İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Çekleri'ni Bozma için Bankalar ve Komisyonları

E

erotika

Misafir
Merhabalar arkadaşlar,

Ayın 20'si ve civarında yazılan çekler teker teker elimize ulaşıyor bildiğiniz gibi. Benim henüz gelmedi ancak bugün yarın gelecek. Miktarı da 400/500 $ arası.
Daha önce aldığım 3/5 çeki yurtdışında aldığım için ne komisyon ne çekin bozdurulması hiç bir zorluk içermiyordu.

Ancak Türkiye'ye geldiğimden beri ve bu forumu takip ettiğimden beri Türkiye'de çek bozdurmanın deveye hendek atlatmak gibi bir olay olduğunu gördüm :(

Mp3arsivi arkadaş 45 gün demiş.. Diğer bir arkadaş yok bilmem 60 $ komisyon demiş. Bu konuda daha önce Google çeki bozdurmuş & tecrübe sahibi birilerinin bilgisine ihtiyacımız var sanırım. Bildiğim kadarıyla Sticks arkadaş bu konuda bilgili :) Kendisi 500/600 $ lık çeklerini 5/10 YTL vererek 4 iş günü içerisinde bozdurabildiğini söylüyor.( YapıKredi'de ) Parayı çekme için de banka memurunu müdürü inandırmanız gerektiğinden vs. bahsetmiş. (İlgili mesajın linki : http://forum.iyinet.com/showthread.php?p=40133#post40133)

Nasıl böyle bir çelişki olabiliyor ? Benim şişahsen ailem aracılığı ile bankalarla (özellikle YapıKredi) güçlü bağlar bulunmakta ve de bu konuda sorun olacağını düşünmüyorum. Peki ya diğer arkadaşların yaşadığı çelişki nedir ? Çok merak ediyorum..

Konu ile ilgili görüşlerinizi ve de daha önce çek bozduranlar da kaç YTL masrafa ve de kaç gün içerisinde çekleri bozdurduklarını yazarlarsa,memnun oluruz.

Sevgiler, saygılar...

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google çekim geldi bugün, avcılar yapı krediye gittim 32.50 YTL kesintiye uğrayacağını paranın ve 21 gün içinde ödemenin yapıalcağından bahsetti görevli..

Sticks arkadaşımız beşiktaş civarında oturanlar bana ulaşssın demişti.. O tarafta oturmuyorum ama gelebilirim oraya.. :)

Ne yapmamız gerekiyor?

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bugün updated çeki bozdurdum fazla bir para değildi 100 dolardı. Eğer o bankada daha önce çek bozdurmadıysan 6 ytl pul damgası parası alıyor. Bunun dışında çek isterse 1milyon dolar olsun 10 milyonda çek başına para alıyor ve parayı direk hesabına yatırıyor. Ancak daha sonra parayı belli bir süre elleyemiyorsun. Ben işbankasında bozdurdum ve para hesabıma anında yattı ancak parayı 30 gün elleyemezmişim. Tabi bu ne kadar doğru bilemem bence yarın gitsem çeksem sorun olmaz :) bu arada msn e gelirsen sevinirim kolay gelsin

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar defalarca yazdım.

AKBANK BOZUYORRR.
bir sürü akbank şubesi var. Kambiyo bölümü olanlara gidin ve hesabınızın bulunduğunu paranın hesabınıza geçmesini istediğinizi söyleyip çeki cirolayıp verin. Bu kadar.
İnternet şubesini de kullanın canavar gibi.
15-30 gün arasında sürer işlemler ve para KESİLMEZ..
(Bu tür işlemlerde eğer genel müdürlük standart olarak bir kesinti uygulamyorsa gerisi şube ile iletişime şubenin insafına kalıyor.
Bence bu olayı gerçekleştirene kadar arayın .
KIZILAY AKBANK'ta ben defalarca yaptım. Kambiyo kapanmış ama. Başka Kambiyo bölümü olan şube bulacağız..

Saygılar..
Saygılar

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işbankasına gidin ya. 10 ytl alıyorlar sadece ve direk yatırıyorlar tunusa gidin ve halledin başkent şubesinde(ankaralılar).

E

erotika

Misafir
Şahsen çok teşekkür ederim mesaj yazanlara, çekim hala gelmedi ama şimdiden net bilgilere sahip oldum. Diğer bilen arkadaşlarda yazarsa memnun olacağız.

Bol kazançlı günler.

izmitLee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yapı kredi bankası gebze şubesi 6 milyon ytl aldı ve 21 gün sonra para hesabıma yatacak. Birde tl hesabı actırıyorsunuz 2 dakikada. Bu kadar basit. Citibanka gittiğimde 150 $ lık hespa açmamı istediler. Çok saçma geldi bana citibank olayı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5