İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adowrds Kalite Puanı Arttırmak İçin Somut Adım

onlinegirişim

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar,

Google'ın sunduğu reklam hizmetinin ne kadar önemli olduğu malum. Ancak bu konuda bilinmeyenlerle hareket edilir ve acele iş görülmeye çalışılırsa, geri bildirimler söz konusu olmaz. Aynı şekilde ödenen TBM'den daha fazla paraları Google sizden alabilir.

Ancak akıllı bir kampanya yapıldığında TBM oranından daha az bir para ödeme durumu söz konusu bunun için sizlere iki makalede topladığım ayrıntıları genel hatlarıyla vermek isterim.

1. Öncelikle anahtar kelime seçimi. Tam eşleşmeli olmalı. Spesifik olmalı. Negatif anahtar kelime çalışması yapılmalı.
2. Metinlerdeki mesajlar satış sayfasında olmalı. Satış sayfasındaki mesajlar dikkate alınarak metin hazırlanmalı. Anahtar kelime başlıkta ve metinde geçmeli. Call to action olmalı.
3. Her bir anahtar kelime için ayrı kampanyalar yapılmalı.
4. Görüntülü reklam ağı, arama reklam ağı ayrı ayrı düzenlenmeli.
5. Gösterimi çok ama geri bildirimi olmayan görüntülü reklam ağı sitelerini engellemeli.
6. İlk fiyatlandırma TBM'den biraz yukarı olmalı.

Kaynak ve ayrıntılı bilgi: http://www.onlineparashop.com/adwords-kalite-puanini-yukseltmen-icin-somut-adim-at/

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5