İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Ban

forumcuali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar adsense ban hakkında bir grup oluşturdum.Buraya adresini girmemin bi sakıncası var mı.Bu konuda çok ciddi sıkıntılarımız var.Ve daha bir çokları da bu gidişte (inş.olmaz ama)bu sıkıntıyı yaşayacak gibi..

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şöyle bir durum var. şimdiye kadar ki banlanma olaylarında google'ın bir hatasını görmedim açıkçası. Ya uygunsuz yerleşim, ya teşvik ya da sahta tıklama gibi nedenlerle atılıyor insanlar.
Banlanan arkadaşlar durumlarını(siteleri de dahil) dürüstçe izah etmedikçe böyle bir grup çok anlamlı olmaz diye düşünüyorum.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçersiz tıklama mevzusu ise, sitenizden reklamlara tıklamaların reklamverene dönüşümünün olmaması, çok az olması veya gönderdiğiniz ziyaretçilerin kalitesizliğinden kaynaklanmaktadır. O sebeble ben tıklamadım ki ne bu geçersiz tıklama gibi sözler yerine birazda sitelerimize bakalım. Kaliteli projeler, herzaman kaliteli ziyaretci çekecektir. Konuya odaklı ziyaretci cekelim, toplist, hitlist, pop-up ile bu isler olmaz.

Dediğim gibi önceden de geçersiz tık = kalitesiz ziyaretçi = ban

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Belki bir fikir verir

01.Ara.2006 - 31.Ara.2006 Kazanç Detaylarında

Ayarlama - Geçersiz Tıklamalar -US$ 150,00

STI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
madem böyle birşey var geçersiz tık diye neden banlıyor olabilir?

Y

yaBgu

Misafir
Geçersiz tıklama mevzusu ise, sitenizden reklamlara tıklamaların reklamverene dönüşümünün olmaması, çok az olması veya gönderdiğiniz ziyaretçilerin kalitesizliğinden kaynaklanmaktadır. O sebeble ben tıklamadım ki ne bu geçersiz tıklama gibi sözler yerine birazda sitelerimize bakalım. Kaliteli projeler, herzaman kaliteli ziyaretci çekecektir. Konuya odaklı ziyaretci cekelim, toplist, hitlist, pop-up ile bu isler olmaz.

Dediğim gibi önceden de geçersiz tık = kalitesiz ziyaretçi = ban

evet arkadaşların çoğu bu dertten muzdarip bunu aşmak da her siteye adsnese kodu koymamak ile olur mesela oyun forum gibi sitelerde adsense kullanmamanız tavsiye olunur.

STI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet arkadaşların çoğu bu dertten muzdarip bunu aşmak da her siteye adsnese kodu koymamak ile olur mesela oyun forum gibi sitelerde adsense kullanmamanız tavsiye olunur.

bence alakasız dediklerin.Sonuçta özgün site yaparsan bunun sorun olacagını sanmıyorum mesela tek konuya odaklanmış bir forum sitesi veya sadece oyun sitesi.Örnek olarak adam oyun sitesi yapar ama altında hit cekebilecegi herşeyi koyabilir.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
AdSense kullanan ve tek bir kategoriye odaklanmış forum sitesi pek görmedim.

oyun uzerine bir forum sitem vardı sadece oyun paylaşımları icin ama tutmadığı icin kapattım mesajından alıntı yapmamın sebebide tek kategoriye yoğunlaşmış forum sitesi gormedim demenden dolayı.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
AdSense kullanan ve tek bir kategoriye odaklanmış forum sitesi pek görmedim.

evet ben öyle bir kere koydum. 50 kişi ortalamalı sürekli ziyaretçisi vardı. hiti 250 civarındaydı. reklamdan sonra başlık açılmış; reklam almışız destek olsun herkes diye!
akabinde hemen kaldırmak zorunda kaldım kodu. böyle durumlarda destek olma isteği amacını aşıp zarar verebilir. kesinlikle bu gibi durumlarda önermem.

burada önemli olan tek bir kategoriye odaklanmış olması değil sitenin, sıkıntı forum olması ve sürekli ziyaretçilerin siteyi artık 'kendi sitesi' olarak, sitedekileri tabir yerinde ise 'sanal ailesi' olarak görmesi. ziyaretçi kaynağı google oranlaması ayarlanır ise sorun çıkmıyor.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Denildiği gibi forum üyeleri sürekli forumu rutin ziyaret ettiği için AdSense olarak kazanç elde etmek normal şartlar altında biraz zor gibi düşünüyorum. Belki de yanılıyorumdur, bilemem.
Ayrıca, TrDownload görmedim demedim, pek görmedim dedim. ;)

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben adsense yayıncılarının da google unda samimiyetinden şüphelenmeye başladım.
Google yazışmalarımda google sitenizdeki hertürlü değişimi izliyoruz.
Sabotajı sizden önce görüyoruz, birileri sizi yıpratmak için tıklıyorsa biliyor ve bunu geçersiz tıklama sayıyoruz diyor.
Hatta google sitenizdeki kodları sizi banlatmak için başka yerde kullanları dahi biliyoruz, kimseyi mağdur etmeyiz diyor.
Yayıncılar ise way seni kerim g*g*le diyor. Şimdiye kadar en az 200 banlanan gördüm. Birebir okudum yayıncılarda kesinlikle ben suni tıkama yapmadım yaptırmadım diyor.
Artık yetkili bir merci tarafından bu durum çözülmeli sanırım.
kim suçlu

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben adsense yayıncılarının da google unda samimiyetinden şüphelenmeye başladım.
Google yazışmalarımda google sitenizdeki hertürlü değişimi izliyoruz.
Sabotajı sizden önce görüyoruz, birileri sizi yıpratmak için tıklıyorsa biliyor ve bunu geçersiz tıklama sayıyoruz diyor.
Hatta google sitenizdeki kodları sizi banlatmak için başka yerde kullanları dahi biliyoruz, kimseyi mağdur etmeyiz diyor.
Yayıncılar ise way seni kerim g*g*le diyor. Şimdiye kadar en az 200 banlanan gördüm. Birebir okudum yayıncılarda kesinlikle ben suni tıkama yapmadım yaptırmadım diyor.
Artık yetkili bir merci tarafından bu durum çözülmeli sanırım.
kim suçlu
tek mesele suni tıklama olup olmaması değil ki, adam mp3, absürt sitelere pop up koyuyor ya da doğrudan yönlendiriyor. sonra da tıklamadım tıklatmadım diyor.
Bu konuda yapılan yorumlar sanki mağdur olan alacaklının yorumları gibi.
Adamlar ticari bir program koymuş, sen de şartlarını kabül etmişsin. Sana ihtiyacı olmasa kabül eder mi seni.bu yüzden sürekli kimi yakalasam da banlasam diye yanıp tutuştuklarını zannetmiyorum.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sizin göremediğinizi demek ki görüyorlar ki hesabınız kapatılıyor. Demek ki bir noktada bir yanlış var..
O yanlışı önce kendimizde aramalıyız. Ben bu forumda ihraç edildiğini belirten çok insan gördüm ama ihraç edildiği siteyi buraya belirten insan pek görmedim.

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben bu forumda ihraç edildiğini belirten çok insan gördüm ama ihraç edildiği siteyi buraya belirten insan pek görmedim.

Bu konuda haklısın buna bende rastlamadım.
Googel ticari bir firma, en kötü ihtimalle adsense yayımcılarından da %60 gibi bir kar elde ediyor.( tık başına oranlayınca en az bu çıkıyo)
Duruma böyle bakınca google bir defaya mahsus bir kişiden 1000 usd almış olsa dahi- yayıncılar öyle diyor- Gelecek yüzlerce ayın gelirinden vazgeçmiş olur ki buda ticaret mantığına ters.
Mantık google ters yapmaz diyor, ama vicdanda ah seni google yaktın milleti dedirtiyor.
Buradan banlanan arkadaşlarıma tekrar geçmiş olsun diyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5