İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

acses db den asp mysql dbye dönüşüm

M

maxialem

Misafir
arkadaşlar konu önemli aslında kendi adıma konuşuyorum bizim gibi yenilere ve acemilere bir döküman kalmasınıda istiyorum hemde bu sayede sitemi mysqlye çeviriyim dedim. her yeri aradım ama anlatılanlara kafam basmadı

acsesle sonuna kadar gider diye düşünüyodum ama gitmiyecek bu belli oldu sitede aktif sayısı artınca site oturuyo :D araştırdım acses db den kaynaklanıyomuş.

bir program buldum acsesi mysqlye çevirdim
buda çeviren program
http://www.maxialem.com/down/AccesstoMySQL.rar

localhosta attım ama sql ye baglayamıyorum

acseste baglantı

<%
Set bag = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
bag.Open "DRIVER={Microsoft Access Driver (*.mdb)}; DBQ=" & Server.MapPath("db/db.mdb")
Set rs = Server.CreateObject ("ADODB.RecordSet")
%>

şeklinde baglanıyorum

acaba mysqlde nasıl dbye baglanıcam

hem ileride benim gibi acemilere yardım olsun hemde dben sitemi mysol yapıyım konuyu soru cevap şeklinde yardım edicek arkadaşların yardımını bekliyorum acil degildir :) kafanıza esince cevap verin

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
evet aslında bu durum sanırım kısa bi zaman sora benimde başıma gelecek...doğrusu bende böyle bişiye hayır demem...anlatanıda rep manyaa yaparım :D

M

maxialem

Misafir
aynı link benim sık kullanılanlarımda ekli ben bunu işin ustalarından ögrenmek ve herkesin aradıgında bulması db sini mysql e kendi uyarlaması için yaptım

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Belki MySQL e göre daha pahalıdır ama MSSQL e geçmenizi öneririm. Hem yardım alırken zorlanmazsınız, hemde ileriye yönelik olur. İyi çalışmalar.

hakanyal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
<%
set hakan=Server.CreateObject("ADODB.Connection")
dsn="Driver={MySQL ODBC 3.51 Driver};Server=localhost;Database=test;Uid=kullaniciadi;Pwd=sifre;"
hakan.open dsn
%>

bu şekilde bağlanabilirsin veya ODBC kullanarak daha kullanışı olarak bağlatını sağlayabilirsin. Mysql de sayfalama vb. çeşitli konularda sıkıntı yaşarsın bunlara hazırlıklı olmanı öneririm. mysql bazı Ado bileşenlerini desteklemiyor.

umarım işine yarar. mümkün oldukça bu başlık altından yardım etmeye çalışırm

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
acses db den asp mysql dbye dönüşüm

Çok çekici bir başlık :D

sata

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mssql cok tuzlu kacıyor ben mysql ye gececegim db şişti ne yazıkki

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
karakter sorunu yaşarsan eğer mysql de hostta ve bu sorunu çözersen buraya yaz olurmu :) ben bir türlü çözemedimde :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5