İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense artık banlı domainleri açmıyor

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Son zamanlarda rastladığım olaylardan bu sonucu çıkardım.Bence artık adsenseden siteniz banlanınca içeriğinizi düzeltip banın kaldırılmasını isteyince banınızı kaldırmıyorlar.

Birisi mailde sormuştu bana..Adam illegal sitede adsense kullanıyomuş site banlanmış oda içeriği düzeltip geri cevap göndermiş.Adsensede tekrar açmayacaklarını söylemişler.

Mailden bi bölüm:
-------------------------------------
E-postanız ve cevabımızı sabırla beklediğiniz için teşekkür ederiz. Yoğunluktan dolayı daha önce sizinle irtibata giremediğimiz için özür dilerim.

Sitenizin program politikalarımızı ihlal ettiği saptandığından, AdSense programına katılmaya artık uygun değildir.

Hesabınız etkin olmaya devam edecektir ve AdSense politikalarına uygun başka sitelere reklam yerleştirmenizi memnuniyetle kabul ederiz.
-------------------------------------

Bu mesajdan ve son zamanlardaki durumlardan anladığım artık adsense banlanan domainin içeirği temizlensede banı kaldırmıyor..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
genel bi açıklama olmadan sadece bi kelimeden bunları çıkarmak doru olmasa gerek

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
İyide maili atan adam acaba içeirği değiştimi ? Yoksa değişmedimi ? Banlandıkdan 1 gün sonramı attı maili 1 hafta sonramı ? Ne olursa olsun incelemeye alacaktır..

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
gokhan doğru soyluyor acılmıyor artık onceden banlanan siteler. 10larca defa denedim olmadı başka hesap aldım ordan denedim yok. adamlar nuh diyor peygamber demiyor :)

Ciklet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Acaba domainimizin banlı olduğunu nasıl en kolay anlayabiliriz.

acemiyim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaş biraz gizem yaratmış ama yardımcı olmamış.

Ben söyliyim.

Google adsense preview tool var bunu indirin. (Googleın internet explorer için yaptığı bir yazılım) Bir sitede hangi reklamların gösterilebileceğini gösterir eğer baktığınızda reklam yerine e ile başlayan garip bir sayı görüyorsanız o sitenin içeriği adsense için uygun değildir.

Örneğin iyinet adsense banlılarından gibi gözüküyor. e-2146697208

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Allah Allah, biz naptik ki bu google a bizi baliyor anlamiyorum?

acemiyim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Araştırmadan aklıma gelen iki şeyi söyliyim.

Söz meclisten dışarı.

Birincisi adsense reklamlarına otomatik tıklama yapan script yazılmış, hile yapılmış ve bu yüzden banlanmış olabilir ama bu düşük bir ihtimal. Nitekim bir çok hile yapanın hesabı kapatılır siteler banlanmaz.

İkincisi ise adsense onayları için her ne kadar manuel olarak siteler incelensede tahminim sitenin içeriğini tarayan yazılımları var. Dolayısı ile uygun olmayan (küfür, heking vs. şeyleri) kelimelerin yoğunluğuna bakılıyordur. Bunu anlamanın en kolay yolu googledan gelen ziyaretcilerin ne diye arattıklarını iyice inceleyiniz. Eğer uygunsuz bir şey görürseniz içerikte değişikliğe gidiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5