İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Admin panelime gelen kayıtlarımı alıyorlar

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar ürün satışı yaptığım bir script var.Ancak işler iyi giderken bir anda durdu gelen kayıtların admin panel heklenerek çalındığını düşünüyorum.Bunu nerden anlayabiliriz.

Db vs baksak admin panelden silinse bile herhangi bir yerden bunları kontrol etmemiz görmemiz mümkün mü.

Se_Lin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ftp ye fila zilla ile baglan arkadasim daha sonra ise orada tarih/saat siralamasini sec eger ftpye atilan bir shell vs varsa oyle anlarsin. Eger yok ise cpanelden son yapilan girislere falan bak :)

Starturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
sistem asp ise sql Inj. kullanılarak giriş yapılması mümkün olabilir, siteni pm olarak atarsan yardımcı olabilirim.

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hazır scriptlerden değil arkadaşlar.
SeLin cpanelden örnek admin.php girişine bakabiliyormuyuz. Ya başka türlü bağlanıyorsa admin panele

Startürk asp değil arkadaşım ilgin için çok teşekkür ederim.

Evet arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum.Ben günde 1 adet çıkış yapardım en az şuan 4 gündür sipariş yok.
Sitenin google sıralaması reklam oranları sabit. Dediğim gibi büyük ihtimal çalıyorlar siparişleri ama nasıl.
Başka bir yere felanmı yönleniyor acaba siparişler diye bazen kendim sipariş veriyorum ancak direk admin panelime yansıyor.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
1. Ftp ve Cpanel şifrenizi yenileyin.
2. Yönetim paneli şifrenizi yenileyin.
3. Gelen siparişler veritabanına kayıt edildiği anda eş zamanlı olarak eposta adresinize de sipariş bilgilerini göndermesi için bir düzenleme yapın veya yaptırın. Eğer bahsettiğiniz gibi bir durum varsa mailden gelen ile yönetim paneli kayıtlarınız birbirini tutmayacağı için nihai sorunu anlarsınız.

sistem asp ise sql Inj. kullanılarak giriş yapılması mümkün olabilir, siteni pm olarak atarsan yardımcı olabilirim.

Sql injection yalnızca asp'ye özel değildir. GET veya POST ile alınan ve işlem yapılmadan sql sorgusuna sokulan veri için her scriptte sql injection riski olur, dilin bu konuda bir artısı veya eksisi yoktur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi