İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adre satırındaki uzantıları gizlemek

zazagame

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Beyler Php ile oyun kodluyorum,fakat adres satırındaki uzantıları gizlemem gerekiyor.Örneğin hangi sayfaya girerse girsin www.siteadi.com/index.php yazacak.Menüler sabit sadece içerik sürekli değişecek yani.Yardımlarını bekliyorum lütfen kafayı yiyecem.forumda buna benzer konular var ama anlayamadım.Bazıları Htaccess kullan demiş.Nasıl kullanacağımı bilmiyorum.Bazı kodlar buldum fakat hiç bir işe yaramıyorum.

Şimdiden teşekkürler ;)

Ekleme: Kimse cevap vermeyecek mi?

Ekleme: Yaw kimseden cevap gelmeyecek mi?

kardox

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kardeşim bunun için domaini aldııgn firmadan bu ayarı yapabilirsin.
domain.com olarka kalabilir sabit ;
maskeli yönlendirme diye..
varsa tabi domain panelinden yap yoksa domain firmasıyla irtibata geç onlar manuel yapsınlar isimtescilde var bu özellik bilmiyorum ihs v.d var mı

www.domain.com olarak tüm sayfalar sabit kalır asla uzantı olmaz kolay gelsin. senin için de çözüm olur ama seo açısından iyi dgl tavsiye etmem

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5