İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

açılış hatası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A

Anonymous

Misafir
arkadaşlar yine ben
bilgisayarı her açılışında hatalı kapatmış gibi sürücüleri denetliyor.
hatasız olarak kapattım denemek için yine aynı.
ayrıca ondan sonra windows şifre sayfası geliyor.esc tuşuyla veya iptal çıkıyorum.her açılışta aynı.
herkese teşekkürler.

A

Anonymous

Misafir
Merhabalar,

Problemin muhtemelen bilgisayarinin tam kapanmamasindan kaynaklaniyor. Microsoft bu konuda bir patch cikarmis durumda, bunu www.microsoft.com addresinden "shutdown freeze" i aratarak bulabilirsin.

Windows acilista 2 tur sifre sorar. 1 Identity password birde Network password. Bunlardan hangisi geliyor? Identity password soruyorsa, yeni bir kisilik yarat ve passwordune hic bisey koyma (kisaca entere bas bisi yazmadan). Bir sonraki restartinda password kutusu cikmamasi gerek.

Umarim bunlar yardimci olur, lutfen problemlerin devam ederse bildir.

A

Anonymous

Misafir
Başlangışta Scandisk iptali için başlat/çalıştır/msconfig yaz ve gelişmiş butonun tıklayarak açılan seçenekleri kullanabilirsin.
Logon içinse CypRiot arkadaşın dediği gibi esc ile değil de hiçbir şifre yazmadan enter tuşuna bas. Eğer işe yaramazsa Ağ ayarlarından Logon türünü Windows Logon olarak değiştir. Bir de denetim masasında Parola ayarlarında Kullanıcı profilleri sekmesindeki ayarı 1. kısma getir. Yani herkes aynı ayarı kulanır gibi bir ifade olacak.

(Sürekli ingilizce sürüm kullandığım için türkçe karşılıkları tam bilemiyorum. Veya çevirsem bile tam tutmuyor. Onun için yazıda biraz saçmalamış olabilirim. )

A

Anonymous

Misafir
Yaw ben bilg. format atıyorum 2-3 gun boyunca her şey ii gidiyor ama sonra garip değişiklikler oluyor bilgisayarda mesela counter hata veriyor zip dosyaları acılmıyor ,, star craft bekleyerek acılıyor felan bunnar hep aynı hatalar neden se tek baslarına olmuyor vede format attıktan 2-3 gun soora basen format attıktan hemen sonra nedir ki virus falan mı war cohk merak ediorum ya

H

hayalmeal

Misafir
karasu1 bilgisayarın yeni kasa değilse kapatmadan önce harddisk sesini dinle eğer çalışırkenki ses geliyorsa kapatma bekle .Ses kesilince kapat
Eğer yeni kasa ise CypRiot arkadaşın dediği gibi shutdown freeze programını bul .O işini görür.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5