İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adhearus Çeki Yollamiş

CeS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zeynel koc iki uc ustte bi yazım var dedimki;
aynı ipden birkaç kişi baya bir tıklama yaptıysa iptal oluyor zaten bi info mailı gelmiştir verdiğin email adresine aynısı banada oldu benimkide kapandı
diyoki eğer çok fazla click yaptıysan yada bannerında buna tıklayın falan yazıyorsa üstünde sileririz diyolar...

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
boyle bir durum warsa en iyisi adhearus la gorusmendir. adamlarin dedigi olay bi arkadas sitendeki bannera hile yaparak tiklamis. proxy kullanmis fln gibi.
adamlar hesabini geri werebilir ama kazandiklarinin geri gelcegini sanmam.
ing.cem war sormak istediklerini yazarsan ing.ceye cevirebilirim

Z

zeynelkoc

Misafir
tamam ben bi metin yazayım sana zahmet yardımcı ol

sitede sadece açılışta destek vermek için sponsora tıklayın diye alert açılıyor başka bişey yok bu da hile ise hiç iş yapmiyalım biz

H

hibrahim

Misafir
zeynel bak senin durum nasıl oluyor biliyormusun kendimdne bir örnek veriyim....

benim evde adsl var işyerinde de adsl var bir arkadaşımda da ttnet dial up paketivar yani üçüde TTNET omurgasından çıkıyor... evde kendi linklerime tıklamıyorum.. ancak aynı şekilde arkadaşımda ve şirkette tıklamaya çalıştığımda bana kendi linkinize tıklayamazsınız diyor.. yani ip leri ayıramıyorum türkiyede de çoğu adsl ip si 82 (yanlış değildir umarım) ile başlıyor devamıda neredeyse çoğu biribirne benziyor. bu bende çok sık olmadığı için benim hesabıma dokunmuyorlar gunde 1-2 kez olsa sana da birşey demeyeceklerdi.. ama sen mp3 download sayfasına koyup birde uyarı verdiğin için download etmek isteyen her 100 kişiden 30-40 ı tıklıyordur ona ve bunların tahminim en az 15 ine bana verdiği hatayı veriyordur. böyle oluncada adhearus senin de dediğin gibi ilk gunden bu paraya ulaşmadandan şüphelenmiş olacakki fraud clicklerin sayısına bakmıştır. ve biraz çok olduğunu(az ise birşey yapmıyorlar normaldir diyip) görünce hesabınıı kapatmıştır...

sana tavsiyem öncelikle adhearus durumu anlatan bir mail at(türkiyede ki iplerden falan bahset)
2 . ise banner rotator kullan hep adhearus un banneri yayınlanmasın CPM oranın fazla yukselirse yine dikkat çeker...
olmazsa başka bir sponsor bulmayı dene..
iyi çalışmalar...

Z

zeynelkoc

Misafir
olayı iyi anlatmışsın teşekkürler
ben 2. seçeneğe yonlenecem boyle çok tıklama var diye kapatmanın hiçbir mantığı yok
madem tekil sayıyorsun bırak adam tıklasın sanane ilginç bi mantık

H

hibrahim

Misafir
ama aslında sorun adhearus da değil bizim ttnet te:) daha doğrusu türkiyede koskoca türkiyenin %60 ı daha doğrusu %100 üde iss değiştikçe ipler gözle görülür şekilde değişiyor. ama adsl falan çıkınca hepsi TTNET kullanınca nerdeyse %60 ı birbirine benzeyen ipleri kullanıyor adhearus da ayıramıyor

Z

zeynelkoc

Misafir
bu adhearus un aslında profesyonel bir şirket olmadığını gösteriyor

eğer pro bir şirket olsaydı Türkiyeden boyle çok olayla karşılaşmıştır mutlaka bunun araştırmasını yapardı

H

hibrahim

Misafir
ben adhearus u daha 2-3 ay önce duydum bence bu kadar yeni bir şirketin neredeyse google un adsense yle kafa tutması yeterince başarılı(gerçi bunda adsense in kabul etmediği sitelerin adhearus a yönelmesi etkili oldu ama olsun) bence yeterince başarılı...
bana sorarsan yeniden üye ol eğer maile olumlu cevap vermezlerse ama bu sefer rotator i kullan kesin...

Haymac

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Komedi şirket yaw.. kodlarda cookie atıyo gözüküyodu ama neyse...

Olmazsa sinirden iyi bir attack çekecem uyuz oldum heriflere

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zeynel adhearus la aslinda calismaya devam edebilirsin. sadece tekrar boyle bir seyin olmasini engellemek icin sayfanin acilisina deil de iceriki sayfalardan birinin tepesine koyarsin boylece asiri tiklama olmaz.
ben de adhearus a alternatif ariyorum bi kac site duydum. aslinda ben sayfama arama motoru deil de adhearus gibi banner istiorm. ama banner exchange diil yani tikladimi para versin :) google baydi adhearus ta baydi geriye hangi firmalar kaldi?

Z

zeynelkoc

Misafir
o zaman da tıklama az olur

mail attım cevap bekliyorum

eğer bulursan boyle bi sponsor bana da haber verirsen sevinirim
bannerport.net i buldum üye oldum bi deniyecem

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ok adres icin saol. aslinda piyasada oyle banner tikla kazan bi suru site war.ama hangisi guvenilir bilmiorum ki. odeme alanlar buraya yazarsa cok iyi olur...
zaten senin hesabin fazla tiklama oldugu icin kapatilmisti :) belki tiklama sayin azalir ama en azından guvenilir olur.adamlarin eline sebep vermemis olursun. eskiden 1 kişi 10 kere tıklayacagina.her gelen bi kere tiklar.tiklama az olur ama guvenilir olur.

Z

zeynelkoc

Misafir
ya ne saçma bi sistem

tıklamazlar tıklanmıyor derler fazla tıklanır atarlar anlamadım gitti

nede olsa tekil sayıyorsun tıklasın istediği kadar sanane allahım ya

bu arada modchip.com hakkında bilginiz varmı??

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya bunun odemeleri cok ucuk ya! ayda 1000 tiklama dan fazlasina 8 cent , 10000 tıklama uzerine 12 cents. 100000 tiklama uzerine 20 cent werio. benim siteme ayda 1000 kere bile girmiyolar ya :(
cok dusuk odeme alicam heralde tiklama basina.
zeynel senin sitene ayda kac tiklama oluo?

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aylık sitendeki bannera kac kere tıklıyolar yani? bannerport dioki ayda 1000 tiklama dan fazlasina 8 cent , 10000 tıklama uzerine 12 cents. 100000 tiklama uzerine 20 cent. sitendeki bi banner bu kadar cok tiklama alabiliomu?
yanlis anlama demek istedigim siten bu kadar hit aliomu. yani anlasilan aylık 1000 tıklama alana(en azindan benim sitem) kadar 8 centten daha dusuk bi mebla alcaz tiklama basina.

Z

zeynelkoc

Misafir
tıklamayı bilmiyorum ama günlük 3000+ tekil 20000+ çoğul sayfa gösterimi oluyor (ortalama olarak)

Cypher

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bannerport Spedia denen sörfle para kazanma şirketine ait veya onla bir ortaklığı var.Güvenliği için ipucu olması açısından verdim.

Z

zeynelkoc

Misafir
evet bende spediabar da gördüm zaten

üye oldum ama hala bi aktivasyon maili gelmedi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi