İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

açılışta sorun

bettle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba;

Arkadaşlar linux ile ilgili bir problem var.Gelecek Linux 2.0'ı kurdum.Bu Chip dergisinin verdiğini.Kurulum tamamlanıyor fakat login olmak için username ve password istiyor. root olarak giriyorum ayrıca kendi belirttiğim bir kullanıcı adıyla login olmak istiyorum ama olmuyor. root@localhot root şeklinde bir ibare beliriyor ve öyle kalıyor. INIT: .... şeklinde bir açıklama veriyor. Sorun nedir acaba?

Linux kullanmak ve görmek istiyorum ne kurmamı önerirsiniz, ve bu sorun hakkında ne yapabilirim.

Teşekkürler..
İyi çalışmalar..

C

canlife

Misafir
Selamlar;

ekrana "startx" yazarak grafik ekrana geçebilirsiniz....

Kolay gelsin

granit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Slm.
Kuruluma yeniden başla.
Kurulum sırasında şifre ve kullanıcı kısmını doldururken root kullanıcı şifresi yanında;
sağ tarafta ekle diye bir yer var buradan bir tane daha kullanıcı adı ve şifresi gir. eklediğin kullanıcıyı sağ taraftaki pencerede göreceksin.
kolay gelsin.

bettle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar;

canlife dedigin komutu yazdım startx ama bisürü bişeyler yazdı tekrar root@localhost bölümüne geri döndü. Bazı yerlerde hata yazıları var. Ortalama bir sayfalık bir yazı çıkıyor. Ayrıca root haricinde başka kullanıcıda ekledim ama gene yemedi. Bilgisayarın özellikleri desteklemiyor olabilirmi?

Kolay gelsin..

C

canlife

Misafir
Selamlar;

X serverda bir hata olduğu kesin... Hata çıktısı bir gönderirsen belki yardımcı olabiliriz...

Kolay gelsin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5