İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Açılır Kutular Arası Geçiş?

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
merhabalar

bir arama formu yapmaktayım ilk kutuda örneğin araçların markaları olacak ikinci kutuda seçtiğim markaya göre modeller olacak.model ve markalar db'den çekilecek. tam olarak forumda ne aratacağımı bilemediğim için konuyu açıyorum arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

teşekkürler

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Tam olarak demek istediğinizi anlayamadım ama galiba böyle birşey istiyorsunuz...

PHP:
  <?
$qq = mysql_query("SELECT * FROM marka ORDER BY markaadi");

echo "<select name=\"marka\">";
 echo "<option value=\"\">Marka Seçiniz</option>";
while ($kategori = mysql_fetch_array($qq))
{
 echo "<option value=\"".$kategori['id']."\">".$kategori['markaadi']."</option>";
}		

echo "</select>";
?>

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şöyl izah edeyim 1. açılır kutu marka tablosundan araç isimlerini çekecek mesela marka tablosunda renault ve peugeot var. peugeot seçti farz edelim 2. açılır kutuda modeller tablosundan peugeotun modellerini çekip listeleyecek 307 407 vs...

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
şöyl izah edeyim 1. açılır kutu marka tablosundan araç isimlerini çekecek mesela marka tablosunda renault ve peugeot var. peugeot seçti farz edelim 2. açılır kutuda modeller tablosundan peugeotun modellerini çekip listeleyecek 307 407 vs...

Demek istediğinizi anladım. Bunu ajax ya da javascript kodlarını kullanarak yapabilirsiniz... o bölümleri incelemenizi tavsiye ederim. Sorunuzun yanıtı orada.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
tüm sayfaları gezdim bir şey bulamadım bir tane buldum o konuda verdikleri link çalışmıyor arkadaşlar bir yardım ederse sevinirim teşekkürler

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
tüm sayfaları gezdim bir şey bulamadım bir tane buldum o konuda verdikleri link çalışmıyor arkadaşlar bir yardım ederse sevinirim teşekkürler

bende tam olarak ismini bilmiyorum ama bunun için bu şekilde çalışan bir site bulursan, kodları inceleyerek js kodunu alabilirsin. bu amaçla ilan sitelerini inceleyebilirsin. Onlardan biri mutlaka kullanıyordur...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Chained Select, Ajax Populate Select Box
diye google'a bakarsan bulursun.

ferdikucuk1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dur ya goruntulu ders cekeyim :))
birakmistim ama tekrar baslicaz sanirim istanbula gitmeden bir kac ders cekelim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5