İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

AdSense - Bazı Değişen Kurallar

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
1) Kazancınızın miktarını (bilgisini) başkalarına söyleyebilirsiniz. [Şubat ayı kazancım: 593,18 USD, dünki kazancım: 38,84 USD gibi - :D]

2) Chat sayfalarına da AdSense kodu eklemek yasaklandı.

3) Bedava hosting hizmetleri veren yerlerin otomatik olarak AdSense kodu bastırılması (kullanıcı olarak bir alakamız yok).

4) Sitenizde başkalarına ait AdSense kodunu yayınlayamazsınız (tek sitede iki kişiye ait kod eklenemez gibi)

5) AdLinks kısmı; klasik reklamlar yerine 4 veya 5 adet bağlantı şeklinde reklamlar (Reklam Bağlantıları birimi). Boyutları kısıtlı sayıda.

Bununda dışında kalan ıvır, zıvır şeyler :)

Kolay gelsin.

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ek olarak

Google' Alıntı:
"Artık pek çok yayıncıya yeni ödeme türleri sunulmaktadır! Ayrıca, içerik sayfalarınız için yeni bir reklam türü bulunmaktadır - AdSense Destek Merkezinde Google Reklam Bağlantıları hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ödeme Geçmişi sayfanız da yeni Hesabım sekmesine taşınmıştır. "

Eskiden reklam performansı bölümünde gördüğümüz Ödeme Geçmişi bölümü hesabım bölümüne taşındı arkadaşlar.Ve yeni ödeme işlemleri uygulanıyor yakın zamanda bunlardan 1 tanesi kurye ile çek gönderimi ve normalde çeklerimiz elimize 2,3 haftada ulaşırken şimdi 1 hafta içinde "güvenli" olarak ulaşcak tabi biz istersek bu opsiyonu seçebiliyoruz, işlem ücreti $24.00.. $300-400+ gibi ödeme alacaklar için bence gayet mantıklı bir opsiyon olmuş.. Ayrıntılı bilgiyi hesabınıza login olduktan sonra görebilirsiniz...

T

truart

Misafir
Merhaba Hidayet,
Acaba sitenin günlük tekil ziyaretçi oranlarını,
Yada adsense gösterim ve tıklama oranlarını da paylaşabilir misin?

teşekkürler

T

truart

Misafir
M@latyasporlu , o zaman bir gariplik var.
Yanlış anlaşılmasın - zaten forumda yeniyim :) - ama ben sadece 1 siteyle hidonun adsense getirisini aşıyorum.
Üstelik legal ve Türkçe içerik ile.
digerlerini bilemem ama pratiksozluk iyi bence daha cok getirebilir.

M

M@latyasporlu

Misafir
gerçi artık adsenseyi kaldırmış asbriteçılar arasına girmiş.. bizdemi bi el atsak acep adbriteye demek millet gerçekten daha iyi kazanıyor... en azından iyinetadmin adbriteye geçtiğine göre bişey var ama ; hadi bakalım..

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bana ait siteler:

www.sozluk.web.tr (adbrite / gunluk 1-3 USD arasi)
www.pratiksozluk.com (adsense / yukardaki miktarin tamamini kazanan site)
www.hostoloji.com (kullanmiyorum - sunucuya ait barindirma hizmeti gibi gorunuyor)
www.mortgage.web.tr (reklam yok / getirisi yok)
www.internetmerchants.info (adsense / gunluk 5-30 kisi giriyor / getiri yok)
www.hido.net (kisisel sayfam / reklam yok / getirisi yok)
www.zivziv.com (meta arama motoru / reklam yok / getirisi yok)
www.themineproject.com (reklam yok / getirisi yok)

Yukaridaki geri kalan tum siteler zeplink networkundeki arkadaslara ait (kelimator.com baska bir site, yabanci birisine ait, gercegi games.lg.web.tr/kelimator). Yani su anda sadece pratiksozluk.com ile idare ediyorum. Gunluk 30-40 bin ziyaretci ile aylik ortalama 500 USD kazandiriyor. sozluk.web.tr'de adbrite kullanmamin sebebi adsense'te bir problem olmasi. buyuk ihtimal sozluk.web.tr adsense tarafindan kara listede gibi... google ile baglantiya gecmeme ragmen kazancin cok dusuk olmasini (reklamlarin cikmamasini) aciklayamadilar...

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
truart' Alıntı:
Merhaba Hidayet,
Acaba sitenin günlük tekil ziyaretçi oranlarını,
Yada adsense gösterim ve tıklama oranlarını da paylaşabilir misin?

teşekkürler
Site: www.pratiksozluk.com
Tekil: 3000 - 8000 arasi (AWstats)
AdSense Gosterim: 30000 - 45000 arasi
Tiklama Orani: %0.5 - %1.0 arasi
Efektif CPM: 0.41 - 0.95 USD
Subat 2005: 593.22 USD
1-17 Mart 2005: 432.89 USD

AdSense uzerinde tum gelirim bu siteden. Diger siteler ile ugrasacak vaktim olmuyor.

T

truart

Misafir
hdogan' Alıntı:
Site: www.pratiksozluk.com
Tekil: 3000 - 8000 arasi (AWstats)
AdSense Gosterim: 30000 - 45000 arasi
Tiklama Orani: %0.5 - %1.0 arasi
Efektif CPM: 0.41 - 0.95 USD
Subat 2005: 593.22 USD
1-17 Mart 2005: 432.89 USD

AdSense uzerinde tum gelirim bu siteden. Diger siteler ile ugrasacak vaktim olmuyor.

Evet aynı değerlere sahibiz...
Ben bu tip sitelere orta ölçekli büyümeye müsait ama bunu yapması zor siteler diyorum.
tekil 7000+ siteniz varda HOSTING ile başınız dertte demektir.
Büyümek için kendi serverınızın olması gerekiyor.
Ben Adsense gelirleriyle bir server kiralanabilir diyorum.
Ancak google'ın sağı solu belli olmaz... birden adsense gelirleri hava civa olursa, puff diye :)
Ne yaparız bilinmez

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5