İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

açTube kapaTube , youtube yalama oldu

Malatya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir yandan yasakçı, zorba sisteme üzülüyorum; bir yandan da Türkiye gibi çok sesini çıkaramayan özünde güçlü ama üzerinde baskı olan, sindirilmiş ülkemin YouTube'a kafa tutmasına seviniyorum.YouTube kapatılmasına tabiki karşıyım ama defalarca uyarılmasına rağmen aynı şeylerde ısrar etmesi, yeterli bir sebep aslında.Zaten sadece Türkiye ile sınırlı değil bu yasaklamalar.

Kanımızda var, masa başında toprak kazanamıyoruz.İlla kan dökülecek.)

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
aslında youtube durumunu belirleyen site yapmak lazım. hani haberlerden sonra türkiyede hangi yolda bakım var veya hangi yol kapalı gibi. youtube hangi ülkelerde kapalı hangisinde açık hangisinde kapanmak üzere hangisi kaç gün açılacak gibi :D komedi olduk ya

bu arada başka bir başlıkta türk sitelerini kullanın diye öneride bulunmuştum o önerimden sonra youtube nerden baksanız 3 kere mi ne kapandı. türk video sitelerini dikkate alın derim

TNT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
direkt subdomaine fişleme gibi urlu ayrı ayrı fişleme imkanı olsa bu sorunlar ortadan kalkacaktır aslında ama şuan için öyle bir imkan yokmuş henüz =)

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Bende tam zend gdata ile youtube apiyi deniyordum , artık tecrübelendiğim ve önlem aldığım için projemi pek etkilemedi hizmete devam :)

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Takıldık kaldık Atatürk'e yerimizde saymaya mahkumuz.Atatürkte acaba ondan önceki liderlere böyle bağlanır mıydı sormak lazım.Bağlansaydı cumhuriyeti kurabilir miydi?
Niye böyle söylüyorum çünkü hala Atatürk'e hakaretten youtube engellenmeye devam ediyor.Madem öyle, interneti kesin.Sadece youtube da yok Atatürk'e hakaret.

SinanCan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Takıldık kaldık Atatürk'e yerimizde saymaya mahkumuz.Atatürkte acaba ondan önceki liderlere böyle bağlanır mıydı sormak lazım.Bağlansaydı cumhuriyeti kurabilir miydi?
Niye böyle söylüyorum çünkü hala Atatürk'e hakaretten youtube engellenmeye devam ediyor.Madem öyle, interneti kesin.Sadece youtube da yok Atatürk'e hakaret.

Evet Atatürk'e Takılıp kaldık zaten takılmasaydık kalamazdıkta ama bugün senin gibi biri çıkıp Takıldık kaldık Atatürk'e yerimizde saymaya mahkumuz. bu lafı diyor ve hala takılıp kaldığımız kişinin kurduğu ülkede barınıyoruz. Atatürk daha önceki liderlere bağlı kalmasaydı zaten cumhuriyet kurulmazdı lütfen tarihini araştırıp öyle yazacağını yaz. Atatürk Samsun'a nasıl çıktı anadoluya nasıl geçti bunları lütfen araştır.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Evet Atatürk'e Takılıp kaldık zaten takılmasaydık kalamazdıkta ama bugün senin gibi biri çıkıp Takıldık kaldık Atatürk'e yerimizde saymaya mahkumuz. bu lafı diyor ve hala takılıp kaldığımız kişinin kurduğu ülkede barınıyoruz. Atatürk daha önceki liderlere bağlı kalmasaydı zaten cumhuriyet kurulmazdı lütfen tarihini araştırıp öyle yazacağını yaz. Atatürk Samsun'a nasıl çıktı anadoluya nasıl geçti bunları lütfen araştır.
Samsun'a nasıl çıktıklarını tekrar tekrar araştırsak elimize ne geçecek? milli gelir mi artacak? ruen e katılıyorum bir kısım orada saplandı kaldı, diğer bir kısımda orayı unuttu.Hem hatırlayarak hemde yola devam etmek lazım.
Konumuz yasaklar: kimi kimden yasaklıyorlar? ben görememişim videoyu ama dünya görüyor ne değişti?
Google a terbiye mi vermeye çalışılıyor.Google tüm hizmetlerini Türkiye ye kapatsa ne olur internetin hali? kim verebilir hesabını?
En basiti youtube ye bir bakan ile dalga geçen bir video upload et, suç duyurusunda bulun kapatılsın.Benim özgürlüğümü kısıtlamak bu kadar basit mi?

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Biryere Kadar tabikide haklısınız, Ama unutmayınki Atatürk'e yapılan hakarette türk halkının kolay kolay sindremeyeceği şeylerdir... YouTube'u kapatmak yerine bu videoları silip, yayınlayanlar hakkında yasal işlem yapmak daha mantıklı geliyor bana..

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Atatürk'e bağlı kalmak tabiki çok önemli.
Ancak ben bu kapanmanın Atatürk ile ilgili olduğunu sanmıyorum.
Sildirirsin videoyu devam eder yayın, değil mi?
Zaten elime özgüvenim gelecek kadar para geçsin, Türkiye'den gidicem.

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Olay burada Atatürk değil Youtube.Bir şeyin ne olduğunu bilmeden herkes bazı laflar etmiş.
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım.Belki sadece Atatürk değil belki başka nedenleri var ?
geçmişini bilmeyen geleceğini bilmez.Lise'de hiç Tarih dersi dinlemediniz sanırım eğer dinlemış olsaydınız Geçmişe bakınca şuanki olayların nedenlerini ve sonucunda ne olacağını bilebiliyorsunuz hangi ülkenın sizin arkanızda olduğunu neden arkanızda olduğunu görüyorsunuz, ülkeler arasında dostluğun asla olmadığını.Evet bir yanlıştır gidiyor buna bir çözüm gerek ve bazı arkadaşlarımız buna kendınce yorum yaparak söylemışler ama şunuda unutmayalım, fakat burada Atatürk'e saygımızı yitirmmeyelım, eğer bir youtube için Atatürk e laf söyleyen biri varsa gerçekten üzücü ( kimse üstüne alınmasın ben düşüncemi belirttim herhangi bir üyeye cevap olarak yazmadım mesajımı)

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

Hayatımda okuduğum en saçma yazı olmuş.

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yahu ne saçmalıktır, denemek bedava youtube'a telif hakkı olan bir filmi upload etmeyi deneyin aynı gün o video silinir, ama Türkiye aleyhtarı veya aşağılayıcı bir video yüklendiğinde bizim mahkemelerimiz erişimi engeller. Yani düşünüyorumda acaba bu film yapımcıları Türkiye Cumhuriyeti Devletinden daha mı güçlü, daha mı zeki, daha mı zengin veya çoğaltın soruları daha neleri fazlada bu firmalar videoları sildiriyorda bizim ülkemiz banlamak zorunda kalıyor. Yani suç youtube yönetiminin olsa hay hay kapatalım da, zevzek bir kullanıcının teki umarsızca bir video gönderdi diye ceza siteye ve onun kullanıcılarına kesiliyor. Pes vallahi.

SinanCan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Samsun'a nasıl çıktıklarını tekrar tekrar araştırsak elimize ne geçecek? milli gelir mi artacak? ruen e katılıyorum bir kısım orada saplandı kaldı, diğer bir kısımda orayı unuttu.Hem hatırlayarak hemde yola devam etmek lazım.
Konumuz yasaklar: kimi kimden yasaklıyorlar? ben görememişim videoyu ama dünya görüyor ne değişti?
Google a terbiye mi vermeye çalışılıyor.Google tüm hizmetlerini Türkiye ye kapatsa ne olur internetin hali? kim verebilir hesabını?
En basiti youtube ye bir bakan ile dalga geçen bir video upload et, suç duyurusunda bulun kapatılsın.Benim özgürlüğümü kısıtlamak bu kadar basit mi?

Arkadaşım bende kapatılmasından memnun degilim tabiki, turkiyenin hatası ya kapatacak ya kapatmayacak ama ne yazıkki ne kapattıgı belli ne kapatmadıgı yarın veya daha sonraki günlerde yine açılacak ama arkadaşın ATATURK icin yaptığı yoruma ben yazdım onu..
kolay gelsin

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Niye her şeyi en uç noktasında algılıyorsunuz? Ben takıldık kaldık, takılmayalım derken hepten unutalım demişim gibi bir hava estiriyorsunuz.
Bu ülkede zaten yeteri kadar yoğun Atatürk sevgisi ve bağlılığı aşılanıyor ilkokuldan itibaren insanlara.Hala niye Atatürk tartışması yaptığımızı anlamıyorum?
Müslümanların Danimarka'da çizilen Hz.Muhammed karikatürlerine karşı verdikleri tepkiyide anlamış değilim.Boykot eder mallarını kullanmazsın,ülkesine turist olarak gitmessin ama Danimarka'ya gidişi yasaklamak gibi saçma bir şey bu sebepten youtube'u kapatmak anlatmak istediğim bu.

Bizim kutsal kabul ettiklerimiz,çok sevdiğimiz ve yücelttiğimiz insanlara gelen hakaretlere karşı tepkimizi koymalıyız tabi ki ama abartmanın anlamı yok.O insanlar zaten kendilerini ispatlamış,bizim yasaklamamıza ihtiyaçları yok.Ne yapacaklar? Güneşi üfleyerek mi söndürecekler?
Lütfen akıl çerçevesinde değerlendirelim.

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Atatürk'e bağlı kalmak tabiki çok önemli.
Ancak ben bu kapanmanın Atatürk ile ilgili olduğunu sanmıyorum.
Sildirirsin videoyu devam eder yayın, değil mi?
Zaten elime özgüvenim gelecek kadar para geçsin, Türkiye'den gidicem.

sataşmak istemiyorum kesinlikle. özgüvenin para ile eline geçeceğini düşünme bence. para araç bişeyler için. özgüven apayrı bir olay.

Malatya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yahu ne saçmalıktır, denemek bedava youtube'a telif hakkı olan bir filmi upload etmeyi deneyin aynı gün o video silinir, ama Türkiye aleyhtarı veya aşağılayıcı bir video yüklendiğinde bizim mahkemelerimiz erişimi engeller. Yani düşünüyorumda acaba bu film yapımcıları Türkiye Cumhuriyeti Devletinden daha mı güçlü, daha mı zeki, daha mı zengin veya çoğaltın soruları daha neleri fazlada bu firmalar videoları sildiriyorda bizim ülkemiz banlamak zorunda kalıyor. Yani suç youtube yönetiminin olsa hay hay kapatalım da, zevzek bir kullanıcının teki umarsızca bir video gönderdi diye ceza siteye ve onun kullanıcılarına kesiliyor. Pes vallahi.

Benim de bahstiğim harika bi bakış açısı.Neden kendimize defalarca dönüp bakacağımıza, youtube dönüp kendine bakmıyor?

Niye her şeyi en uç noktasında algılıyorsunuz? Ben takıldık kaldık, takılmayalım derken hepten unutalım demişim gibi bir hava estiriyorsunuz.
Bu ülkede zaten yeteri kadar yoğun Atatürk sevgisi ve bağlılığı aşılanıyor ilkokuldan itibaren insanlara.Hala niye Atatürk tartışması yaptığımızı anlamıyorum?
Müslümanların Danimarka'da çizilen Hz.Muhammed karikatürlerine karşı verdikleri tepkiyide anlamış değilim.Boykot eder mallarını kullanmazsın,ülkesine turist olarak gitmessin ama Danimarka'ya gidişi yasaklamak gibi saçma bir şey bu sebepten youtube'u kapatmak anlatmak istediğim bu.

Bizim kutsal kabul ettiklerimiz,çok sevdiğimiz ve yücelttiğimiz insanlara gelen hakaretlere karşı tepkimizi koymalıyız tabi ki ama abartmanın anlamı yok.O insanlar zaten kendilerini ispatlamış,bizim yasaklamamıza ihtiyaçları yok.Ne yapacaklar? Güneşi üfleyerek mi söndürecekler?
Lütfen akıl çerçevesinde değerlendirelim.

Abartmanın anlamı yok demişsiniz, arkadaşım kötü bir niyetin olduğunu düşünmüyorum kısmen katılıyorum da ama abartı bunun neresinde? Bir ülkenin kurucusunu boşver, senin kafanı köpek vücuduna monte etmiş olsalar zoruna gitmez mi, silinsin istemez misin? Yasal hakkını kullanmaz mısın? Neyi, kim abartmış Allah aşkına?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5