İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense çekinizi bence TL istemeyin

D

delete

Misafir
Önce hoş bulduk
bugün gelen çeki bozdurmaya gittim. hezamanki gibi garanti ve herzamanki müşteri temsilcisine
herzaman bitaraflara gidip bişeyler soran adam bu sefer kendinden emindi çekmeceden kağıtları çıkardı. uzattı imzaladık.. kimlik fotokopisini aldı tamam dedi bukadar :D bunu dedi baktı baktı .. TRY yazıyor parabirimi bu nerenin parası dedi gülmekten çatlıcaktım bankada.. türk lirası dedim.. adam suratıma öyle bir baktıki :eek: vay ip*e gene uğraştırıccak bişey buldu dergibi ondan sonra bikaç yere daha gitti. ilk defa yabancı bir çekte türk parası görünce adam pinpon topu gibi ordan oraya :D
valla siz siz olun TL almayın daha çok uğraştırıyor aslında aynı şey. ama müşt temsilcileri aptallaşıyo bunla demekki
ben bile başaracak sanmıştm :p bidahaki sefere kaldı eheh

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir banka görevlisi nasıl bunu diyebilir ki, garanti'ye şikayet et bence. diğer para birimleri kısaltmaları ile karışabileceği için uluslarası işlemlerde YTL'nin kodunun TRY olduğunu bilmeyen bankacı olamaz yani saçmalık.

D

delete

Misafir
TRL yazmıyorki TRY yazıyor çekte ;)
konu ilk defa yabancı çekte Türk Lirası gitmesi

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pardon yanlış yazmışım, düzeltiyorum mesajı boşuna polemik olmasın, senin mesaj boşa gidecek ama:) ayrıca türk lirası isteyenler vardı sanırım forumda

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla bu tarz ciddi yerlerde çalışan çoğu kişi teknoloji özürlü. Ne internetten anlıyorlar ne de başka şeyden. Hala dedem zamanındaki bankacılık derslerini görerek geliyorlar ve öyle kalıyorlar. Birtek bankalarda yok buna benzer tüm kuruluşlarda böyle. Habire şunu Yeniledik bunu yeniledik diye yırtınıyorlar ama elemanları yenileyip eğitmek akıllarına gelmiyor.

mavilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
$ olarak almak daha iyi dolar hergün artiyor çek gelene kadar 15 günde 5 kuruş artsa yine kardır :D tabi azalabilirde

D

delete

Misafir
1.291 den hesaplanmış yani burda bozmak amerikaya göre çok daha kerlı bunuda belirteyim

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir banka görevlisine sanal pos'un ne olduğunu anlatmıştım. sonra da kendisine başvurmuştum sanal pos için. ne garip değil mi ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5