdan duydugum rahatsizligi soyledim ve bir cok kisise saniyorum ayni rahatsizligi duyuyordur Yani burda onemi almak size dusuruyor site yoneticisi sizsiniz
benim yukarida anlatmak istedigim sey yani bilgi yerine bu sekilde mesajlari Okuyunca insan normalde burda 20 dakika online oluyorsa bu sekilde mesajlari gorunce 2 dk online oluyor

K

Kocaryan

Misafir
iyinetadmin' Alıntı:

Kimseye laf söylenmiyorki tartisma yoluna gidilen kisi ile saman alevi gibi bir anda kisel tartisma basliyor,örnekleri cok gözlemliyorum sizde o kisileri banliyorsunuz :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bu soylediklerinizi pekcok forum kullanicisi gibi bende biliyorum, ben de gozlemliyorum.

Kimi sucluyoruz ki, bunu yapanlar yine bizler degilmiyiz, yani Turk webmasterlari.
Yabanci ulkelerdeki webmasterlar, normal islerde calisan insanlara nazaran daha rahat, relax insanlardir. Ama Turk webmasterimiz daha asabi, negatif, gergin, olmadik kisisel tartismalara kavgalara giren bir mizactalar.
Biz interneti layiki ile kullanamadikca, internetimizi de gelir yabancilar elimizden alirlar. Bu onlarin sucu degil bizim sucumuz olur.
Bugun webmasterlarin %70 inin websitelerini yurtdisinda host etmeleri, alisveris sistemlerinin (paypal vb...) yurtdisinda olmasi, Turk reklam sirketleri ile kimsenin is yapmak istememesi, yabanci reklam sirketlerinin Turkleri kabul etmemeleri... Say say bitmiyor.
Kimi kime sikayet ediyorsunuz, biz once kendimizi duzeltelim. (istisnalar her zaman vardir).

K

Kocaryan

Misafir
Ben senide anlamaya calisiyorum bir webmaster sitesi acmak cok büyük sorunlari göze almak demek galiba,yüzlerce kisi var forumda,birisi küfür eder atarsin forumdan kafasi bozulur saldirir foruma,e hepsiyle de bu sekilde iyi gecinmeye kalksan forum forumluktan cikar ama admin sana bisey diyeyim inan bana olaylara objektif bakan birisiyim seninde cok sucun var.Haksiz yere attigin soguttugun kisilerde var.Suan o haksizlik yaptiklarin forumda olsaydi bugün bir kac kisinin ayrilik yaratmasi hic bir seyi ifade etmezdi webmasterler icin.Senin en kolay atma yöntemin hakliya haksiza bakmadan önce kim tartismaya yol acmis incelemeden kisisel tartisma forumda olmaz hadi bakayim güle güle diyip insanlari banlamakla olmaz bu is.Sen Hirsizida hapise atiyorsun ev sahibinide.Bak millet bunca olana ragmen foruma geliyor katiliyor,hatta seviyor ama sen cuvaldizi kendine biraz batirmazsan uzun vadede iyinet gibi gerci son zamanlarda demeye dilim varmasa kötünün iyisi olarak kendi kategorisindeki siteler icindeki en iyisi olan bir siteyi diplere dogru cekersin.Ha dersenki umurumda degil benim iyi bir isim var iyinet batsin ciksin umrumda degil,o site benim hobim e bu konuda baska bir söz söylemeye gerek kalmiyor.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Kocaryan' Alıntı:
Ben senide anlamaya calisiyorum bir webmaster sitesi acmak cok büyük sorunlari göze almak demek galiba,yüzlerce kisi var forumda,birisi küfür eder atarsin forumdan kafasi bozulur saldirir foruma,e hepsiyle de bu sekilde iyi gecinmeye kalksan forum forumluktan cikar ama admin sana bisey diyeyim inan bana olaylara objektif bakan birisiyim seninde cok sucun var.Haksiz yere attigin soguttugun kisilerde var.Suan o haksizlik yaptiklarin forumda olsaydi bugün bir kac kisinin ayrilik yaratmasi hic bir seyi ifade etmezdi webmasterler icin.Senin en kolay atma yöntemin hakliya haksiza bakmadan önce kim tartismaya yol acmis incelemeden kisisel tartisma forumda olmaz hadi bakayim güle güle diyip insanlari banlamakla olmaz bu is.Sen Hirsizida hapise atiyorsun ev sahibinide.Bak millet bunca olana ragmen foruma geliyor katiliyor,hatta seviyor ama sen cuvaldizi kendine biraz batirmazsan uzun vadede iyinet gibi gerci son zamanlarda demeye dilim varmasa kötünün iyisi olarak kendi kategorisindeki siteler icindeki en iyisi olan bir siteyi diplere dogru cekersin.Ha dersenki umurumda degil benim iyi bir isim var iyinet batsin ciksin umrumda degil,o site benim hobim e bu konuda baska bir söz söylemeye gerek kalmiyor.

Benim meslegim iyinet degil.
Her sabah 6:30 da kalkip isime gidiyorum, gunde 10 saat caliktan sonra eve gelip cocuklarimla biraz vakit geciriyorum. Onlardan arta kalan birkac saatlik vaktimde iyinet ile ugrasiyorum.

Bu zaman zarfinda gunde 100 site onayliyorum, forumlari inceliyorum, saolsun moderatorler zaten bana pek birsey birakmiyorlar. Kalanlar da genelde email yada ozelden gelen mesajlar. Ozelden baska kullanicilara hakaret kufur eden kullanicilar var (siz bunlari gormuyorsunuz bilmiyorsunuz) . Moderatorlerin dokunmaya cekindigi kullanicilar var. Ben de o isleri hallediyorum.

Siz sunu anlamalisiniz ki, bu kisisel tartismalar, hakaretler ile bu forum hicbiryere varmaz. Kimse bilgi paylasmaz. Biz pek cok kisiyi yapma etme diye uyariyoruz, moderatorlere sorabilirsiniz.

Ama elbette, bu kadar az kadro ve zaman ile hatalar yapiliyor.
Forumdan cikarttigimiz kisiler foruma yeni bir isim ile donduklerinde neden geri geldin demiyoruz. Sanal ortamda zaten kimseyi tanimiyorum, moderatorlerin bile kim oldugunu bilmiyorum. Benim icin onlar gonullu birer sanal destek kaynagi.

iyinet benim icin, ayni zamanda gecimime katki saglayan bir hobi, ben hobimi bu kadar yapabiliyorum. Siz daha iyisini yapin ben sizi gonulden alkislamaya hazirim.

K

Kocaryan

Misafir
Ya belki bu yazim silinecek ama cok merak ettigim bir konu var.Iyinet in tarihcesi nedir,yani ilk kim aldi,ne yamayi düsündüde ne yaüti eger bu sekilde bir sistem olmasaydi ne olacakti bu konuda zaman bulursaniz kisa bir bilgi yazabilirmisiniz + iyinet kacinci el

tesekkürler.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Daha 7 mesajiniz var forumda, neden mesajiniza "Belki bu yazim silinecek ama ..." diye basliyorsunuz?
iyinet 1. el, ben kurdum. Eski turkishtop500 :)

K

Kocaryan

Misafir
Ya konu disi bir soru gibime geldi birazda tabi aliskanliktan öyle yazdim.Cevap icin tesekkür :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5