İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsanse Başvuru Onayı ?

kenan56

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar malum geçen gün banlanmıştım. Yeni bir başvuru yapmayı düşünüyorum ama isim soyisim adres fln hepsi değişik olacak fakat başvuru şuan ne kadar zamanda onaylanır ? en son onay alan arkadşlar yazarsa daha faydalı olur.

NaCReS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki isim adres fln herşey değişik... banlandığım bilgisayardan tekrar başvurursam ilerde sorun çıkar mı.. gidip internet cafe den mi başvurcam yoksa... yarın bigün hesabıma bakmak istesem nası olcak.. ??

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki isim adres fln herşey değişik... banlandığım bilgisayardan tekrar başvurursam ilerde sorun çıkar mı.. gidip internet cafe den mi başvurcam yoksa... yarın bigün hesabıma bakmak istesem nası olcak.. ??
Bi format at bence, birde eternet kartının mac numarası takip edildiği kanısı yaygın (kesin değil).Forumda daha önce verilmişti mac numarasını değiştiren bir yazılım varmış birde onunlam mac numarasını değiştirirsin.
En iyisi bunları yapmak...
Ama bunun tartışması olmuştu bir aralar forumda tut ki sen bilgisayarı birine sattın o kişi senin bilgisayar ile adsense üye olamayacak mı vb. gibi soru işaretleri çok aslında ama format ve mac'i değiştirmek sanırım şu an yapılabilecekler...

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
arkadaşım ben yaklaşık 7-8 ay önce atılmıştım adsenseden. geçenlerde tekrar başvurdum reddedildim..

yani aynı isim, aynı pc, aynı site filan banlı oluyor. kurtulmak imkansız gibi bişey bu bandan

Macos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence alakasi bile yok ben ayni bilgisayarla uyelik basvurusu yaptim isimde ayni ev adreste ayni ve su anda herhangibi bir sorun yasamadim massallah diyelim tabi... ve onaylandi kullaniyorum...

E

echo

Misafir
arkadaşlar hdd nosuna bile bakıyor google. adamalr milyon doalr verip güvenlik yazılımı yapıyorlar en iisi başka pcden başvurmak ve arada bir kontrol etmek ;)

iyimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar hdd nosuna bile bakıyor google. adamalr milyon doalr verip güvenlik yazılımı yapıyorlar en iisi başka pcden başvurmak ve arada bir kontrol etmek ;)
Modemin veya Ethernet kartının MAC ID'sine baktığını duymuştum da HDD nosunu ilk defa duyuyorum, bence biraz fantastik bi kuşku bu.. Sonuçta ne kadar yatırım yaparsa yapsın javascript ile PC'mizden alabileceği anonim bilgiler dışında (ekran çözünürlüğü, renk derinliği, browser, işletim sistemi, cookie v.s..) bilgi edinebileceklerini sanmıyorum. Eğer bize bir java applet yükletseydi o zaman diycek bişeyim yoktu, applet ile istediği bilgiyi elde eder.. Bu kadar gözünüzde büyütmeyin bence

gameforever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google zaten yakında monitorumun icindeki devrelerin seri no larınıda alır. :D Bence çok fazla abartılıyor. Gizlilik diye birşey var. Öyle her istediğini alacaksa ne anladım ben bu işten...

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bence şöyle bir şey var, eğer bilgisayarınızda google'a ait bir yazılım (desktop search,toolbar,google earth vb.) mevcutsa birçok bilgiyi bu programlara yerleştirmiş olabileceğini düşündüğüm minik eklentiler ile elde edebilir.
Ama hiçbiri yok ve sadece google'a ait web sitelerini kullanıyorsanız,elde edebileceği bilgiler çok yüzeysel kalacaktır...
Eğer bu tür bir kuşkunuz varsa google yazılımlarını bilgisayarınızdan uzak tutmak sanırım sorunu çözecektir.

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
hile yapman değil sorun. eminim ki banlananların %30 u filan hile vs. yapmamış kişilerdir..

sorun googleın tekeli ve (ki onlarda haklı biraz) tr'den çook fazla webmasterin bu işten kısa yönden köşeyi dönme çabaları.

biz fazlasını istemekten doymuyoruz. onlar da banlamaktan..

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar bence şöyle bir şey var, eğer bilgisayarınızda google'a ait bir yazılım (desktop search,toolbar,google earth vb.) mevcutsa birçok bilgiyi bu programlara yerleştirmiş olabileceğini düşündüğüm minik eklentiler ile elde edebilir.
Ama hiçbiri yok ve sadece google'a ait web sitelerini kullanıyorsanız,elde edebileceği bilgiler çok yüzeysel kalacaktır...
Eğer bu tür bir kuşkunuz varsa google yazılımlarını bilgisayarınızdan uzak tutmak sanırım sorunu çözecektir.

hımmmm, konu hakkında araştırma yapan oldumu hiç, sonuçta ethernet kartından hangi veriler gönderildiğini denetleyebilirsin ama şifreleyerek mi gönderir onu bilemem, amma ve lakin şu varki, senden habersiz bilgisayarından bilgi yürütürse başı amerikan yasalarıyla çok büyük bir derde girer ve tazminat ödemekten bir daha kıçını toplayamaz. o yüzden bu yazılımları bu tür amaçlar için kullanmaya kalkacak cesareti olduğunu sanmıyorum. browser ile zaten alabileceği çok bi şey yok, mac id sini de alabileceğini pek sanmıyorum ama konunun uzmanı değilim ne de olsa, tahminimce mac id yi bir tek isp alabilir.

K

Kayıtsız Üye

Misafir
ben banladım hatta 3 adsense hesabım gitti. 2 tanesi adres yüzünden tekide sadece isim yüzünden adres farklıydı 160 dolar olmuştu şikayet ettim ama açmadılar hesabımı sakın aynı isme bile açmayın emeklerinize yazık olur. Ayrıca mac adresini alma gibi bir durumları yok aynı pc den çerez vs leri sildğiniz takdirde üyelik açabilirsiniz.

orcunyucel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google sitelerini kullandığınız taktirde bilgisayarınızdan mac adresini alamazlar. çünkü web teknolojisi donanıma erişmeyi engelliyor. sadece browser içinde sıkışıp kalmış bir teknoloji(java applet'leri dışında). google adsense'e girdiğiniz bilgiler dışında öğrenebileceği tek yer oluşturduğu cookie, bu da zaten sildiniz mi yok olur gider. google programlarının da spy görevi yapacağını pek sanmıyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5