İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Acill!!! datagridde sutun toplama

A

Anonymous

Misafir
slm arkadaşlar.
benim sorum şu datagriddeki belli bir sutundaki bilgileri toplamak ve bir textbox a bu toplam bilgisini yazmak. Ancak bu toplam datagridde görünmeyecek ve datagriddeki alana veri girildigi zaman aktif olacak.

şimdiden teşekkürler kolay gelsin

A

Anonymous

Misafir
Data grid in ilk satırı ile son satırı arasına bir dfor döngüsü koy. Döngü içine DataGrid1.Row= değerine döngü değişkenine ata döngü önündede hangi sütunu toplamak istiyorsan o sütunu belirt datagrid1.col=1 gibi. Sonra aynı for döngüsü içinde a=a+val(DataGrid1.Text) yap bu kadar.

Kolay gelsin.

[email protected]

O

okur2000

Misafir
SLM zephyr

tam olarak ne demek istediğinden anlamadım ama benim datagridimde 7 sütun ve duruma göre 1 den fazla yada bir tane satır var. benim istediğim. 5 sutuna yazılan değerleri (tabii değerler sayı) text1 e toplam olarak atsın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5