İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Cekini 10 dk da tahsil etme ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
karşılıksız cıkması şöye olur sanırım google son anda ödemede sorun vaya başka bir sebeb bulup citibank ödem dururabilir.

c0d3r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Huseyin

Karsiliksiz cikma olayi

a-) Google Odemeyi onaylar. Cek kargoya verilir gonderilir. 3. Sahsa ulasmadan odemeyi ihtap etme hakkina sahiptir. Cek iptal suresi 21 gundur. 21 gun icinde cek firmasi istedigi taktirde ceki odemekten vaz gecebilir. ( Her cek icin gecerli degildir bu. Sadece UF cekleri icin gecerlidir. ) Ornek updated.com un ceklerinin karsiliksiz cikmasi bini.

b-) Google cekinizi onaylar. Daha sonradan hile gereksinimi ile 21 gunlu sure zarfinda odemenizi iptal eder.

c-) Cekin karsiliksiz cikmasi ceki kesen firmanin havuz hesabinda para olmamasi durumda da gerceklesebilir. ( Google Havuz Hesabinda para olmamasi gibi bir durum soz konusu olmaz. )

Kisacasi bu sistem sadece hile yapanlar icin tehlike arz ediyor.

Iyi calismalar ...

manyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayın xxxx,

Yurt dısındaki bankalarca, doviz uzerinden duzenlenmis ceklerin Bankamızca odenmesinde iki yol bulunmaktadır.

1-İstira: Cekin ibraz ettiginiz anda odenmesidir. Ancak, odeyen banka icin cekin odenmeyerek muhabir bankaca iade edilme riski her zaman mevcuttur. Bu nedenle, istira islemi yapılması calıstıgınız subemiz ile kurulu bulunan iliskilerinize baglı bulunmaktadır. İstira isleminde Bankamızca %1 (asgari 20.000.000 TL) komisyon alınmaktadır.

2-Tahsi: İbraz ettiginiz cek kurye servisi (DHL, TNT) ile muhabir bankaya tahsile gonderilmekte ve cekin bedeli muhabir bankadan tahsil edildikten sonra tarafımıza odenmektedir. Bu islem icin Bankamızca binde 5 (asgari 20.000.000 TL) komisyon, ayrıca kurye servisi gonderi ucreti ($40-50) tahsil edilmektedir. Ayrıca tahsil islemini gerceklestiren muhabir banka da kendi masrafını, tarafımıza gonderdigi cek bedelinden düsmektedir.

Tahsil islemi daha cok yuksek tutarlı yada subece tanınmayan musterilerin ibraz ettigi ceklerde dusunulmektedir.

vs.vs.

Gostermis oldugunuz hassasiyet icin tesekkur eder, esenlikler dileriz.
Saygılarımızla.

Saygılarımızla,

TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş.
DIŞ İŞLER MÜD./İSTANBUL
Müşteri İlişkileri Grubu

--------------------

Belki şartlar değişmiştir bilmiyorum zamanında araştırmıştım ve olayın banka müdüründe bittiğini öğrenmiştim.

Ama arkadaşlar bir denesin bu yöntemi başarılı olursa herkesin faydasına olur tabiki

c0d3r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@manyax bahsettigimiz islem 1. yonteme giriyor. yani Istira. Risk oldugunu soylemistik. Ama bu risk google cekleri icin gecerli degil cunku karsiliksiz cikacagini sanmiyorum. Sonucta ticaret bir risktir. 1 ay boyunca adsenseden 10 bin $ kazandiniz. Bir sonraki ay ayin 20 si geldi ve adsenseden atildiniz. Hic bir sekilde birsey yapamazsiniz. Atilmayacaginizin garantisini kimse veremez. Sonucta ticaret. ve Ticaret bir risktir.

Saygilar...

manyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla c0d3r herkes 10dkda tahsil etmek ister bunda şüphe yok ancak banka riske giriyor açık ve net şekilde bu yüzden tanıdık olmayan müşterilerine ve yüksek tutarlı çeklere iştira işlemini uygulamıyor. Yani ben denemiştim zamanında yapmamışlardı

Şimdi durum nedir bilmiyorum arkadaşlardan birisi denesin sonucu görelim :)) Hayırlısı

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
madem iştira her banka müşterisinin hakkıdır demek ki diğer bankalar da bunu yapabilirler. bence araştırmaya değer . ben akbank ta şu anda masraf vermiyorum beklemeye razı olduktan sonra. ama hemen alacaksam biraz masraf ermeye razı olabilirim..

saygılar..
c0d3r' Alıntı:
@manyax ISTIRA her banka musterisinin hakkidir. Bankalarin sartlar yerine geldigi taktirde luksune gore davranmak gibi bir sanslari yok. Ornek : Sizin maas bodronuz var kredi karti almak icin her sarti yerine getirmissiniz. O banka size kredi karti vermek zorunda. Bu ticaret kanunudur.

Bahsedilen en yuksek faiz su anda turkiye is bankasi icin %46 dir. ve cekin %20 'dir. Su anda sacma bir sistem oldugunu dusunuyorum. Cunku cek karsiliksiz dahi ciksa 100-66 = %34 her halukarde ele gecen para olmus oluyor.

Belirttigim gibi citibank ( google adsense ) ceklerinin karsiliksiz cikacagini sanmiyorum. Karsiliksiz cikma ihtimali olmus olsaydi su ana kadar buraya post atilmis olurdu.

Bahsettigin ( hesapta para olmasi ) sadece citibank icin gecerli. Turkiye Is Bankasinda boyle bir durum soz konusu degil. Sadece dolar hesabinizin olmasi yeterli. Soyledigim uzere ISTIRA TAAHHUTNAMESI formu dolduruyorsunuz. Imzaliyorsunuz. Herhangi bir sekilde hesabinizda para olmasi gerekmiyor.

Bu sekilde odemesini alan olursa burada belirtirse digerleri icin tesvik edici ve kayde deger bir unsur olmus olur.

( NOT : Baska dusunceleri zedeleyecek veya insanlari baska dusuncelere tesvik edecek mesajlari atmadan once konu ile ilgili bilgi edinmenizi ve arastirmanizi tavsiye ederim. )

Saygilar.

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben de mi istifra etsem napsam :D

Şaka bi yana güzel paylaşma.

Google her geçen gün bişiyler yapıyor inşaallah gelecek aylarda eft yapar bizde ne bankaya gideriz çek bozdurmaya ne çekin yolunu gözleriz.
İnşaallah bir an önce eft olayı yaparlar.

E

Erotikler.com

Misafir
4600 $ lık çek için, hemen bana odenirse bir sekilde, 250 $ masraf verebilirim :)
Isbankası ile diyalogları olan tanıdıklarım vardır mutlaka. Dolayısı ile çeki cüro ederek bu tanıdıklarımdan birisine verip denerim en kötü ihtimal ile.

H

hknylmz

Misafir
c0d3r' Alıntı:
Konuyu uzatmamak ve PM kutusunun dolmamasi adina burda aciklayayim istedim. Yine sorusunu olan varsa burasi uzerinden cevaplayabilirim en azindan bir baskasi sormadan ayni soruyu cevabini bulmus olur.

10 dk da adsence ceki bozmak :

Turkiye is bankasinda dolar hesabinizin olmasi gerekiyor. Her ne kadar da tahsilat sirasinda kullanilmasa da yine de gerekli. Cek ile beraber bankaya gidip IC ile daha dogrusu i$tira taahhutnamesi ile bozdurmak istediginizi belirtiyorsunuz. Bu sekilde bozmaniz icin bir tane firma numarasinin olmasi gerekiyor. Firma numaraniz yoksa rica ederseniz ucretsiz acabilirler. ( Kendi ellerinde acip acmamak ) Firma numaranizi da aldiktan sonra online islem ile ceki tahsil ediyorlar. 20 YTL ( Sabit ) masraf aliyorlar geri kalan ucreti size oduyorlar. Eger bankada ki konustugunuz kisi bu konudan haberdar degilse ona "mevzuat"lara ( Her bankanin calisanlarinin gordugu BANKA MEVZUAT ALANI VARDIR. Bu alanda yapilan degisiklikler yeni haberler yer alir. ) bakmasini ve 23 temmuzda ki " Yabanci cek tahsilati " baslikli yaziyi okumasini soyleyebilirsiniz. Daha detayli bilgi gerekirse su sekilde izah edebilirsiniz. Banka ceki tahsil eder yani cek ucretini sana oder. Istira Taahhutnamesi doldurursun. Eger cek karsiliksiz cikarsa bankada ki en yuksek oranda senden faiz alir ve cekin %20 si kadar da masraf alinir. Bir nevi banka size kredi vermis olur. Banka size cek tutari kadar ucreti kendi cebinden verir karsi taraftan tahsil ettiginde acigini giderir. Tahsil edemezse yani cek karsiliksiz cikarsa yukardaki oran gecerlidir. Google ceklerinde boyle bir durum soz konusu olmadigi icin hic bir risk de soz konusu olmuyor. Cunku google ceklerinin karsiliksiz cikma gibi bir durumu yok. Benim bu sekilde bozdugum 2 turlu cek var.

1-) Google Adsense
2-) Element5

Bu iki firmaninda kendi bilgim ve aklimca saglam olduklarini bildigim icin bu sekilde tahsil ediyorum. Express isteyip 1 haftada cekinizi elinize aliyorsunuz. Her halukarda bankaya gidiyorsunuz. 20 gun beklemek yerine 20 dk bekliyorsunuz. Cekiniz icin odeyeceginiz masraftan daha dusuk bir masraf odeyip paranizi 20 gun beklemeden aliyorsunuz.

Bazi arkadaslar masraf alinip alinmama konusunda yalnis dusunmekteler. O konuyu da belirtmek isterim. Banka sizden ceki alir. 20 gun beklemeniz gerekir. Nedeni ise, banka sizin adiniza gelen ceki oncelikle cek merkezine gonderir. Cek merkezi gerekli islemleri baslatarak cekin kesildigi banka ile irtibata gecer ve cekinizi sizin adiniza tahsil eder. Odemesi alinan cek, cek merkezi tarafindan onaylanir ve bankaya yonlendirilir. Bu nedenden oturu minimum 10 gun surmektedir. ve Her banka minimum 10 YTL masraf alir. Almasi gerekmektedir. Cunku posta masraflari bu masraf odemesi sayesinde karsilanir. Bazi bankalar daimi musterilerinden bu masrafi almamaktadir. Kendi insafiyetini kullanmaktadir.

Umarim yardimci olmusumdur. Sorusu olan varsa sorarsa cevaplayabilirim ...

Saygilar ...

bende adbrite çekimi aynen bu şekil bozdurdum.

332$ lık çeke 50ytl aldı. işbankası anadoluhisarı şubesi.
1000$ a kadar komisyon 50ytl dediler.

c0d3r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@DijitalSanat Lutfen Konuyu Dagitmayalim ...

@ReferXchange istira her bankada var ama dedigim gibi bunu su anda is bankasi mantikli yapiyor. Ornek hcbs de bu yontemi kesinlikle tavsiye etmem. 74 YTL masraf. 20 gun sonra da 150 YTL faiz odemek zorunda kaliyorsunuz.

@eg-zotikler.com dedigim gibi masraf is bankasi icin 20 YTL diger bankalari tavsiye etmiyorum.

@hknylmz masraf 20 YTL sabit ucret. ( Benim bildigim. ) @manyax arkadasda edindigi bilgiyi belirtmis orda da 20 YTL oldugu belirtiliyor.

Saygilar...

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
baya bi riskli ve karışık iş. yarın bi deneyin bakalım bizd eona göre hareket edelim.

E

Erotikler.com

Misafir
Iş bankasından hep nefret etmişimdir. O yüzden hiç hesabım vs yok. Bir tanıdıgımızı bulup gönderirim. Veya bu ay ki çeklerin pek önemi yok. Bu ay hesap açtırırım. Ikide bir para yatırıp, çekerim. Ahbap oluruz iş bankası ile :)
Önümüzdeki ay çeklerinde kendim denerim :)
Yarın ola, hayrola.

M

murfy

Misafir
Hiç bu kadar uzayacak bi konu değil insanlara işkence çektirmeye ne gerek varki..

hiç dolar hesabına falan gerek yok.. çekinizi veriyorsunuz iş bankası şubesine .. normal tl hesabınız varsa hiç problem değil.yalnız çeki verdiğiniz yer hesabı açtırdığınız şube olması gerekiyor.20-25 dakika sonra hesabınıza yatırıyorlar tl karşılığını babalar gibi yiyosunuz paranızı olay bu kadar basit.

M

murfy

Misafir
beyler bu iş normal bi iş ne kasmanıza ne riske girmenize gerek var.. iş bankalarında artık 20-25 dakkada para elinize geçiyor isterseniz nakit bile alabiliyorsunuz..

bu insanlara işkence çektirenleri anlayamıyorum.. aldıkları masraf 20 milyon + %18 kdv .. ister tl hesabınıza ister dolar hesabınıza isterseniz direk elden veriyorlar parayı..

yapıcağınız tek şey medeni bir insan gibi iş bankası herhangi bir şubeye gidip çeki bozdurmak istediğinizi söyleyin. belki elden olmasada ki oluyo bana sordular.tl veya dolar hesabınıza yatırıyorlar.. yani bi kağıt 100 milyonu bozdurmak bile bu olaydan bin kat zordur ..

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar,

ayrı bir sorum olacak:
çeki ciro edip bozduran oldu mu hiç?
yani TL çekler gibi mi?
adına çek gelen kişi çekin arkasına ismini yazıp imza tel vs .yazdıktan sonra bankaya başkası götürdüğünde tahsil edebilir mi?
lütfen bu konuda deneyimi olan varsa paylaşsın (tahmin somuyorum)

saygılar..

c0d3r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@murfy,
konuyu dagitmanin alemi, gereksiz cumlelerin geregi, olayi kucuk gormenin luzumu yok. Simdiye kadar kimse boyle bir konu acmamisti herkes 20 gun bekleyip cekini aliyordu bende bildigim birseyi paylastim. Kucuk gormenin hic alemi yok ...

@ReferXchange,
Kisa ve net Google Adsense ceklerinde boyle bir durum soz konusu degil. TR cekleri gibi ciro edip ceki devredemiyorsunuz...

Saygilar ...

H

HyperMan

Misafir
c0d3r' Alıntı:
Konuyu uzatmamak ve PM kutusunun dolmamasi adina burda aciklayayim istedim. Yine sorusunu olan varsa burasi uzerinden cevaplayabilirim en azindan bir baskasi sormadan ayni soruyu cevabini bulmus olur.

10 dk da adsence ceki bozmak :

Turkiye is bankasinda dolar hesabinizin olmasi gerekiyor. Her ne kadar da tahsilat sirasinda kullanilmasa da yine de gerekli. Cek ile beraber bankaya gidip IC ile daha dogrusu i$tira taahhutnamesi ile bozdurmak istediginizi belirtiyorsunuz. Bu sekilde bozmaniz icin bir tane firma numarasinin olmasi gerekiyor. Firma numaraniz yoksa rica ederseniz ucretsiz acabilirler. ( Kendi ellerinde acip acmamak ) Firma numaranizi da aldiktan sonra online islem ile ceki tahsil ediyorlar. 20 YTL ( Sabit ) masraf aliyorlar geri kalan ucreti size oduyorlar. Eger bankada ki konustugunuz kisi bu konudan haberdar degilse ona "mevzuat"lara ( Her bankanin calisanlarinin gordugu BANKA MEVZUAT ALANI VARDIR. Bu alanda yapilan degisiklikler yeni haberler yer alir. ) bakmasini ve 23 temmuzda ki " Yabanci cek tahsilati " baslikli yaziyi okumasini soyleyebilirsiniz. Daha detayli bilgi gerekirse su sekilde izah edebilirsiniz. Banka ceki tahsil eder yani cek ucretini sana oder. Istira Taahhutnamesi doldurursun. Eger cek karsiliksiz cikarsa bankada ki en yuksek oranda senden faiz alir ve cekin %20 si kadar da masraf alinir. Bir nevi banka size kredi vermis olur. Banka size cek tutari kadar ucreti kendi cebinden verir karsi taraftan tahsil ettiginde acigini giderir. Tahsil edemezse yani cek karsiliksiz cikarsa yukardaki oran gecerlidir. Google ceklerinde boyle bir durum soz konusu olmadigi icin hic bir risk de soz konusu olmuyor. Cunku google ceklerinin karsiliksiz cikma gibi bir durumu yok. Benim bu sekilde bozdugum 2 turlu cek var.

1-) Google Adsense
2-) Element5

Bu iki firmaninda kendi bilgim ve aklimca saglam olduklarini bildigim icin bu sekilde tahsil ediyorum. Express isteyip 1 haftada cekinizi elinize aliyorsunuz. Her halukarda bankaya gidiyorsunuz. 20 gun beklemek yerine 20 dk bekliyorsunuz. Cekiniz icin odeyeceginiz masraftan daha dusuk bir masraf odeyip paranizi 20 gun beklemeden aliyorsunuz.

Bazi arkadaslar masraf alinip alinmama konusunda yalnis dusunmekteler. O konuyu da belirtmek isterim. Banka sizden ceki alir. 20 gun beklemeniz gerekir. Nedeni ise, banka sizin adiniza gelen ceki oncelikle cek merkezine gonderir. Cek merkezi gerekli islemleri baslatarak cekin kesildigi banka ile irtibata gecer ve cekinizi sizin adiniza tahsil eder. Odemesi alinan cek, cek merkezi tarafindan onaylanir ve bankaya yonlendirilir. Bu nedenden oturu minimum 10 gun surmektedir. ve Her banka minimum 10 YTL masraf alir. Almasi gerekmektedir. Cunku posta masraflari bu masraf odemesi sayesinde karsilanir. Bazi bankalar daimi musterilerinden bu masrafi almamaktadir. Kendi insafiyetini kullanmaktadir.

Umarim yardimci olmusumdur. Sorusu olan varsa sorarsa cevaplayabilirim ...

Saygilar ...

Ben 2 aydır bu şekilde hallediyorum, sorunsuz çalışıyor...

E

Erotikler.com

Misafir
ReferXchange' Alıntı:
arkadaşlar,

ayrı bir sorum olacak:
çeki ciro edip bozduran oldu mu hiç?
yani TL çekler gibi mi?
adına çek gelen kişi çekin arkasına ismini yazıp imza tel vs .yazdıktan sonra bankaya başkası götürdüğünde tahsil edebilir mi?
lütfen bu konuda deneyimi olan varsa paylaşsın (tahmin somuyorum)

saygılar..
c0der yazmış ama ben tam aksini söyleyeceğim. 2 adsense hesabım var. Birisi arkadaşımın adına.
Çeki arkadaşıma cüro ettiriyorum. Ve YapıKredi şubesine veriyorum.
Bu olayı ilk yaptıgımda dış işler müd.. telefon ettiler.
Dış işler müd.. çeki getiren müşteri tanıdık mı diye sordu sanırım. Gişe memuru, Evet kendisini tanıyoruz dedi. Ve çeki verdim. Ilk önce senin hesabına geçmez, arkadaşının hesabı varsa onun hesabına geçirelim karşılıgını dediler. Kendisinin Y.kredi bankasında hesabı olmadığını söyledim. Tamam o zaman senin hesabına yatırırız dediler. Bende arkadaşımın cüro'sunun altına cüro attım. Ve tahsil ettim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi