İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Active desktop recovery

LossMan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar uzun süredir ekranım böyle. Tekrar tekrar ayarlamama rağmen bilgisayar tekrar açıldığında masaüstü görüntüsü tekrar bu şekili alıyor. Hertürlü virüs, spam taraması yaptım, başka bir problem olabilirmi. Bunu düzeltmem için fikirleriniz nelerdir, daha önce bununla karşılaşan oldumu..

masaüstü görüntüsü

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
baslattan calistiri tiklayip
yazin
acilan pencerede en sonda baslangic goreceksiniz, baslangic listesinin tamamini ve aktif calisan programlarin (CTRL + ALT + DELETE ile acilan pencerede Processes(islemler) tabini) ekran goruntusunu gonderirmisiniz?

LossMan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mesajı yazdığım tarihlerde sorunuma çare bulamamıştım. Burası hariç 4 foruma daha soruyu iletmiştim fakat çare bulunamamıştı. Genelde virüs vardır falan denmişti. Ben ozaman baya bir uğraşıp sorunu halletmiştim. Biliyorsunuz çaresizlik insanı mücit yaparmış. Genede teşekkürler ilginize...

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Rica ederim, bundan sonra benzer sorunlar yasamamak icin bilgisayarinizin sorunsuz calistigina inandiginiz donemlerde 1 hafta veya 1 ay ara ile disk Image'ini alin, problem oldugunda almis oldugunuz yedege geri donup sorununuzu hizlica cozebilirsiniz.

Bilgisayarinizi yapilandirirken şu şekilde yapmaya ozen gosterin;
Diski en az 2 partition a ayirin ornek olarak diskiniz 100GB ise 20GB'i işletim sistemi icin 80GB ida surekli kullanmakta oldugunuz yazilimlar, dosyalar, mp3 vs icin kullanin.

Bilgisayariniza tum yazilimlarinizi kurun ve aliskin oldugunuz sekilde masaustunuzu ve kisayollarinizi hazirlayin. Isletim sisteminizin tum updatelerini tamamlayin. Surekli guncellediginiz dosyalarinizi, onemli olanlari kesinlikle C: surucunuzde saklamayin. D: uzerinde saklayin ve calistirirkende direk oradan calistirin, guncellemelerinizide o dosya uzerinde geceklestirin.

Ardindan Acronis veya Norton ghost gibi bir yazilimla C: bolumunuzun yedegini alin. Boylece isletim sisteminiz bozuldugunda, daha once almis oldugunuz yedeklerle kaldiginiz yerden tekrar devam edebilirsiniz. Ayrica onemli datalariniz D: surucude kalacagi icin isletim sisteminin bulundugu bolumu eski haline getirdiginizde D: surucunuze dokunmadiginiz icin en son kayit ettiginiz halde kalacaktir.

Bana gore en ideal calisma sekli budur, ben boyle yapiyorum. Her ne kadar 2 3 senede bir isletim sistemini yenilemek zorunda kalsamda gecmiste edindigim tecrubeler beni bu sekilde calismaya zorluyor. Biliyorsunuzki zaman geri gelmiyor ve biz bilgisayarimizi rahat kullanilacak bir hale getirene kadar gercekten iyi bir zaman harciyoruz isin sonunda o haliyle sistemimizi kullanmayada alismis oluyoruz.

Kolay gelsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5