İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Admine Açık Soru!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

webmasterrifo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Günlerdir normal ip adresimle forumunuza giremiyorum. Ancak başka ip ile denediğimde sorun yok.
Mesaj geçmişime bakarsanız en ufak kurallara aykırı bir yazı bulamazsınız fakat bir anda ip numaramı banlamanızı anlamaya çalışıyorum. Fakat gerekçe göremiyorum. Sayın Adminin buna verecek mutlaka bir cevabı olacaktır diye düşünüyorum.

Sönmez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana laf düşmez ama.. Ip`niz sabit değil ise banlı bir ip`ye denk gelmiş olabilirsiniz.. Yönetici olduğum bir siteye bir süre önce bende giremiyordum.. Meğer ip banlıymış.. Değişken ip olduğu için şansımdan o ip bana gelmiş.. Hem sizi banlayacak olsalar direk kullanıcı ban yaparlar diye düşünüyorum.. Sadece söylemek istedim yanlış anlaşılmasın..

V

Virtualmaster

Misafir
giremiyorsun demek. ne kadar vahim bir durum
rifo rico ve ekibi keşke hiç gelmeseniz be.

illallah geldi sizlerden.
bilerek banlandınız. işin türkçesi bu.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
haydaaaa yahu webmasterrifo iyi arkadaştır biraz abes kacmadımı bu lafın sence

webmasterrifo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Virtualmaster' Alıntı:
giremiyorsun demek. ne kadar vahim bir durum
rifo rico ve ekibi keşke hiç gelmeseniz be.

illallah geldi sizlerden.
bilerek banlandınız. işin türkçesi bu.

Seninle bu forumda hiç muhatap olduğumuzu hatırlamıyor, neden illallah geldiğinide merak ediyorum.

Kaldı ki sen hangi cüretle, hangi yetkiyle kemiğe koşuyorsun?

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
admin yerine ben vereyim cevabı:
bu güne kadar 5 değişik ip den bağlantı yapmışsın. biri hariç hepsi proxy.
normal ip ile iki farklı kullanıcı giriş yapmış.
hollanda proxy den ise iki farklı kayıt yapılmış siteye ayrıca aynı ip den başka bir kullanıcı adı ile login olmuşsun.

F

fenerli

Misafir
2 ay boyunca bu sorun bizde de vardı sonra 2 hafta kadar girebildik, şu anda yine giremiyoruz ancak proxy ile giriyoruz.

webmasterrifo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tr.st' Alıntı:
admin yerine ben vereyim cevabı:
bu güne kadar 5 değişik ip den bağlantı yapmışsın. biri hariç hepsi proxy.
normal ip ile iki farklı kullanıcı giriş yapmış.
hollanda proxy den ise iki farklı kayıt yapılmış siteye ayrıca aynı ip den başka bir kullanıcı adı ile login olmuşsun.

Bu bahsettikleriniz kural dışımı yani? Ne demek yahu?
Buraya bir ip den kayıt olunca başka biryerden başka bir pc den girmek yasak mı? Diyelim biz 2 webmasterız, aynı odada çalışıyoruz ve o da kayıtlı o da giriş yapıyor? BU YASAKMI?? Lütfen.......Güldürmeyin beni... Ve bunu da cevapmış gibi buraya yazmayın.....

O zaman sabit yerden sabit ip den girmek için Bayrampaşada 20 sene gün yiyelim de kurallara uymuş olalım....

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
webmasterrifo' Alıntı:
Bu bahsettikleriniz kural dışımı yani? Ne demek yahu?
Buraya bir ip den kayıt olunca başka biryerden başka bir pc den girmek yasak mı? Diyelim biz 2 webmasterız, aynı odada çalışıyoruz ve o da kayıtlı o da giriş yapıyor? BU YASAKMI?? Lütfen.......Güldürmeyin beni... Ve bunu da cevapmış gibi buraya yazmayın.....

O zaman sabit yerden sabit ip den girmek için Bayrampaşada 20 sene gün yiyelim de kurallara uymuş olalım....

tetal kardeş senin sadece bir yerden girdim şeklindeki yazına cevap vermiş ve çok saygılı bir şekilde bilgi vermiş. durumu anlatmış...

neden kızdığını anlayamadım.

Forumun güvenliğini sağlamak adına, yeterli olmadığı bilinmesine rağmen, bazı IP adresleri yasaklanıyor. size özel bir kısıtlama yok.

lütfen yazımı bir kaç kez dikkatlice okuyun. kesinlikle sizin kullanıcı adınızla ilgili veya herhangi bir yasaklayıcı kural ile ilgili bilgi vermiyorum. sadece konuyu anlamanıza yardımcı olmaya çalışıyorum. (tetal'in yaptığı gibi..)

saygılar..

webmasterrifo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O zaman kısaca forumun güvenliğini koruma adına, nereden saldırı gelebilir diye araştırma yapmadan, rastgele İP ler banlanıyor. Ve şans bize de gülebiliyor...
Ve sadece bu foruma girebilmek için proxy kullanmak zorunda bırakılıyoruz.

Ben beklerdimki adminlerden birisi, duruma müdahele etsin ve haksız yapıldığına kanaat getirirse bu ban olayını iptal etsin.
Ama boşuna tartışıyoruz anlaşılan....

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
webmasterrifo' Alıntı:
O zaman kısaca forumun güvenliğini koruma adına, nereden saldırı gelebilir diye araştırma yapmadan, rastgele İP ler banlanıyor. Ve şans bize de gülebiliyor...
Ve sadece bu foruma girebilmek için proxy kullanmak zorunda bırakılıyoruz.

Ben beklerdimki adminlerden birisi, duruma müdahele etsin ve haksız yapıldığına kanaat getirirse bu ban olayını iptal etsin.
Ama boşuna tartışıyoruz anlaşılan....

kullandığın public proxyler internette listelerde bulunan genellikle saldırıda kullanılan proxyler büyük ihtimal. bunların ban yemesi normal. güvenlik demişken aynı makineden 3 hesap açılması hiçte güvenli değil forum için. ip ler rastgele değil ya kullanıcının banına yada saldırı da kullanılan/saldırıyı yapan iplere göre banlanıyor. kaldıki TT nin server güncellemeleri veyahut bağlandığın ülkenin serverları o an eş zamanlı veri alamadığı için erişemiyor olabilirsin ki bu nerdeyse çoğumuzun başına geldi. celallenmek yerine biraz araştırsan birde verilen cevapları göz ve beyin koordinasyonu sağlayarak okuyup idrak edebilirsen senin için çok iyi olur.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
webmasterrifo' Alıntı:
Günlerdir normal ip adresimle forumunuza giremiyorum. Ancak başka ip ile denediğimde sorun yok.
Mesaj geçmişime bakarsanız en ufak kurallara aykırı bir yazı bulamazsınız fakat bir anda ip numaramı banlamanızı anlamaya çalışıyorum. Fakat gerekçe göremiyorum. Sayın Adminin buna verecek mutlaka bir cevabı olacaktır diye düşünüyorum.

Forumumuza uzun bir zamandir saldiri yapiliyor. Sistemimiz bu ip adreslerini blokluyor, yani rastgele bir ip bloklama soz konusu degil.
Mesaj gecmisinize bakmamiza gerek yok, sizi banlasaydik zaten hicbir sekilde foruma yazamazdiniz.
ip adresiniz sabit ise ve bu adresi baskalari ile birlikte kullaniyor iseniz, konu ile ilgili olarak onlarla konusmanizi da oneririm.
Sorun yasadigin ip adresini yazarsan incelemem mumkun olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5