İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adimsoyadim.com.tr :)

H

Heryerdeyiz

Misafir
Türkiye'de ''tr'' uzantılı adresleri tescilde tek yetkili kurum olan ODTÜ Alan Adı Yönetimi (Domain Names Systems-DNS), bugüne kadar sadece sanatçı ve ünlü işadamlarına verilen isim ve soyisimden oluşan ''com.tr'' uzantılı internet adreslerini, 7 Şubat 2005 tarihinden itibaren artık isteyen herkese verecek.

İnternet Kurulu DNS Çalışma Grubu Üyesi Doç. Dr. Mustafa Akgül, bugüne kadar sadece sanatçılara ve ünlü işadamlarına verilen isim ve soyisimden oluşan ''com.tr'' uzantılı adresleri artık nüfus cüzdanı örneğini gönderen herkesin alabileceğini söyledi...

Hayırlı olsun :)

kaynak : mynet.com

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Odtu cok buyuluk iyilik yapmis aman?

Allahin tekelcileri tekellerine aldilar .tr domainlerini kafalarina gore takiliyorlar. Hepsi bes para etmeyen tekelci bunlarin.

Heryerdeyiz: sozlerim sana degil yanlis anlama :)

H

Heryerdeyiz

Misafir
:) evet daha bir ay önce bilmem kaç gün uğraşıp bir domain alabildim ama gel sen bana sor nasıl aldım...

Nereye kadarsa bu Tekelcilik...

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
para kazanmak için ne yapacaklarını şaşırdılar, sanki ahım şahım birşey yapiolar!
peah adsoyad'mış, .com alırım napim com.tr alıp:)

kesin ikametgahda istiolardır :p

H

Heryerdeyiz

Misafir
darXis' Alıntı:
para kazanmak için ne yapacaklarını şaşırdılar, sanki ahım şahım birşey yapiolar!
peah adsoyad'mış, .com alırım napim com.tr alıp:)

kesin ikametgahda istiolardır :p

Olmaz darXis .com.tr alki veya almaya çalışki biraz strese gir adamların bence tek niyeti o :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi