İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Acilll: Gmail Bilgilerim Çalındı

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar gmail bilgilerim çalınmış.
go daddy bilgilerim de çalınmış.
ne yapmalıyım? acil fikir verin.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PR'li domainin varmıydı :(
olmaz mı ne diyon?
godaddyi arayıp 30dk lık bi görüşmeden sonra hesabımı kurtardım.
gmail e geldi sıra.
hekleyen kişi hakkında da bilgileri topluyorum. yeni 15 liğimi ilk o tatsın istiyorum. insanın ekmeği ile oynamak nedir görsün.

tRn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Nasıl girmişki pc'nize keylogger mi kurdurmuş

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
geçmiş olsun İnşallah kurtarırsın
bütün bilgileri tek emailde tutmak sakıncalı

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kredi kartı bilgilerini godaddye atarak sorunu çözebilirdin ama garanti telefon görüşmesi yaparak çözmüşsün.
gmail için diyebilceğim bir yöntem var oda buradaki sayfadan gmail ile iletişime geçmek .. şu an için başka bir önerim yok alternatif maile şifre göndermeyi vs. zaten denemiş olmalısın her iki durumda daha önceden başıma gelmişti.. en kısa sürede durumu toparlarsın umarım, bol şans.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
*.exe uzantılı hiç bir dosyayı açmayınız. Günümüzde ki virüslerin hepsini her virüs programı yakalamayabilir. Dosyaları indirdiğiniz yerler refererlarının sağlam olmasını tavsiye ederim.download.com vb. Nod32 ile ilişkili bir şey değil bu. Nortonda olsa fark etmeyecekti.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
*.exe uzantılı hiç bir dosyayı açmayınız. Günümüzde ki virüslerin hepsini her virüs programı yakalamayabilir. Dosyaları indirdiğiniz yerler refererlarının sağlam olmasını tavsiye ederim.download.com vb. Nod32 ile ilişkili bir şey değil bu. Nortonda olsa fark etmeyecekti.
haklısın,
işin en kötüsü şifreleri toplu halde bir txt tutma gibi bir gerizekalılık yaptım.
tavsiyem şifrelerinizi, önemli notlarınızı kağıtta, dosyada tutun.
web tarayıcıda şifrelerinizi kaydetmeyin.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
haklısın,
işin en kötüsü şifreleri toplu halde bir txt tutma gibi bir gerizekalılık yaptım.

Şifreleri bilgisayarlarda bulundurmak normaldir. Benim burada ki görüşüm. Şifreleri bulundurunuz. Yalnız Bir serverınız var ise onun şifresini hiç bir yere yazmayınız. Ezbere bilmek zorundasınız başka çare yok. Bu serverın altında ki FTP vb. gibi hesapların şifrelerini barındırın. müdehale şansınız olsun her zaman. Gmail vb. gibi başka servis sağlayıcılara ait şifreleri kesinlikle yazmayınız , kaydetmeyiniz. Bunları geri almak size bir çok eziyetle karşı karşıya getirebilir. Tabi iş-işten geçmediği sürece. Biliniz ki ; Bir kişi sizin şifreniz ile giriş yapıyor ise ve şifrenizi değiştiriyor ise yurt dışında ki firmaların bu konuyu doğal karşıladığını ve bunu tekrar değiştirmek için, Şirketinize veya şahsınıza ait (hesap kimin adınaysa) kimlik fotokobisi veya kredi kartı bilgilerini karşı tarafa iletmeniz demektir. Bunu siz yaparken atı-alan-üsküdarı geçmiş olabilir. Bu yüzden dikkatli olmanızı aynı zamanda bu durumu size açan veya bu duruma sizi sokan kişi(ler) hakkında en ufak bir bilgi sahibi olduysanız. Şüphelendiğiniz mevzular dahil olmak üzere. Bulunduğunuz ilin adalet sarayına giderek bir dava açmanızı. Bilişim suçlarının bir çok yaptırım uyguladığını ve bu yaptırımı size bu zorlukları açan kişi(lere) karşı adalet önünde savaşmanızı öneriyorum. Çünkü buna karşı bir önlem almassanız. Yarın başka birimize aynı cesareti göstererek saldırabilir. Belki dahada cesaretli bir şekilde. Yeniden geçmiş olsun.

sober

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bilgisyarın korumasızmı? hangi antivirüs programını kullanıyorsun geçmiş olsun

HiTCRAFT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
haklısın,

Haklısın. Ben de txt dosyasında toplu olarak depoluyorum. Sanırım en kağıda çıktı almak ve çok iyi muhafaza etmek. Bie webmaster'ın başına daha kötü ne gelebilir ki.. :(

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
62
Çok sinir bozucu bir durum, geçmiş olsun.

Şifrenizi text dosyada ama sadece keninizin okuyabileceği şekilde saklamak istiyorsanız, bu programı tavsiye ederim.
Bu programın adı Password Corral
Tek yapmanız gereken 1 ana şifreyi hiç unutmamak, o şifre sayesinde diğer tüm şifrelerinizi bu program içinde saklayabilirsiniz.
Kriptolu text olarak export edip flash diskinizde saklayabilirsiniz.

http://www.cygnusproductions.com/freeware/pc.asp

freeware-pc-01-1.gif
freeware-pc-02-2.gif

karaLi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok sinir bozucu bir durum, geçmiş olsun.

Şifrenizi text dosyada ama sadece keninizin okuyabileceği şekilde saklamak istiyorsanız, bu programı tavsiye ederim.
Bu programın adı Password Corral
Tek yapmanız gereken 1 ana şifreyi hiç unutmamak, o şifre sayesinde diğer tüm şifrelerinizi bu program içinde saklayabilirsiniz.
Kriptolu text olarak export edip flash diskinizde saklayabilirsiniz.

http://www.cygnusproductions.com/freeware/pc.asp

freeware-pc-01-1.gif
freeware-pc-02-2.gif

Gerçekten güzel birşeye benziyor şuan inceliyorum herhangi bir güvenlik sorunu olmaz değilmi ?

deviL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bi txt dosyasına yaz şifrelerini yazıcıyla kağıda dök evde bir yerde sakla, bundan daha güvenlisi yok sanırım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5